fbpx

Які тенденції кібератак взяти до уваги в 2023 році?

Які тенденції кібератак взяти до уваги в 2023 році?

Новий рік щойно розпочався; традиційно цей час ми присвячуємо оцінці нових перспектив та плануванню. Проте це ще й час серйозно замислитися над методами протидії усюдисущим кібератакам. За підсумками опитування, 68% бізнес-лідерів вважають, що ризики кібербезпеки підвищуються. З цією думкою важко не погодитися, адже атаки еволюціонують, стають складнішими та більш руйнівними. Часто за ними стоять цілі злочинні організації, для яких кібератаки вже стали «бізнесом».

У 2021 середня кількість глобальних кібератак зросла на 15.1%.

Щоб захистити свій бізнес наступного року, потрібно тримати руку на пульсі тренденцій кібератак. Зокрема, слідкувати за еволюціє методів та інструментів хакерів; відслідковувати, які типи атак найпоширеніші. Ці знання допоможуть вам надійно оновити власну кібербезпеку, знизити ризики витоків даних або зараження шкідливим програмним забезпеченням.

До чого радять готуватися експерти з кібербезпеки? Це можна дізнатися і без кришталевої магічної кулі. Отже, тенденції кібератак, на які варто звернути увагу в 2023-му.

Атаки на 5G пристрої.

Світ гуде про 5G вже кілька років. Нарешті цей стандарт стає частиною нашого життя та втілює обіцянку блискавичного інтернету. Разом з тим, очікується, що інфраструктура, створена провайдерами 5G, стане об’єктом кібератак.

Хакери намагатимуться використати апаратне забезпечення 5G для маршрутизаторів, мобільних пристроїв та ПК. Адже щоразу, коли з’являється будь-яка нова технологія, на початках вона має вразливості у коді. Це саме те, що прагнуть знайти кіберзлочинці. Отже, купуючи 5G пристрої, звертайте особливу увагу на прошивку. Деякі виробники вбудовують у свої розробки надійнішу прошивку, ніж інші.

Обхід одноразового пароля.

Ця «новинка» з арсеналу хакерів розроблена для подолання одного з найкращих методів захисту облікових записів – багатофакторної ідентифікації (або MFA). Цей метод вважається дуже ефективним, він може зупинити спроби неавторизованого входу до облікового запису навіть у тих випадках, коли зловмисник має пароль користувача.

Хакери намагаються обійти MFA кількома способами. Зокрема:

  • Повторне використання одноразового паролю: отримання доступу до останнього одноразового пароля користувача та спроба його повторного використання
  • Спільне використання одноразових паролів: хакер використовує власний обліковий запис, щоб отримати одноразовий пароль, а потім намагається використати його в іншому обліковому записі.
  • Витік пароля: використання одноразового паролю, викраденого з веб-додатку.
  • Зміна пароля: за допомогою методів соціальної інженерії хакери намагаються переконати користувача у необхідності зміни паролю, а потім обманом змушують передати одноразовий пароль електронною поштою або в sms-повідомленні.

Атаки, приурочені до значних світовий подій

За період пандемії кількість кібератак зросла на приблизно 600%. Так злочинні групи хакерів усвідомили, що значні світові події та катастрофи можна монетизувати. Фішингові атаки, приурочені до значних подій, націлені на людей, які перебувають у стані стресу і через це стають менш уважними та обережними. Хакери використовують будь-який поважний привід: від стихійних лих до війни в Україні. Використовуючи методи соціальної інженерії, вони часто вдаються до тактики викликання емоцій, приміром за допомогою фотографій, здатних викликами сум та розчулення. Будьте особливо уважні до подібних спроб шахрайства.

Смішинг та атаки на мобільні пристрої

Сьогодні мобільні пристрої супроводжують нас практично усюди, а отже є найбільш очевидною сполучною ланкою між нами та кіберзлочинцями.В 2023-му чекаємо на збільшення кількості атак з використанням мобільних пристроїв. На зміну фішингу приходить смішинг (фішингова атака з використанням SMS повідомлень). Багато людей не очікують отримувати повідомлення від хакерів на особисті номери. Але отримати номери наших мобільних телефонів сьогодні легше, ніж будь-коли. Бази даних можна купити онлайн. Потім хакери створюють повідомлення, яківикликають довіру, приміром, квитанцію або сповіщення про відправку. Один необачний клік – і ваш обліковий запис зламано.

Шкідливе мобільне ПЗ теж набирає обертів. Лише за перші кілька місяців 2022 року кількість програм, що «полюють» на мобільні пристрої, зросла на 500%. Обов’язково переконайтеся, що ви маєте надійне мобільне антивірусне програмне забезпечення, а також інші засоби захисту, такі як фільтр DNS.

Удосконалений фішинг із використанням штучного інтелекту та машинного навчання

Сьогодні фішингові електронні листи не так легко виявити. Раніше вони майже завжди містили орфографічні помилки або неякісні зображення. Але це вже в минулому. Злочинці удосконалюють фішинг за допомогою штучного інтелекту та машинного навчання. Тепер лист-приманка не тільки бездоганно виглядає та нічим не відрізняється від листів певної компанії чи бренду, але й буде персоналізованим. Хакери використовують цю тактику, щоб охопити більше потенційних жертв. Нові інструменти дозволяють хакерам розсилати більше персоналізованих повідомлень за коротший проміжок часу.

Заплануйте перевірку кібербезпеки сьогодні

Чи готовий ваш бізнес до кіберзагроз 2023? Не чекайте, щоб перевірити це на власних помилках! Хаплануйте перевірку кібербезпеки, щоб бути на крок попереду цифрових злочинців.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті