Який спосіб обміну паролями зі співробітниками є найбезпечнішим?
Злам або викрадення паролів становить неабияку загрозу кібербезпеці будь-якої компанії або організації. За статистикою, понад 80% витоків даних спричинені саме інцидентами з паролями: від зламу слабких комбінацій до використання того самого пароля для багатьох облікових записів. Проте, поки що ані біометрія, ані ключі доступу повністю не витіснили паролі з повсякденного використання, тому ми повинні знати правила безпечного обміну та керування ними, зокрема, всередині команди. Сьогодні ми маємо справу з більшою кількістю паролів, ніж будь-коли. За оцінками LastPass, користувач в середньому оперує 191 робочим паролем. Як безпечно ділитися ними з вашими співробітниками? Одним з популярних та надійних рішень є менеджер паролів. Що це і чому цей інструмент керування та зберігання паролів вважається найбезпечнішим?
Навіщо використовувати бізнес-версію додатку Менеджер паролів?
Менеджери паролів створюють для вас безпечне цифрове сховище для захисту паролів. Бізнес-версії таких додатків мають розширений функціонал, зокрема, налаштування для відокремлення робочих паролів від особистих та спеціальні адміністративні функції для надійного зберігання особливо важливих корпоративних паролів. Ось ще кілька причин для впровадження менеджеру паролів у вашу ІТ систему.
Централізоване керування паролями.
Головною перевагою менеджерів паролів є їх здатність централізувати керування паролями. Вони не дають співробітникам використовувати слабкі, повторювані паролі та зберігати їх у небезпечних місцях. Натомість менеджер паролів зберігає всі паролі в зашифрованому сховищі, що підвищує безпеку, а також спрощує процес безпечного обміну паролями в команді.
Наскрізне шифрування
Провідні менеджери паролів використовують надійні методи шифрування для захисту конфіденційнихданих. Наскрізне шифрування кодує паролі, перетворюючи їх на нечитабельний текст під час зберіганнята передачі. Це практично унеможливлює доступ неавторизованих користувачів до інформації. Під часобміну паролями зі співробітниками шифрування забезпечує додатковий рівень безпеки та допомагаєгарантувати, що дані залишаються конфіденційними навіть під час передачі.
Функції безпечного обміну паролями
У багатьох менеджерах паролів існує функція безпечного обміну паролями. Вона дозволяють адміністраторам ділитися доступом із членами команди, не показуючи справжній пароль. Співробітники отримують доступ до необхідних облікових даних, але не бачать символів, що гарантує, відсутність прямого доступу до конфіденційної інформації. Ця функція особливо корисна під час залучення нових членів команди, а також під час спільної роботи над комплексними проєктами з різними ступенями доступу.
Багатофакторна ідентифікація (MFA)
Більшість менеджерів паролів підтримують багатофакторну ідентифікацію. Для доступу до облікового запису MFA вимагає дві або більше форм авторизації. Це додає ще один рівень безпеки та значно знижує ризик несанкціонованого входу. За даними Microsoft, багатофакторна ідентифікація знижує ризик зламу на 99,9%. Це надзвичайно важливо, особливо під час обміну конфіденційною інформацією між співробітниками.
Створення надійних паролів
Менеджери паролів часто мають вбудовані генератори паролів для створення надійних, складних комбінацій, які важко зламати. Під час роботи з обліковими записами працівників роботодавці можуть використовувати згенеровані паролі, які гарантують, що співробітники використовують надійні унікальні паролі для кожного облікового запису. Це усуває поширену практику використання слабких паролів. А також повторного використання паролів для кількох облікових записів.
Моніторинг та аудит
Моніторинг є цінною функцією, яку пропонують багато менеджерів паролів. Це можливість відстежуватиактивність користувача та історію доступу. Адміністратори можуть перевірити, хто і коли отримувавдоступ до паролів. Це забезпечує прозорість всередині організації, допомагає виявляти будь-які підозрілі діїта оперативно реагувати на них.
Безпечний обмін із третіми особами
Менеджери паролів пропонують безпечні методи для обміну даними з фрілансерами або підрядниками. Компанії можуть надавати третім особам обмежений доступ до певних паролів без шкоди для безпеки. Цяфункція особливо корисна для бізнесу, який працює зі сторонніми агенціями.
Вам також не доведеться турбуватися про відновлення пароля, коли єдиний співробітник, який знає його, вирішить змінити місце роботи.
Готові спробувати менеджер паролів у вашій компанії?
Менеджери паролів пропонують безпечний і зручний спосіб ділитися паролями зі співробітниками. Вони єнезамінним інструментом для компаній, які прагнуть підвищити рівень кібербезпеки.
Використовуючи менеджери паролів, компанії можуть захистити свою конфіденційну інформацію. Вонитакож сприяють розвитку культури обізнаності про безпеку серед працівників. Інвестування в рішення длякерування паролями є проактивним кроком до захисту цінних даних.
Потрібна допомога щодо вибору та впровадження менеджерів паролів? Зверніться до нас, ми допоможемо.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday