Плюси та мінуси трекінгу робочого процесу ваших співробітників
Під час та після пандемії роботодавцям у всьому світі довелося адаптуватися до нової реальності. Їм довелося змінити формат роботи команд, відтак, дистанційна робота набула неабиякої популярності. До речі, робота з дому або гібридний формат, зручний та вигідний обом сторонам – і співробітникам, і бізнесу. Компанії заощаджують кошти, а працівники отримують гнучкий графік та можливість не витрачати час на дорогу в офіс. При цьому продуктивність роботи не тільки не постраждала, але й зросла.
Чимало компаній та бізнесів не збираються повністю відмовлятися від віддалено формату. Актуальна статистика свідчить, що:
- 16% компаній працюють повністю видалено
- 40% перейшли на гібридний формат роботи
- 44% не дозволяють командам працювати віддалено.
Поряд із перевагами, нове робоче середовище має низку недоліків, зокрема власники бізнесів стурбовані питаннями кібербезпеки та відстеження продуктивності роботи. Віддалене та гібридне робоче середовище призвело до появи інструментів моніторингу діяльності співробітників, проте ці рішення отримали неоднозначні відгуки.
Що таке програмне забезпечення для моніторингу продуктивності команди?
Програмне забезпечення для моніторингу роботи вашої команди дозволяє відстежувати активність у цифровому середовищі: від трекінгу часу початку та завершення роботи до знімків екрану у довільний час протягом робочого дня. Інструменти на кшталт Hubstaff або BambooHR пропонують чималий функціонал та надсилають роботодавцеві інформацію у вигляді щоденного або щотижневого звіту.
За допомогою таких інструментів можна відстежувати:
- Час старту та завершення роботи
- Натискання клавіш та роботу з клавіатурою
- Маніпуляції за допомогою миші
- Використання додатків та тривалість роботи з ними
- Відкриття веб сторінок
- Робити знімки робочого столу
Деякі інструменти дозволяють навіть вести відео та аудіо спостереження. Компанії використовують інструменти трекінгу відкрито – тобто інформують про це колектив – або приховано. Усе залежить від типу програмного забезпечення та етичних стандартів роботодавця.
Цей тип моніторингу може принести користь організації, яка турбується про підтримку продуктивності на високому рівні. Але також може знизити лояльність та довіру до роботодавця і відштовхнути сильних професіоналів. Отже, давайте зважимо плюси та мінуси, перш ніж ви прийматимете рішення про впровадження трекінгу робочого процесу у вашій компанії.
Плюси використання інструментів моніторингу.
Допомагає менеджерам зрозуміти, як працівники розподіляють свій час
Однією з особливостей багатьох інструментів моніторингу є можливість відстежувати час, витрачений на реалізацію проектів. Це допомагає при прогнозуванні рентабельності інвестицій, ціноутворенні та розстановці пріоритетів.
Скорочує неробочу діяльність у робочий час
Близько половини співробітників, діяльність яких контролюється трекерами, витрачають понад 3 години щоденно на неробочі активності. Якщо ваші працівники знають, що їх контролюють, вони присвячуватимуть менше часу особистим справам. Адже роботодавцеві не хочеться платити за те, що час витрачено дарма, чи не так?
Допомагає рахувати години фрілансерів та віддалених співробітників
Невеликі компанії, які працюють із фрілансерами за погодинною моделлю оплати, можуть рахувати час одним натисканням кнопки. Роботодавці можуть встановити обмеження годин на тиждень, а також автоматично керувати виплатами через додаток.
Мінуси використання інструментів моніторингу
Знижує моральних дух та продуктивність працівників
Багато працівників відчувають себе пригніченими, коли компанія вводить практику моніторингу. Моральний дух команди може постраждати, а разом з ним – і продуктивність. Замість того, щоб повністю зосередитися на роботі, в головах співробітників крутяться різні думки. Наприклад, «Якщо я надто довго обдумую задачу, чи отримаю я нижчу оцінку продуктивності?» Або «Що відбувається, коли я розмовляю по телефону з клієнтом і не рухаю мишкою?» Чи будуть результати моніторингу виглядати так, ніби я не працюю?»
Отже, трекінг робочого процесу може викликати у ваших співробітників:
- Почуття недовіри
- втрату лояльності до компанії
- ображати гідність
«Моніторинг активності» не дорівнює «Продуктивність»
Багато з цих інструментів трекінгу надсилають працівникам і роботодавцям так звані «звіти про діяльність». У цих звітах відображено використання клавіатури та миші протягом певного часу. Але працівники також витрачають час на обмірковування проблеми – процес, який не потребує рухів мишкою. Як оцінити ефективність менеджера з продажів, який довго розмовляє із потенційними клієнтами по телефону? Як моніторити зустрічі в Zoom? Звіти не містять таку інформацію, вони лише надають оцінку продуктивності, вирахувану на основі використання клавіатури та миші. Очевидно, що така інформація не висвітлює актуальний стан справ.
Може спричинити втрату професіоналів
Майже половина (47%) опитаних працівників технічних служб заявили, що звільнилися б, якби начальник стежив за ними. Роботодавці, які впроваджують моніторинг, можуть відштовхнути хороших працівників і змусити їх відчувати недовіру. Вони також можуть вважати себе недооціненими. Моніторинг – це обмеження творчих процесів та прямий шлях до відштовхування фахівців. Кваліфіковані спеціалісти залишаються у компаніях, де їх цінують та дають можливість розвитку. Як тільки це відчуття зникає, зникає і лояльність до роботодавця.
Пошук балансу
Кілька питань, над якими варто замислитися, щоб знайти оптимальний баланс між моніторингом та довірою.
- Що саме вам критично необхідно відстежувати
- Чи варто вводити уніфіковані інструменти для всіх співробітників?
- Як сприйматимуть моніторинг ваші працівники?
- Чи не намагаєтеся ви вирішити неіснуючу проблему?
- Які непотрібні функції трекерів можна вимкнути?
- Чи дозволяє інструмент точно виміряти продуктивність?
Отримайте експертні поради щодо найкращих інструментів для вашого бізнесу
Хмарні інструменти є важливою частиною вашого бізнесу, які слід впроваджувати помірковано. Зв’яжіться з нами та отримайте професійну консультацію.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday