fbpx

ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.

ТОП-5 помилок, через які ваші дані наражаються на небезпеку.

В глобальному масштабі збитки від злочинної діяльності кібершахраїв сягають $11 млн щохвилини. Тільки уявіть собі, це – $190 000 в секунду!  

Близько 60% малих та середніх компаній згортають бізнес протягом 6 місяців після того, як стають жертвами хакерів. Збитки від кібератак – це не тільки фінансові втрати. Це репутаційні ризики, простої, недоотриманий прибуток, витрати на відшкодування клієнтам, чиї особисті дані було викрадено та багато іншого.  

Разом з тим, найбільш руйнівні кібератаки стаються через помилки, яких припускаються самі ж компанії та їх працівники, а отже – ризиків можна було б уникнути. 

У звіті Sophos Threat Report за 2021 рік зазначено: «Ми виявили, що ігнорування одного чи кількох базових принципів кібербезпеки є основною причиною найбільш руйнівних кібератак, з якими нам довелося мати справу». 

Отже, ТОП-5 найпоширеніших помилок, які можуть стати причиною вдалою кібератаки:

1. Невикористання багатофакторної автентифікації

За даними IBM Security, крадіжка облікових даних є основною причиною витоків даних у всьому світі. Оскільки більшість процесів і даних компаній сьогодні зберігаються у хмарі, облікові дані для входу в систему є ключем до цілої низки атак на корпоративні мережі. Відсутність захисту логінів користувачів за допомогою багатофакторної автентифікації є поширеною помилкою, через яку компанії наражаються на набагато вищий ризик зламу. Багатофакторна аутентифікація мінімізує ризик несанкціонованих спроб входу в систему на приголомшливі 99,9%. 

2. Ігнорування «тіньового ІТ»

«Тіньове IT» — це використання даних, які зберігаються у хмарі, співробітниками, не уповноваженими на це компанією. «Тіньове ІТ» становить ризик для бізнесу з кількох причин, зокрема дані можуть використовуватися в небезпечному додатку, дані можуть не бути включені до планового резервного копіювання, дані можуть бути втрачені у разі звільнення працівника тощо. Для уникнення подібних ризиків має бути запроваджена корпоративна політика використання хмарних сервісів та додатків, яка визначає, які додатки та програми можуть, а які не можуть бути використані для роботи. 

3. Використання лише антивірусної програми для захисту корпоративних даних

Навіть якщо ваш бізнес зовсім невеликий, один лише антивірус не захистить вас. Справа у тому, що більшість сучасних кіберзагроз навіть не використовують заражені файли, на які реагує антивірус. Фішингові електронні листи переважно містять посилання для перенаправлення користувачів на шкідливі веб-сайти. Прості антивірусні рішення цих загроз навіть не помітять, а отже вам необхідно мати багаторівневу стратегію, що включає захист від шкідливих програм нового покоління, брандмауер нового покоління; фільтрацію електронної пошти; фільтрацію DNS; автоматизовані політики безпеки додатків та хмарних сервісів, моніторинг доступу до хмари. 

4. Відсутність механізму віддаленого управління пристроями

Переважна більшість бізнесів вже оцінила переваги віддаленої роботи та має намір масштабувати цю практику. Проте політику та механізми керування пристроями співробітників, які працюють віддалено, мають далеко не всі компанії. Ваші шанси стати жертвою кібератаки зростають в рази, якщо ви не контролюєте доступ до даних з усіх кінцевих точок у вашій організації. Якщо ви ще не користуєтеся програмами керування пристроями, саме час її налаштувати. Це може бути, наприклад, Intune, в Microsoft 365.

5. Недостатня кількість тренінгів з кібербезпеки для вашої команди

У це важко повірити, але 95% успішних кібератак стаються через людську помилку. І навіть знаючи це, чимало компаній не інвестують час та ресурси в навчання членів команди. В результаті користувачам банально не вистачає актуальних знань та навичок аби вчасно виявити загрозу та правильно на неї відреагувати. Тренінги з кібербезпеки мають проводитися регулярно, а не лише під час прийому на роботу, або раз на рік. Чим більше уваги ви приділятимете питанням кібербезпеки, тим надійнішим буде ваш захист від хакерів. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті