fbpx

Метавсесвіт навколо нас

Метавсесвіт навколо нас

Метавсесвіт — це тренд, який швидко розвивається та матиме значний вплив на бізнес, культуру, розваги та маркетинг. Марк Цукерберг вважає, що метавсесвіт може стати наступною найкращою концепцією після телепортації, а Gartner нещодавно назвав метасвіт однією з п’яти найперспективніших технологій 2022 року. 

Термін Метавсесвіт

Було утворено поєднанням префікса «meta», який означає «поза межами» та слова «verse» – «всесвіт». Тобто Метавсесвіт означає «за межами Всесвіту».  

Із розвитком метавсесвіту з’являтиметься все більше віртуальних світів та між ними формуватимуться складніші взаємодії.

Давайте поглянемо на деякі ключові факти та цікавинки про Метасвіт.

  • Meta (колишня компанія Facebook) нещодавно інвестувала 50 мільйонів доларів у некомерційні фінансові групи, щоб допомогти метавсесвіту розвиватися. 
  • Meta планує створити 10 000 робочих місць у Європейському Союзі протягом найближчих 5 років. 
  • Epic Games зібрала 1 мільярд доларів у квітні 2021 року, щоб прискорити довгостроковий розвитокв метавсесвіту. 
  • До 2024 року ринкова вартість Metaverse може досягти 800 мільярдів доларів на противагу $47 у 2020-му. У той самий час глобальний ринок AR, VR та MR в 2024 році за прогнозами буде оцінюватися у $300 мільярдів. 

Деякі відомі технологічні компанії вже розглядають метавсесвіт як безпрецедентну можливість розширити присутність. Але Metaverse цікава не тільки технічним гігантам. Disney розробляє власний тематичний парк у метавсесвіті, Coca-Cola нещодавно виставила на аукціон свій перший NFT, Nike вже подала чотири заявки реєстрацію віртуальних торгівельних марок у Метавсесвіті. 

  • За оцінками експертів, до 2024 року кількість користувачів мобільної доповненої реальності становитиме 1,7 мільярда порівняно з 200 мільйонами у 2015 році.
  • А індустрія в 2025 році оцінюватиметься у понад 26 мільярдів. Вартість, доступність та безпека – це ключові драйвери успіху ринку AR. 

Протягом 2022 року Метавсесвіт набиратиме оберти. Бізнеси та користувачі продовжують освоювати цифрове майбутнє, яке невпинно наближається. І хоча експерти кажуть, що розвиток метавсесвіту триватиме ще щонайменше 5-10 років, вже сьогодні користувачі можуть брати участь у проєктах метавсествіту та інтегрувати блокчейн у своє повсякденне життя. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті