ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
Все більше користувачів надають перевагу смартфонам та планшетам для комунікації, доступу до веб-ресурсів та роботи з численними програмами. Ці пристрої більш портативні порівняно з ноутбуками та комп’ютерами й можуть використовуватися будь-де. Певною мірою вони витісняють традиційні комп’ютери. Так, за оцінкою Microsoft, близько 80% робочих задач у багатьох організаціях зараз виконується за допомогою мобільних пристроїв. Більше половини всіх пошукових запитів в Інтернеті також здійснюються з мобільних пристроїв, а не з настільних ПК.
Це призвело до того, що протягом кількох останніх років мобільні пристрої опинилися під прицілом хакерів, які активно множать зловмисне програмне забезпечення для атак на планшети та смартфони. Протягом 2020 року від зловмисного ПЗ для мобільних пристроїв постраждало близько 36,5% організацій, а 2,5 мільйона людей несвідомо завантажили мобільні додатки з рекламним програмним забезпеченням. Саме тому вкрай важливо дбати про кібербезпеку мобільних пристроїв не менш, ніж про захист комп’ютерів. Це, зокрема, включає:
- Антивірус/захист від шкідливих програм
- DNS фільтрацію
- Автоматичне оновлення операційних систем і програм
- Кероване резервне копіювання
Для того, щоб ефективно протистояти загрозам, потрібно знати про них якомога більше. Ось ТОП-5 найпоширеніших сьогодні типів атак на мобільні пристрої.
1. Мобільні додатки, заражені шкідливим ПЗ.
З першого погляду нелегко відрізнити офіційний безкоштовний додаток від тих, у яких приховано зловмисне програмне забезпечення. Хакери використовуватимуть типову графіку, оформлення, додаток матиме високий рейтинг (швидше за все, штучно підвищений). Додаток може навіть виконувати ті функції, які заявлені в описі. Але у той самий час зловмисне програмне забезпечення працюватиме на вашому пристрої у фоновому режимі, заражаючи ваш смартфон або планшет одразу після встановлення додатку. Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв може включати такі ж самі типи ПЗ, які вражають комп’ютери: програми-вимагачі, рекламні програми, шпигунські програми, трояни тощо.
2. Незахищені повідомлення.
Якщо ви коли-небудь надсилали комусь пароль або дані кредитної картки через текстове повідомлення чи програму обміну повідомленнями, чи перевіряли ви ступінь захисту цього повідомлення? Якщо конфіденційна інформація передається у незашифрованому вигляді, вона легко може стати здобиччю хакерів.
3. Загальнодоступний Wi-Fi і атаки типу “людина посередині”.
Загальнодоступний Wi-Fi вже давно має репутацію дуже небезпечного інструменту, але люди все одно ним користуються, коли хочуть заощадити свій мобільний Інтернет, або не мають іншої альтернативи. 75% людей зізнаються, що перевіряють свою електронну пошту, роблять покупки в Інтернеті та перевіряють стан банківського рахунку з використанням публічних Wi-Fi мереж. Пам’ятайте: це небезпечно. Коли ви використовуєте загальнодоступну мережу Wi-Fi, ви ризикуєте стати жертвою атаки типу “людина посередині. Один зі способів безпечного підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi – це використовувати програму VPN, яка шифруватиме ваші повідомлення та дані.
4. Крадіжка даних на громадських USB-зарядних станціях.
Ще одна небезпека – громадські зарядні станції USB. Вам вони можуть стати в нагоді, коли акумулятор «на нулі», проте USB-порти в публічних місцях можуть бути заражені шкідливим програмним забезпеченням. Якщо ви підключитеся до такої зарядної станції, зловмисне ПЗ скопіює всі дані на вашому телефоні та/або заразить його шкідливим кодом. Пам’ятайте, що переважна більшість USB кабелів «вміють» не тільки для заряджати пристрої, але й передавати дані. Найбезпечнішим варіантом є придбання павербанку.
5. Невчасне оновлення пристроїв.
Приблизно 40% пристроїв Android працюють під керуванням застарілих операційних систем. Пам’ятайте, хакерам легше знайти вразливе місце у вашому смартфоні, якщо на ньому не встановлене найсучасніша версія програмного забезпечення з усіма останніми патчами. Це піддає ризику як вашу особисту інформацію, так і корпоративні системи, якщо ви виконуєте певні робочі задачі з вашого смартфону. Якщо ви власник або керівник бізнесу, приділяйте увагу політиці безпеки використання мобільних пристроїв вашими працівниками.
Чи є у вас питання щодо безпеки мобільних пристроїв? Наші спеціалісти допоможуть вам розібратися та знайти ідеальне рішення для захисту ваших ІТ систем та конфіденційних даних.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу