fbpx

Поради для ефективного пошуку в Google

Поради для ефективного пошуку в Google

Щохвилини Google обробляє понад 2,4 мільйони пошукових запитів. Часто пошук в Google – це найперше, що користувачі роблять, коли входять в Інтернет. Ми шукаємо інформацію щодо робочих та особистих потреб і часто нам доводиться відсіювати чимало нерелевантних результатів.
Дослідження, проведене консалтингової фірмою McKinsey, показало, що співробітники витрачають у середньому 1,8 години на день або 9,3 години на тиждень на пошук та обробку інформації. Це може негативно впливати на продуктивність роботи, адже щодня кількість інформації в мережі зростає.
Один зі способів заощадити час — вивчити кілька «секретних» порад щодо пошуку в Google. Це допоможе вам звузити результати пошуку та підвищити продуктивність, допомагаючи швидше знаходити потрібну інформацію.

Порада №1

Деколи вам потрібна інформація з певного веб-сайту. Наприклад, ви шукаєте офіційну державну статистику і не потребуєте результатів з інших джерел. Для цього ви можете скористатися функцією «site». Введіть у пошуковий рядок: (site url) + (ключове слово) і ви отримаєте тільки результати пошуку на вказаному веб-ресурсі.

Порада №2

Коли ви шукаєте інформацію про авіарейси, скоріше за все, ви перебуваєте в дорозі – готуєтеся вирушати в подорож або їдете зустрічати когось. Завантаження сторінок в браузері забирає ваш дорогоцінний час. Натомість ви можете отримати результати безпосередньо з Google. Просто введіть номер рейсу та назву авіакомпанії і ви отримаєте усю інформацію про рейс, не переходячи на жодну іншу сторінку. Ви можете навіть переглядати інформацію про той самий рейс у різні дні.

Порада №3

Припустимо, ви готуєте презентацію зі стійкої енергетики та хотіли б переглянути інші презентації на цю ж тему. У Google є функція, яка дозволяє виконувати пошук за типом файлу, тобто замість веб-сторінок, що відображаються у ваших результатах пошуку, ви отримаєте файли лише того типу, який ви шукали.
Щоб скористатися цією функцію, введіть наступне: тип файлу: (тип) (ключове слово). У нашому випадку ви можете ввести filetype:ppt sustainable energy та переглянути PowerPoint презентації на тему стійкої енергетики.

Google також підтримує пошук файлів інших форматів, наприклад:

  • DOC
  • PDF
  • XLS або XLSX
  • SVG
  • тощо.

Порада №4

Встановлюйте певний період пошуку за допомогою пункту меню «Інструменти».
Якщо ви шукаєте свіжі статистичні дані, вас ймовірно дратують застарілі результати пошуку. Не витрачайте ваш дорогоцінний час на перевірку актуальності інформації – просто оберіть релевантний для вас період наступним чином:

  • Введіть ключове слово та розпочніть пошук.
  • Під пошуковим рядком натисніть “Інструменти”.
  • Перейдіть на вкладку «Будь-який час» та визначте період пошуку

Ви можете обрати один із варіантів, встановлених за замовчанням – година, день, тиждень, місяць, рік, або обрати власний діапазон дат для результатів пошуку.

Порада №5

Знаходьте подібні сайти за допомогою функції «related:»
Коли ви досліджуєте певну тему в Інтернеті, вам зазвичай потрібно знайти кілька ресурсів з тієї самої тематики. Ця функція також стане в нагоді, коли ви шукаєте певний товар чи продукт і хочете зробити порівняльний аналіз або досліджуєте конкурентів, які працюють в тому ж самому сегменті ринку, що й ви. Введіть наступний запит у пошуковий рядок: related:https://website.com та отримайте перелік веб-сайтів із бажаної тематики.

Порада №6

Найбільше часу користувачі зазвичай марнують через отримання нерелевантних результатів пошуку. Наприклад, ви шукаєте кафе «Срібні черевички», але отримуєте сторінки, пов’язані з книгою «Чарівник Смарагдового міста». Ви можете видалити нерелевантні результати за допомогою функції «негативні ключові слова».
Введіть: (ключове слово) – (ключове слово), тобто поставте мінус перед ключовим словом, яке ви хочете виключити з пошуку. У наведеному вище прикладі це виглядатиме так: Срібні черевички – чарівник.

Шукаєте більше способів підвищити продуктивність та єфективність вашої роботи?

Наші IT спеціалісти завжи вас підтримають та допоможуть навіть у самому складному завданні!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті