fbpx

ТОП – 6 особистих якостей для успішної ІТ кар’єри

карьера в ИТ

Входження в IT індустрію не таке складне, як може видатися на перший погляд, але подальший рух кар’єрними сходинками вимагає розвитку певних особистих якостей та компетенцій, які не належать до технічної площини. ІТ-спеціаліст, який прагне професійного зростання, повинен сформувати специфічний склад мислення та розширювати спектр крос-функціональних компетенцій, які однаково важливі для роботи у всіх галузях. Отже, давайте розглянемо ТОП-6 особистих якостей, необхідних для успішної ІТ кар’єри.

1. Допитливість та прагнення постійно навчатися.

Навчання протягом цілого життя або lifelong learning є ключем до успіху в умовах сьогодення. Люди, які постійно освоюють нові навички та розширюють власні горизонти, ніколи не втрачають цінності на ринку праці. На відміну від професійної кваліфікації, яка також допомагає у кар’єрі, допитливість відкриває ширші перспективи на майбутнє. ІТ індустрія розвивається надшвидкими темпами. Нові технології, рішення, інструменти та фреймворки виникають майже щодня, тому ІТ спеціалістам важливо ніколи не припиняти навчатися, щоб йти в ногу з часом.

2. Адаптивність.

Як ми вже зазначили, ІТ індустрія розвивається надзвичайно швидко. Усталені процедури та процеси постійно змінюються та оптимізуються, тому гнучкість та адаптивність є невід’ємними якостями успішних ІТ спеціалістів. Тож, якщо ви обрали ІТ кар’єру, будьте готові стати «агентами змін».

3. Здатність працювати в команді.

Здатність бути командним гравцем важлива для будь-якої галузі, адже злагоджені команди з гармонійною атмосферою є набагато продуктивнішими. Навіть якщо ви працюєте над певною окремою ділянкою проєкту або віддалено, важливо вміти бачити загальну картину та розуміти, як ваша робота впливає на спільний результат. В ІТ командна робота дуже важлива на кожному етапі проєкту. Навіть Стів Джобс казав: «Великі справи в бізнесі ніколи не робляться однією людиною. Їх робить команда».

4. Професійна етика.

Подібно до лікарів, юристів та банкірів, ІТ фахівці мають доступ до конфіденційної бізнес інформації та особистих даних користувачів ІТ систем. Через це час від часу виникають ситуації, які потребують застосування принципів професійної етики. Чи має ІТ спеціаліст право повідомити про заборонений контент, який зберігається на комп’ютері клієнта? Чи допустимо читати приватне листування або переглядати файли у хмарному середовищі? Відповіді на подібні питання не лежать на поверхні. Існує певний кодекс професійної етики, на який мають спиратися ІТ спеціалісти. Наприклад, IEEE має кодекс етичних норм для членів цієї організації.

5. Фокус на вирішенні проблем.

Цифрова ера кидає нам нові, незвичні виклики. Тому спосіб мислення, орієнтований на вирішення проблем, є актуальною необхідністю сьогодення. ІТ фахівці усіх рівнів та спеціалізацій повинні його розвивати. І це більше, ніж просто навичка. Людина, яка не жаліється на проблему, а вирішує її, мотивована до зростання та досягнення неабияких професійних результатів.

6. Soft skills.

ІТ більше не є виключно технічною сферою. Масштабна цифрова трансформація бізнесу перетворила ІТ компанії на провайдерів комплексних рішень та послуг для задоволення потреб бізнесу за допомогою високих технологій. Саме тому однією з найважливіших навичок ІТ спеціалістів є гнучкі навички, або soft skills. Вміння спілкуватися, вести переговори, вирішувати конфлікти, брати на себе відповідальність, пояснювати технічні нюанси клієнтам є неоціненними для ІТ-індустрії, і їх значення зростає в геометричній прогресії.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті