Поради для ефективного пошуку в Google
Щохвилини Google обробляє понад 2,4 мільйони пошукових запитів. Часто пошук в Google – це найперше, що користувачі роблять, коли входять в Інтернет. Ми шукаємо інформацію щодо робочих та особистих потреб і часто нам доводиться відсіювати чимало нерелевантних результатів.
Дослідження, проведене консалтингової фірмою McKinsey, показало, що співробітники витрачають у середньому 1,8 години на день або 9,3 години на тиждень на пошук та обробку інформації. Це може негативно впливати на продуктивність роботи, адже щодня кількість інформації в мережі зростає.
Один зі способів заощадити час — вивчити кілька «секретних» порад щодо пошуку в Google. Це допоможе вам звузити результати пошуку та підвищити продуктивність, допомагаючи швидше знаходити потрібну інформацію.
Порада №1
Деколи вам потрібна інформація з певного веб-сайту. Наприклад, ви шукаєте офіційну державну статистику і не потребуєте результатів з інших джерел. Для цього ви можете скористатися функцією «site». Введіть у пошуковий рядок: (site url) + (ключове слово) і ви отримаєте тільки результати пошуку на вказаному веб-ресурсі.
Порада №2
Коли ви шукаєте інформацію про авіарейси, скоріше за все, ви перебуваєте в дорозі – готуєтеся вирушати в подорож або їдете зустрічати когось. Завантаження сторінок в браузері забирає ваш дорогоцінний час. Натомість ви можете отримати результати безпосередньо з Google. Просто введіть номер рейсу та назву авіакомпанії і ви отримаєте усю інформацію про рейс, не переходячи на жодну іншу сторінку. Ви можете навіть переглядати інформацію про той самий рейс у різні дні.
Порада №3
Припустимо, ви готуєте презентацію зі стійкої енергетики та хотіли б переглянути інші презентації на цю ж тему. У Google є функція, яка дозволяє виконувати пошук за типом файлу, тобто замість веб-сторінок, що відображаються у ваших результатах пошуку, ви отримаєте файли лише того типу, який ви шукали.
Щоб скористатися цією функцію, введіть наступне: тип файлу: (тип) (ключове слово). У нашому випадку ви можете ввести filetype:ppt sustainable energy та переглянути PowerPoint презентації на тему стійкої енергетики.
Google також підтримує пошук файлів інших форматів, наприклад:
- DOC
- XLS або XLSX
- SVG
- тощо.
Порада №4
Встановлюйте певний період пошуку за допомогою пункту меню «Інструменти».
Якщо ви шукаєте свіжі статистичні дані, вас ймовірно дратують застарілі результати пошуку. Не витрачайте ваш дорогоцінний час на перевірку актуальності інформації – просто оберіть релевантний для вас період наступним чином:
- Введіть ключове слово та розпочніть пошук.
- Під пошуковим рядком натисніть “Інструменти”.
- Перейдіть на вкладку «Будь-який час» та визначте період пошуку
Ви можете обрати один із варіантів, встановлених за замовчанням – година, день, тиждень, місяць, рік, або обрати власний діапазон дат для результатів пошуку.
Порада №5
Знаходьте подібні сайти за допомогою функції «related:»
Коли ви досліджуєте певну тему в Інтернеті, вам зазвичай потрібно знайти кілька ресурсів з тієї самої тематики. Ця функція також стане в нагоді, коли ви шукаєте певний товар чи продукт і хочете зробити порівняльний аналіз або досліджуєте конкурентів, які працюють в тому ж самому сегменті ринку, що й ви. Введіть наступний запит у пошуковий рядок: related:https://website.com та отримайте перелік веб-сайтів із бажаної тематики.
Порада №6
Найбільше часу користувачі зазвичай марнують через отримання нерелевантних результатів пошуку. Наприклад, ви шукаєте кафе «Срібні черевички», але отримуєте сторінки, пов’язані з книгою «Чарівник Смарагдового міста». Ви можете видалити нерелевантні результати за допомогою функції «негативні ключові слова».
Введіть: (ключове слово) – (ключове слово), тобто поставте мінус перед ключовим словом, яке ви хочете виключити з пошуку. У наведеному вище прикладі це виглядатиме так: Срібні черевички – чарівник.
Шукаєте більше способів підвищити продуктивність та єфективність вашої роботи?
Наші IT спеціалісти завжи вас підтримають та допоможуть навіть у самому складному завданні!
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday