Шість кроків до ефективного управління вразливостями ваших технологій
Інновації, які полегшують наше життя, на жаль, мають побічний ефект – вразливості до кібер атак. Коли компанії-виробники програмного забезпечення випускають нові продукти, у коді часто є певні недоліки, і хакери знають про це й намагаються скористатися моментом. Згодом розробники усувають ці недоліки, випускаючи патчі та оновлення ПЗ. Хакери ж продовжують шукати нові лазівки. Розпочинається нове коло нескінченного циклу.
За оцінками експертів, близько 93% корпоративних мереж є потенційно вразливими до кібер атак. Через те, що оцінка вразливостей та керування ними не зазвичай не входить до списку пріоритетів компаній, стається чимало успішних зламів даних.
61% вразливостей в корпоративних мережах – старше 5 років.
Багато хакерських інструментів базується на використанні невиправлених вразливостей коду. Це, зокрема, програми-вимагачі, злам облікових записів тощо.
Щоразу, коли ви бачите термін «exploit» («використання») у повідомленні про кібер атаки, це означає, що злочинці скористалися не виправленими вчасно «прогалинами» у безпеці мереж. Налагодження ефективного процесу управління вразливостями допоможе вам суттєво знизити ризики. Це не так складно, як здається. Для початку зробіть шість простих кроків для кращого захисту вашого бізнесу від кібер атак.
Управління вразливостями
Крок 1. Інвентаризація ваших технологічних активів
По-перше, вам потрібно скласти перелік всіх пристроїв та програмного забезпечення, яке ви включите до оцінювання. Зокрема:
- Комп’ютери
- Смартфони
- Планшети та інші портативні пристрої
- Пристрої IoT
- Сервери
- Хмарні сервіси
Уразливі місця можуть виявитися будь-де. Наприклад, у коді для операційної системи або хмарної платформи, програмному забезпеченні або додатках. Отже, вам потрібен повний перелік усіх систем і кінцевих точок у вашій мережі. Це важливий перший крок для визначення того, що потрібно включити до процесу оцінювання.
Крок 2. Оцінка вразливості
Зазвичай проведення оцінки вразливостей входить до зони обов’язків ІТ фахівця – штатного або на аутсорсі. Оцінка проводиться за допомогою спеціального програмного забезпечення та може включати також тестування на проникнення (penetration testing). Під час процесу фахівець сканує ваші системи на наявність будь-яких відомих вразливостей: наприклад, може виявитися, що ваша версія Microsoft Exchange має вразливість, зафіксовану в загальній базі даних. Це буде враховано, як потенційне слабке місце вашої мережі.
Крок 3. Пріоритезація вразливостей за рівнем загрози
Результати оцінки -це «дорожня карта» для підвищення безпеки вашої мережі. Зазвичай в процесі оцінювання виявляють кілька вразливостей різного ступеня загрози. Вам необхідно їх відповідно ранжувати та, в першу чергу, виправити найсерйозніші.
Більшість інструментів оцінки вразливості використовують загальну систему оцінки (CVSS), яка класифікує загрози від низького ризику до високого. Ви також можете розставити пріоритети згідно зі специфікою вашого бізнесу: якщо, приміром, певне ПЗ використовується лише на одному пристрої та час від часу, воно може вважатися менш пріоритетним. А вразливість у програмному забезпеченні, яке використовують всі члени команди, може мати найвищий пріоритет.
Крок 4. Усунення вразливостей.
Усувайте вразливості відповідно до списку пріоритетів: часто це передбачає встановлення оновлень або патчів, проте може означати необхідність заміни застарілого ПЗ на нове.
Якщо ви виявили вразливість, для якої поки що не існує виправлень, ви можете вдатися до «відгородження» (ringfencing) – це означає ізолювання програми або пристрою від решти мережі. Після того, як ви усунули недоліки, увімкніть додаткові параметри безпеки в системних налаштуваннях та збережіть виправлення.
Крок 5. Документування процесу
Після завершення задокументуйте процес оцінки та усунення вразливостей. Це важливо як для відповідності галузевим вимогам, так і для вашої кібер безпеки. Опишіть кожен крок та збережіть відповідні журнали. Це допоможе вам протягом наступних оцінок та в разі спроби кібер атаки.
Крок 6. Призначення дати наступної оцінки вразливостей
Оцінка вразливостей та нейтралізація ризиків на цьому не завершується. Більше того – це безперервний процес. Протягом 2022 року було виявлено понад 22 500 нових типів вразливостей. Розробники постійно оновлюють ПЗ, але й хакери постійно чатують на нові «лазівки».
Отже, для того, щоб бути впевненими у надійному захисті, треба проводити регулярні оцінювання вразливостей, усувати слабкі місця та документувати процеси. Це зміцнює захист вашої мережі від кібер атак та зупиняє хакерів.
Почніть з оцінки вразливості сьогодні!
Зробіть перший крок до ефективного управління вразливостями. Ми можемо допомогти вам захистити вашу мережу від атак. Зв’яжіться з нами, і призначте консультація зі спеціалістом.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday