fbpx

8 лайфхаків з кібербезпеки для малого бізнесу

8 лайфхаків з кібербезпеки для малого бізнесу

Протягом останніх кількох років роль кібербезпеки у функціонуванні бізнесу зросла в рази. Стрімка цифровізація, прискорена пандемією, спричинила появу нових кіберризиків та змусила власників бізнесу приділяти більшу увагу надійному захисту конфіденційних даних. Проте чимало малих та середніх бізнесів все ще недооцінюють небезпеку. Вони вважають свої компанії занадто малими для того, щоб привабити хакерів. Такий підхід створює хибне відчуття безпеки, але насправді, малий та середній бізнес ще вразливіший до кібератак, ніж великі корпорації. Близько 53% малих і середніх компаній стають збитковими лише протягом одного місяця після втрати доступу до критичних даних і бізнес-додатків. 

Отже, усвідомлення загрози – це перший крок до безпеки. Що далі? 

Чекліст “8 лайфхаків з кібербезпеки для малого бізнесу”

1. Інвестувати в засоби кібербезпеки, які підходять саме вашій компанії.

Наявність надійного обладнання та програмного забезпечення -це базова передумова надійної кібербезпеки. Проте, найдорожчі програми та обладнання не завжди є найкращим варіантом. Обирайте, виходячи з потреб та особливостей саме вашого бізнесу. 

2. Розробити політику BYOD (роботи з використанням власних девайсів).

Політика BYOD визначає основи ІТ-безпеки під час підключення до мережі компанії з використанням персональних пристроїв співробітників. Вона має на меті мінімізацію ризиків, пов’язаних із несанкціонованим використанням даних. 

3. Розробити план аварійного відновлення.

Це документ, який описує порядок дій та розподіл обов’язків під час позаштатної ситуації. План аварійного відновлення повинен розроблятися професіоналами та оновлюватися щонайменше щороку.  

4. Обмежуйте доступ до конфіденційних даних компанії.

За допомогою систем керування доступом, окресліть перелік користувачів, які можуть переглядати та користуватися конфіденційною інформацією. Переконайтеся, що ваші співробітники оперують лише тими даними, які потрібні їм для роботи. 

5. Регулярно організовуйте тренінги з кібербезпеки для вашої команди.

Статистика свідчить, що люди є найслабшою ланкою в будь-якій системі кібербезпеки. Щоб зменшити ризик витоків даних, інформуйте своїх співробітників про типи кіберзагроз, з якими вони можуть зіткнутися, і способи протидії їм. 

6. Вимагайте від своїх співробітників використовувати лише безпечне підключення до Інтернету.

Загальнодоступні мережі Wi-Fi надзвичайно вразливі та відкриті для будь-яких загроз, тому їх слід уникати. Крім того, переконайтеся, що ваша корпоративна мережа добре захищена і під час віддаленого підключення ваші працівники використовують VPN. 

7. Встановіть та належним чином налаштуйте брандмауери.

Незважаючи на те, що брандмауери існують вже протягом десятиліть, вони все ще залишаються «на передовій» кіберзахисту. Переконайтеся, що ваші брандмауери належним чином налаштовані та оновлені.

8. Регулярно створюйте резервні копії.

Автоматизуйте створення резервних копій ваших даних та пам’ятайте про правило «3-2-1». Згідно цього правила, ви повинні мати 3 копії даних на двох різних носіях, і одна копія має зберігатися поза межами основної ІТ інфраструктури. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті