fbpx

Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.

Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.

Однією з найстабільніших рис технологій є те, що вони змінюються надшвидкими темпами. Інструменти, які ще донедавна були на піку популярності, наприклад Internet Explorer або Adobe Flash, вже застаріли. На зміну їм прийшли нові рішення. Технології, які вже не підтримуються, підвищують вразливість вашого комп’ютера до кібератак.

Хоча застаріла технологія з високою вірогідністю буде нормально працювати та виконувати свої функції, це не означає, що її можна використовувати. Однією з найбільших небезпек застарілих технологій є потенційні витоки даних. Програмні продукти та пристрої, які більше не підтримуються виробником, не отримують важливі з точку зору кібербезпеки оновлення, а тому стають вразливими до спроб хакерів атакувати вас. Пам’ятайте, що приблизно кожен третій витік даних стається саме через невчасне встановлення оновлень або їх відсутність.

Ще одна проблема використання застарілих технологій – програш у конкурентній боротьбі. Клієнти не хочуть відчувати себе в «кам’яному віці», а також можуть втратити довіру до вашого бренду.

Отже, найважливішими причинами для переходу на сучасні технології, які підтримуються виробниками, є:

  • Зменшення ризику витоків даних або зараження шкідливим програмним забезпеченням;
  • Відповідність регуляторним нормам щодо забезпечення конфіденційності персональних даних;
  • Збереження бізнес репутації та підтримка довіри клієнтів;
  • Конкурентоспроможність у вашому сегменті ринку;
  • Уникнення проблем сумісності обладнання та програмного забезпечення;
  • Підвищення продуктивності роботи вашої команди.

Застарілі системи є незручними та негативно впливають на продуктивність працівників. Якщо ви продовжуєте використовувати такі системи, це може призвести до втрати хороших спеціалістів через їхнє невдоволення умовами

роботи. 49% спеціалістів називають застарілі або незручні технології однією з причин, що змушує замислитися про зміну місця роботи.

Нижче наведено перелік застарілих технологічних інструментів, яких вам варто позбутися якомога швидше. Перевірте, чи не використовуєте ви їх у вашій роботі.

Застарілі технології, яких варто позбутися просто зараз:

Internet Explorer

Колись Internet Explorer (IE) був браузером номер один у світі. Але з часом Google Chrome та інші веб-браузери витіснили його. Корпорація Майкрософт почала відмовлятися від Internet Explorer одразу після дебюту Microsoft Edge у 2015 році. Останнім часом все менше додатків працюють з IE, а з 15 червня 2022 року браузер більше не підтримується.

Adobe Flash

Мільйони веб-сайтів використовували Adobe Flash на початку 2000-х років. Але з часом з’явилися інші інструменти для створення анімації та інших крутих функцій, властивих Flash. Інструмент застарів, і з 1 січня 2021 року компанія Adobe припинила підтримку Adobe Flash Player, включно з оновленнями систем безпеки. Перевірте, чи не встановлена ця програма на вашому комп’ютері. Якщо ви ще не видалили плагін браузера та будь-яке програмне забезпечення Flash, зробіть це негайно.

Windows 7 і попередні версії

Windows 7 була дуже популярною операційною системою, але тепер вона перетворилася на динозавра. Зараз широко розповсюджені її наступники – Windows 10 і Windows 11. Версія 7 не підтримується з 14 січня 2020 року. Технічно Windows 7 все ще може працювати, але ця ОС є дуже вразливою до кібератак. Хакери досить часто намагаються атакувати Microsoft Windows, а тому ви можете бути впевненими, що вони полюють на системи, які все ще працюють із застарілою версією Windows.

macOS 10.14 Mojave і попередні версії

Через високу вартість iMac і MacBook люди прагнуть використовувати їх якомога довше. Але настає момент, коли ви вже не можете встановлювати оновлення на ваш Mac і вам залишається тільки працювати з непідтримуваною версією macOS. Якщо на вашому комп’ютері встановлена macOS 10.14 Mojave або старіша версія, які вже не підтримує Apple, і вам потрібно замислитися про апгрейд вашого пристрою.

База даних Oracle 18c

Якщо ви працюєте з базами даних Oracle, перевірте вашу поточну версію. Якщо ви використовуєте базу даних Oracle 18C, ви в небезпеці: ця програма не підтримується з червня 2021 року, і є вразливою до хакерських атак. Не

забувайте слідкувати за датами припинення підтримки новіших версій. У квітні 2024 року буде завершено підтримку Oracle 19C і 21C.

Microsoft SQL Server 2014

Ще одним популярним інструментом для роботи з базами даних є Microsoft SQL. Якщо ви використовуєте SQL Server 2014, зауважте, що основна його підтримка вже завершилася, а в липні 2024 року будь-яка остаточно припинено будь-яку підтримку, включно з оновленнями систем безпеки.

Ми допоможемо вам з оновленням ваших технологій та зниженням ризиків.

Необхідність оновлювати системи та інструменти може не викликати ентузіазму, особливо якщо раніше все чудово працювало. Якщо у вас є сумніви щодо міграції або встановлення оновлень, ми можемо допомогти вам перейти на нові рішення без стресу та переривання робочого процесу. Не зволікайте, плануйте оновлення ваших систем вже сьогодні.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті