5 порад для оптимізації резервного копіювання
Найкращий спосіб подолати кризу – запобігти її виникненню. Це універсальне правило діє і для резервного копіювання. Ділимося п’ятьма порадами для оптимізації ваших бекапів. Сподіваємося вони допоможуть вам організувати максимально ефективний та зручних процес створення резервних копій та аварійного відновлення даних у разі потреби.
1. Перевіряйте звіти про резервне копіювання.
Звучить очевидно та навіть банально: звісно, ви їх перевіряєте. Але можна просто глянути на електронний лист зі звітом про резервне копіювання, побачити, що все більш-менш в порядку, переглянути збої, які трапляються завжди, і з чистим серцем закрити повідомлення. Якщо ви так робите, ви ризикуєте пропустити чимало важливої інформації. Тому принаймні раз на тиждень приділіть час ретельному вивченню звіту. Зверніть увагу на кількість точок відновлення, встановлені параметри резервного копіювання та відновлення, об’єм сховища, який займають снапшоти тощо.
2. Регулярно виконуйте тестове відновлення в мануальному режимі.
Більшість рішень для резервного копіювання перевіряють резервну копію після її створення. Так само й ви повинні регулярно виконувати тестове відновлення вручну для кожного завдання резервного копіювання. Перевірте весь процес від початку до кінця. Візьміть архівну або будь-яку щоденну резервну копію, отримайте доступ до неї, запустіть процес відновлення, а потім перегляньте результати. Незалежно від того, чи це запис бази даних SQL, електронна пошта чи документ Word – ви будете впевнені у тому, що ці дані можна відновити, адже ви пересвідчитеся у цьому власноруч.
3. Створюйте архівні резервні копії.
Архівні резервні копії – це бекапи, які зберігаються в безпечному місці, поза межами основного ІТ периметру, протягом тривалого часу. Деякі з них взагалі ніколи не переписуються. Наприклад: резервна копія даних, яка робиться щоп’ятниці, зберігається протягом місяця, резервна копія останнього дня кожного місяця зберігається протягом року, а бекап останнього дня року ніколи не перезаписується. Архівні резервні копії дають можливість відновлювати дані через тривалий час після їх втрати та забезпечують додатковий рівень захисту, якщо ви не зможете відновити дані зі своїх щоденних резервних копій. А отже, наявність архівних резервних копій означає, що ваш бізнес зможе відновитись, навіть у випадку, якщо всі ваші сервери будуть втрачені.
4. Виконуйте тестове аварійне відновлення.
Тестове аварійне відновлення – це імітація повного виходу з ладу ваших серверів та відновлення даних згідно затвердженого плану аварійного відновлення. Ця процедура допомагає вашому технічному персоналу переглянути процеси, перевірити їх ефективність, виявити недоліки та, за потреби, внести необхідні зміни. Тестове аварійне відновлення можна вважати вдало завершеним, коли користувачі знову отримають доступ до усіх даних та перевірять, чи правильно вони відновлені. Чому це важливо? Тому що чимало компаній припинили свою діяльність саме через те, що не змогли відновитися після повної втрати даних, сервера або простою сайту.
5. Комбінуйте різні типи бекапів.
Існує кілька видів резервного копіювання, кожен з яких має власні переваги та недоліки:
- Повний бекап створює копію усіх даних, які ви визначили як такі, що мають бути скопійовані, незалежно від того, чи змінювалися вони. Таким чином, у вашому сховищі при повному резервному копіюванні із заданою періодичністю з’являються архіви, де дані в основному дублюються (оскільки протягом тривалого часу не змінюються). Це серйозний недолік, адже витрачається величезний обсяг ресурсів: місце у сховищі, час створення, обчислювальні потужності, трафік. Тому цей надійний, але витратний метод поступово втрачає популярність.
- Інкрементальний бекап створює копії лише тих даних, які зазнали змін з моменту створення останньої резервної копії. Вихідні дані при цьому не перезаписуються.
- Диференційний бекап дуже подібний до попереднього типу, з тією різницею, що він обробляє файли, змінені або створені після виконання попереднього повного бекапу.
Крім перелічених видів існують ще дельта-копіювання, копіювання з використанням технології снапшотів, метод бінарних патчів тощо.
Для отримання найкращого результату, який точно відповідає потребам саме вашої компанії, рекомендовано комбінувати кілька видів бекапів.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу