fbpx

Звичайного резервного копіювання вже не достатньо, вам потрібно захищати ваші дані 

Звичайного резервного копіювання вже не достатньо, вам потрібно захищати ваші дані 

Потреба у резервному копіюванні даних виникла ще за часів дискет. Користувачі втрачають дані через віруси, збої жорстких дисків та численні інші прикрі випадки. Більшість із нас стикалася з втратою даних хоча б раз у житті. У США щотижня фіксується близько 140 000 збоїв жорстких дисків. Кожні п’ять років 20% малих і середніх бізнесів зазнають втрати даних через серйозні несправності. Всі ці обставини створили передумови для появи та розвитку хмарного резервного копіювання, яке продовжує стрімко розвиватися. Проте, у світі технологій все зазнає швидких змін – сьогодні простого резервного копіювання вже недостатньо аби почуватися у цілковитій безпеці. Резервне копіювання поступово перетворилося на резервне копіювання з функцією захисту даних. 

 

Що це означає? 

Це означає, що не тільки оригінали даних, але й резервні копії потребують захисту від кібер загроз, таких як програми-вимагачі та атаки на ланцюги постачань. Хмарне резервне копіювання зручне, доступне та ефективне, але під час планування стратегії резервного копіювання та відновлення компаніям необхідно звертати увагу на деякі аспекти, пов’язані з безпекою. Ваші сервіси та інструменти повинні захищати від зростаючої кількості кібер ризиків.  

Що саме загрожує вашим резервним копіям:  

• Збій у роботі дата центру: хмарні сервіси здебільшого означають те, що дані зберігаються на сервері у дата центрі. Такі сервери доступні через Інтернет, але й вони можуть вийти з ладу. Дата центр або центр обробки даних також може зазнавати збоїв, які позначаються на безпеці ваших копій.  

• Sleeper Ransomware: цей тип програм-вимагачів не виявляє себе одразу після зараження пристрою. Його мета – спершу заразити усі резервні копії, щоб після активації  жертва не мала жодної резервної копії даних.  

• Атаки на ланцюги постачання: цей вид кібер загроз постійно набирає обертів та включає атаки на постачальників хмарних послуг, якими користуються інші компанії. Такі кібератаки поширюються на всю клієнтську базу провайдерів хмарних послуг.  

• Неправильна конфігурація: неправильне налаштування параметрів безпеки може обернутися справжнім лихом та дозволити зловмисникам отримати доступ до хмарного сховища з вашими даними. 

На що звертати увагу під час вибору системи резервного копіювання та захисту даних

Просто створити звичайну резервну копію даних вже недостатньо. Ви повинні переконатися, що програма, яку ви використовуєте, забезпечує належний захист даних. Ось деякі аспекти, на які слід звернути увагу під час вибору рішення для резервного копіювання. 

Захист від програм-вимагачів 

Програми-вимагачі створені таким чином, що можуть поширюватися мережею, та атакувати будь-які наявні дані, включно з тими, які зберігаються на комп’ютерах, серверах та мобільних пристроях, а також хмарними платформами, з якими синхронізуються ці пристрої.  

95%  програм-вимагачів намагаються атакувати і резервні копії даних. 

Важливо, щоб будь-яке рішення для резервного копіювання даних, яке ви плануєте використовувати, було захищене від програм-вимагачів, та містило функцію обмеження автоматичних змін файлів. 

Безперервний захист даних 

Постійний захист даних – це функція, яка створює резервні копії файлів, щоразу, коли користувачі вносять зміни. Це відрізняється від систем, які створюють резервні копії планово, наприклад раз на день. Постійний захист даних гарантує, що усі внесені зміни будуть збережені. Це зменшує ризик втрати даних між плановими резервними копіюваннями.  

Ідентифікація загроз 

Захист даних включає профілактичні заходи для запобігання кібератакам. Ідентифікація загроз – це інструмент захисту від зловмисного програмного забезпечення та вірусів, який сканує систему на наявність зловмисного програмного забезпечення в нових і наявних резервних копіях.  

Тактика нульової довіри 

Фахівці з кібербезпеки в усьому світі пропагують тактику нульової довіри (zero-trust tactics). Сюди входять багатофакторна ідентифікація та перелік безпечних програм. Тактика нульової довіри передбачає, що всі користувачі та програми потребують постійної авторизації.  

Деякі з функцій тактики нульової довіри включають: 

• Багатофакторну аутентифікацію 

• Окремі дозволи для певних файлів і папок 

• Контекстну аутентифікацію 

• Перевірку дозволів на зміни файлів 

Подвійне резервне копіювання 

Якщо створити резервну копію на USB-накопичувачі або диску, ви матимете лише одну копію цих файлів. Якщо щось трапиться з цією копією, дані будуть втрачені назавжди. Саме тому постачальники хмарних послуг резервного копіювання повинні мати не одну резервну копію. Резервна копія ваших даних, в свою чергу, буде скопійована на інший сервер для запобігання втрати даних у разі фізичного пошкодження дата центру або масивної кібератаки.  

Air Gapping для більш конфіденційних даних 

Якщо ви працюєте з надзвичайно конфіденційною інформацією, розгляньте систему Air Gapping, яка зберігає копію ваших даних в автономному режимі та розміщує їх на іншому сервері, відключеному від зовнішніх джерел. Копія, створена за допомогою Air Gapping, захищена від поширених атак в Інтернеті. 

Потрібна допомога з рішеннями для резервного копіювання та захисту даних? Звертайтеся до нас! 

А як давно ви оновлювали ваші системи резервного копіювання? Чи впевнені ви, що вони здатні ефективно протистояти сучасним кіберзагрозам? Проконсультуйтеся з нашими фахівцями аби надійно захистити ваші дані. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті