fbpx

Чому вам потрібно розуміти концепцію кібербезпеки “Secure by Design”

Чому вам потрібно розуміти концепцію кібербезпеки “Secure by Design”

Кібербезпека стала критично важливим підґрунтям багатьох аспектів бізнесу. Незалежно від масштабу вашої компанії, дбати про безпеку мережі життєво необхідно, адже кібератаки можуть мати довгострокові наслідки. 

Частота та витонченість кібератак продовжує зростати. У 2022 році кількість атак зловмисного програмного забезпечення Інтернету речей зросла на 87%. Поширення штучного інтелекту також впливає на збільшення кількості атак. Саме зараз важливо переходити від реактивного до проактивного підходу до кібербезпеки. Зокрема, ознайомитися з концепцією Secure by Design.

Міжнародна спільнота єднає зусилля у подоланні найпоширеніших вразливостей. Про це йдеться у документі, який висвітлює основні засади Secure by Design, а також підкреслює глобальний характер ландшафту кібер загроз, протидія яким вимагає необхідності скоординованих дій для захисту критичної інфраструктури.

У цій статті ми розглянемо, що саме потрібно для впровадження принципів Secure by Design, і пояснимо, чому вони мають першочергове значення в сучасному світі.

Сучасні кіберзагрози

Протягом останніх років кіберзагрози значно змінилися. Пройшли ті часи, коли встановлення антивірусу могло захистити ваш комп’ютер. Сьогодні хакери використовують дуже складні методи, а потенційні наслідки атаки виходять далеко за рамки незручностей, спричинених вірусом.

Сучасні кіберзагрози охоплюють широкий спектр атак, зокрема:

 • Програми-вимагачі: шкідливі програми, які шифрують ваші дані та вимагають викуп за розшифровку. Одна з найдорожчих атак для бізнесу.
 • Фішинг: сфабриковані електронні листи або повідомлення, які обманом змушують вас розкрити конфіденційну інформацію. 83% компаній щороку зазнають фішингових атак.
 • Advanced Persistent Threats (APT): тривалі кібератаки, спрямовані на викрадення конфіденційних даних.
 • Експлойти нульового дня: атаки, спрямовані на новітні вразливості, які ще не відомі розробникам програмного забезпечення.
 • Слабкі місця Інтернету речей: хакери використовують уразливості в пристроях Інтернету речей (IoT), щоб проникнути до мережі.

Ці та інші загрози постійно розвиваються, підкреслюючи необхідність проактивного підходу до кібербезпеки. Замість того, щоб реагувати на напади після їх виникнення, прагніть запобігати їх виникненню.

Що таке Secure by Design?

Secure by Design — це сучасний підхід до кібербезпеки, який інтегрує заходи безпеки в самі основи системи, програми чи пристрою. Від самого початку. Йдеться про бачення безпеки як фундаментального аспекту процесу розробки, а не про пізніше його додавання. 

Як компанії можуть використати такий підхід? Є два основних способи:

 • Купуючи обладнання або програмне забезпечення, запитайте про Secure by Design. Чи використовує постачальник ці методи? Якщо ні, ви можете розглянути пропозиції інших постачальників.
 • Впроваджуйте принципи Secure by Design у свій бізнес. Наприклад, під час планування модернізації інфраструктури або покращення обслуговування клієнтів сконцентруйтеся на кібербезпеці від самого початку, а не згадуйте про неї пізніше, коли вже все сплановано.

Основні принципи Secure by Design включають наступне:

 • Оцінка ризиків: визначайте потенційні ризики безпеки та вразливості на ранній стадії проєктування.
 • Стандартна структура: дотримуйтесь вимог критично важливих нормативів контролю безпеки, як от CIS, HIPAA або GDPR.
 • Контроль привілейованого доступу: обмежуйте доступ до ресурсів та мереж, надаючи лише ті права, які потрібні вашим співробітникам для виконання безпосередніх обов’язків.
 • Багатоступеневий захист: впроваджуйте багато рівнів безпеки для захисту від різних загроз.
 • Регулярні оновлення: слідкуйте за оновленням заходів безпеки для запобігання новим загрозам.
 • Навчання користувачів: навчайте свою команду найкращим методам кібербезпеки та уникненню потенційних ризиків.

Чому концепція Secure by Design є такою важливою?

Розуміння та впровадження практик концепції Secure by Design має вирішальне значення через низку причин:

 • Проактивна безпека

Традиційні підходи до кібербезпеки зазвичай є реактивними. Це означає, що вони вирішують проблеми безпеки після їх виникнення. Secure by Design закладає кібербезпеку в саму основу системи. Це мінімізує вразливі місця від початку.

 • Заощадження коштів

Вирішення проблем із безпекою наприкінці розробки проєкту, або після того, як система почала працювати, може коштувати доволі дорого. Натомість, інтегрувавши безпеку з самого початку, ви можете уникнути додаткових витрат.

 • Відповідність нормативним вимогам

Багато галузей регулюються суворими нормативним вимогам щодо захисту даних і кібербезпеки. Практики Secure by Design допоможуть вам ефективніше відповідати цим стандартам, зменшуючи ризик штрафів.

 • Управління репутацією

Порушення безпеки може серйозно зашкодити вашій бізнес репутації, а той час, як впровадження практик Secure by Design демонструє вашу концентрацію на захисті даних користувачів. Це також може підвищити довіру клієнтів до вашого бренду.

 • Зменшення поверхні потенційної атаки

Secure by Design фокусується на зменшенні поверхні атаки ваших систем, допомагаючи виявити та мінімізувати потенційні вразливості. 

 • З думкою про майбутнє

Кіберзагрози продовжують розвиватися. Практики Secure by Design допомагають забезпечити стійкість ваших систем і рішень до нових типів загроз.

Чи потребує модернізації ваша стратегія кібербезпеки?

Стратегія кібербезпеки, запроваджена п’ять років тому, сьогодні вже застаріла. Потрібна допомога із модернізацією? Зв’яжіться з нами сьогодні, щоб бути впевненими у безпеці завтра!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті