fbpx

Що трапиться, якщо ви втратите доступ до ваших даних?

Що трапиться, якщо ви втратите доступ до ваших даних? Або чому бізнесу обов’язково потрібні бекапи?

Документи, бухгалтерський облік, листування, угоди та контракти є невід’ємною частиною будь-якого бізнесу. Сучасні технології та стрімка цифровізація ключових бізнес процесів суттєво полегшили роботу з даними, але разом з тим зумовили виникнення нових ризиків. Приміром, ви можете втратити усю критично важливу інформацію в одну єдину мить. А це означає раптову зупинку бізнес-процесів, недоотримання прибутків, репутаційні втрати, витрати на відновлення та ще безліч неприємних наслідків. 

Чи замислювалися ви, як вплине на ваш бізнес втрата доступу до критично важливих даних?

Якщо це трапиться на годину? А якщо на цілий день чи тиждень? Або ще гірше – назавжди? Відповідь невтішна – близько 53% малих бізнесів стають неприбутковими протягом лише одного місяця після втрати доступу до необхідної інформації. Тому, яким би надійним ви не вважали своє обладнання та пристрої, регулярне резервне копіювання важливих даних – це передумова існування та стабільного функціонування вашого бізнесу.  

Усі інциденти, під час яких можна втратити корпоративні дані, важко навіть змоделювати. Причому більшість з них жодним чином не пов’язані із якістю обладнання.  

Які є загрози втрат даних?

  • Першу сходинку «антирейтингу» посідають програми-вимагачі, які блокують ІТ системи жертв кібератаки. Статистика свідчить, що середній розмір викупу, сплачений хакерам власниками компаній за відновлення доступу до даних та ІТ інфраструктури минулого року, сягнув $120 000. Експерти з кібербезпеки прогнозують, що й у 2022 році програми-вимагачі залишатимуться «загрозою №1» для компаній та організацій.  
  • По-друге, комп’ютери, ноутбуки та смартфони можуть бути викрадені, загублені, або зламані. Відповідно, уся інформація, яка зберігалась виключно на жорсткому диску, буде втрачена назавжди. Трапляються навіть випадки навмисного видалення або пошкодження даних та конфіденційної інформації колишніми співробітниками, які залишили компанію через певні конфлікти. 
  • Не слід забувати й про масштабніші загрози природного походження: нажаль, людство не навчилося уникати стихійних лих – пожеж, повенів, землетрусів тощо. Такі інциденти можуть повністю знищити як офісне обладнання, так навіть і цілі дата центри.

Правило «3-2-1» для резервних копій

При вищеперерахованих ситуаціях втрат данних стане в нагоді правило «3-2-1» для резервних копій, яке радить завжди робити три копії даних, зберігати їх на двох різних носіях, один з яких тримати поза межами вашої ІТ інфраструктури. Наприклад, у хмарному сервісі на кшталт OneDrive for Business від Microsoft, Google Drive Enterprise, Dropbox Business тощо. Для надійнішої безпеки даних обране рішення має виконувати шифрування даних під час передачі та зберігання та підтримувати багатофакторну ідентифікацію користувачів. 

Отже, єдиною на сьогодні гарантією повного відновлення заблокованих даних – є регулярне, автоматизоване створення резервних копій, які надійно зберігатимуться та можуть бути легко відновлені у разі потреби. Адже навіть сплата викупу кіберзлочинцям, які атакували вас із використанням програм-вимагачів, не гарантує повного відновлення доступу до власної критично важливої інформації та застосунків. 

Фахівці Klik розробили спеціальну пропозицію для наших клієнтів.

Ми допоможемо вам: 

  • уникнути втрати даних; 
  • захистити вашу ІТ інфраструктуру; 
  • розробити та впровадити ефективний план аварійного відновлення. 

Перегляньте пакетні пропозиції Klik BackUp та зв’яжіться з нашими спеціалістами, щоб обрати той, який найкраще підходить саме вам. 

Ваша безпека – це наш пріоритет!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті