fbpx

Кар’єра в ІТ: з чого починати?

карьера в ИТ

Люди обирають роботу в ІТ з різних причин. Ця галузь дає необмежені можливості для професійного розвитку, реалізації кар’єрних планів, участі у цікавих проєктах, які змінюють наш світ на краще, а, крім того, робота в сфері інформаційних технологій досить добре оплачується. Незалежно від того, чи обрали ви ІТ зі студентських років або вирішили змінити професію після роботи в іншій галузі, вам потрібно знати, з чого починати, щоб побудувати успішну кар’єру та уникнути розчарувань.

Отже, сім порад початківцям для вдалого старту:

1. Ознайомтеся зі спеціалізаціями та проєктними ролями в сучасній ІТ -індустрії.

ІТ галузь розвивається швидкими темпами, відповідно, постійно виникають нові ролі та спеціалізації на перетині вже існуючих професій. Навіть якщо ви є студентом технічного університету, ви навряд чи володієте повною інформацією про стан справ у сучасних ІТ компаніях. Для того, щоб побачити їх роботу зсередини, потрібно проконсультуватися з практикуючими експертами або пройти практику в одній з ІТ компаній. Ознайомлення з переліком наявних ролей та посад допоможе вам знайти саме ту спеціалізацію, яка найкраще відповідатиме вашим вмінням, інтересам та цілям.

2. Створіть перелік професій, які вас найбільше цікавлять.

Після огляду існуючих професій, складіть список тих спеціалізацій, які цікавлять вас найбільше. Це допоможе вам сформувати індивідуальний план навчання, спираючись на ті навички, які потрібні вам для входження в омріяну професію.

3. Оцініть свій попередній досвід в контексті ІТ -індустрії.

Цей крок є обов’язковим для людей, які вирішили змінити фах та «увійти в ІТ». На перший погляд деякі навички можуть здаватися «далекими» від ІТ галузі, але насправді вони мають неабияку цінність. Наприклад, так звані, soft skills. Також важливо бути морально готовими до старту з позицій початкового рівня, поступово набуваючи досвіду та просуваючись кар’єрними сходами вгору.

4. Постійно навчайтеся та підвищуйте професійний рівень.

Незалежно від обраної спеціалізації, вам потрібно буде багато навчатися. Сьогодні наявність вищої технічної освіти не є обов’язковою передумовою успішної кар’єри в ІТ (хоча це й спрощує подальше професійне зростання). У відкритому доступі є велика кількість безкоштовних та платних курсів. Підшукати необхідні вам матеріали можна на таких ресурсах, як Coursera, Udemy, EdX, LinkedIn Learning, Khan Academy.

5. Долучайтеся до роботи над проєктами з відкритим вихідним кодом.

Більшість початківців потрапляє до замкненого кола «немає роботи – немає можливості набратися досвіду, немає досвіду – немає роботи». Залученість до реалізації різноманітних проєктів з відкритим кодом дозволяє відпрацювати професійні навички та створити власне портфоліо. Знайти цікавий проєкт можна на платформах, на яких розміщено проєкти з відкритим вихідним кодом, а також у спільнотах розробників. Ви можете обрати будь-який сформат: створити власний проєкт, або долучитися до вже існуючого. Вирішуйте, що саме якнайкраще відповідає вашим інтересам та рівню кваліфікації. Перегляньте ці ресурси, вони стануть вам в нагоді під час пошуку проєкту:

6. Спілкуйтесь з професіоналами та знайдіть собі ментора.

Нетворкінг – це необхідна передумова побудови успішної ІТ кар’єри. Познайомитися з колегами з ІТ індустрії ви можете на галузевих онлайн та оффлайн заходах. Спілкування у професійних спільнотах підвищує шанси отримати гарну пропозицію роботи. Також у галузевих ком’юніті ви зможете знайти собі ментора – наставника, який допоможе вдосконалити професійні навички та поділитися секретами майстерності.

7. Фріланс, як метод напрацювання досвіду.

Після того, як ви засвоїли основи професії та налагодили зв’язки у локальних ІТ спільнотах, можна спробувати попрацювати на фрілансі для накопичення необхідного досвіду та формування портфоліо. Фріланс – це можливість поглибити знання, а також отримувати оплату за виконані проєкти. Підшукати замовлення та прорекламувати власні навички можна на біржах для фрілансерів, наприклад, https://freelancer.com , Upwork, Guru, SimplyHired.

Кілька порад для подальшого розвитку:

  • Придивіться до можливості отримання галузевої сертифікації, зокрема від Microsoft, Oracle, CompTIA, CEH (Certified Ethical Hacker), CISSP (Certified Information Systems Security Professional), CISM (Certified Information Security Manager) та ITIL.
  • Відредагуйте свої сторінки в соціальних мережах та доповніть їх новими навичками та реалізованими проєктами у галузі інформаційних технологій.
  • Деякі ІТ спеціалізації вищого рівня вимагають спеціалізованої освіти. Зверніть увагу на такі факультети, як комп’ютерна інженерія, інформатика, математика, статистика тощо.

Пам’ятайте, що зробити перший крок завжди важко, але як тільки ви стартуєте в ІТ індустрії, ви відкриєте для себе новий світ цікавих професійних можливостей.

Якщо ж ви відчуваєте готовність зробити перший крок просто зараз та розпочати працювати у міжнародній команді Klik, ознайомтеся з нашими відкритими вакансіями та надсилайте нам своє резюме, не вагаючись.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті