fbpx

ІТ інфраструктура бізнесу: підводимо підсумки року, що минає.

ІТ інфраструктура бізнесу: підводимо підсумки року, що минає.

Завершення року – ідеальний час для планування. Більшість бізнесів ставить собі за мету зростання та покращення операційної діяльності. А оскільки успіх сучасних компаній здебільшого залежить від технологічної складової, ІТ оптимізація – це те, що вимагає пильної уваги. Підведення підсумків року, що минає, дає можливість визначити сегменти для удосконалення. Дізнайтеся, як ви можете збільшити прибутки завдяки грамотній оптимізації ІТ складової, а також яку тактику обрати, аби зменшити ризик руйнівних кібератак.

В одному з нещодавніх досліджень компанія Deloitte сфокусувалася на малих бізнесах, які здійснили цифрову трансформацію. Невеликі компанії, які вдало використовують технології, значно випереджають конкурентів. Погляньте на ці показники:

  • Вдвічі більший дохід на одного працівника;
  • Зростання прибутку приблизно в 4 рази протягом одного року;
  • Збільшення чисельності співробітників більш ніж у 6 разів.

Це свідчить про те, що компанії, які вдало використовують технології, працюють ефективніше, а також вони краще захищені. За даними IBM, бізнеси, які мають план реагування на кібер інциденти, зменшують витрати, пов’язані із витоками даних, на 61%. Використання штучного інтелекту та автоматизації може знизити ці витрати на 70%.

Наприкінці року приділіть час огляду вашої ІТ складової зі своєю командою або ІТ сервіс провайдером. Це стане запорукою вашого успіху в році прийдешньому.

На що передовсім слід звернути увагу

Мета річного аналізу ІТ складової — переглянути всі аспекти вашої ІТ-інфраструктури. Безпека, продуктивність і базові засади будуть ключовими рушійними силами майбутніх змін.

ІТ політики.

Співробітники не дотримуються застарілих правил та політик. Тому надзвичайно важливо регулярно їх переглядати та редагувати відповідно до актуальних змін. Приміром, якщо частина вашої команди працює з дому, ІТ політика застосування пристроїв для виконання робочих задач має це відображати. Інформуйте ваших працівників про зміни в правилах. Це дає їм змогу освіжити в пам’яті важливі речі, про які вони могли забути після онбордингу.

План аварійного відновлення.

Коли ваша компанія востаннє проводила тренування з реагування на інциденти? Чи існує чіткий план дій, якого працівники мають дотримуватися у разі стихійного лиха чи кібератаки? Знайдіть час, щоб переглянути та актуалізувати план аварійного відновлення на новий рік. Призначте дати відповідних тренінгів для своїх співробітників.

ІТ проблеми та «больові точки»

Оновлення ІТ складової неможливе без урахування «больових точок» та технічних проблем, з якими стикаються співробітники. Без аналізу ви можете упустити можливості для значного підвищення продуктивності роботи. Проведіть опитування серед персоналу щодо використання технологій, запитайте про їх улюблені додатки та застосунки, про проблеми, з якими вони найчастіше стикаються. Вислухайте їхню думку щодо того, як технології можуть покращити їх роботу. Це може допомогти вам запровадити найефективніші зміни.

Привілейовані та застарілі облікові записи

Переглядайте список привілейованих облікових записів як мінімум щорічно. Деякі з них часом можуть бути використані не за призначенням, що являє собою великий ризик кібератак на цілу мережу. Переконайтеся, що доступ рівня адміністраторів мають лише ті співробітники, яким він насправді потрібний. Чим менше привілейованих облікових записів є у ваших критичних бізнес додатках, тим менший ризик атак. Зламаний пароль привілейованого облікового запису – прямий шлях до значних збитків. Також під час аудиту видаліть старі облікові записи, які втратили актуальність. Вони так само відкривають хакерам двері до вашої мережі.

Планування модернізації та трансформації ІТ складової.

Робити оновлення спонтанно – не найкраща стратегія. Навіть більше – вона може обернутися проти вас. Краще заплануйте стратегію оновлень заздалегідь та дотримуйтеся визначеного плану. Проведіть оцінку вразливостей, яка дасть вам розуміння проблем, що потребують першочергового вирішення задля надійнішої кібербезпеки. Планування потрібно для складання відповідного бюджету витрат на ІТ оновлення.

Хмарні технології та «тіньове ІТ»

Перегляньте роботу з хмарними додатками: чи є такі, якими ви майже не користуєтесь? Чи є у вас надлишки у хмарному середовищі, за які ви платите, але не користуєтесь? Такий аналіз допоможе скоротити зайві витрати. Зверніть увагу на «тіньове ІТ», тобто не перевірені та не схвалені хмарні додатки, якими ваші працівники користуються з робочою метою навіть без вашого відома. Усуньте ризики безпеки, закривши такі облікові записи або офіційно перевіривши та затвердивши їх.

Технології, орієнтовані на клієнтів

Клієнтський досвід – це передумова успішного бізнесу. Погляньте на свій сайт з точки зору користувачів. Чи задоволені ви, приміром, навігацією? Якщо ні, ймовірно, що ваші потенційні клієнти теж будуть розчаровані. Включіть до планів на новий рік оптимізацію технологій, з якими взаємодіють ваші клієнти.

Заплануйте аудит ваших технологій та безпеки вже сьогодні!

Ми допоможемо вам проаналізувати поточний стан вашої ІТ інфраструктури. Почніть з безкоштовної консультації!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті