fbpx

Що змінюється на ринку страхування кібер ризиків?

Що змінюється на ринку страхування кібер ризиків?

Страхування кібер ризиків все ще залишається доволі незвичним поняттям для багатьох малих та середніх бізнесів. Запроваджене у 1990-х роках, воно застосовувалося для страхування онлайн-медіа та великих підприємств від ризиків, пов’язаних з помилками обробки даних.

З того часу багато що змінилося. Сьогоднішні поліси кібер страхування покривають ризики, пов’язані з витоками даних, включно з зараженням шкідливим ПЗ або зламами облікових записів.

Поліси страхування кібер ризиків покривають витрати на:

  • Відновлення заблокованих або викрадених даних
  • Ремонт ІТ систем
  • Повідомлення клієнтів про витік даних
  • Моніторинг ідентифікації особи
  • Витрати на ІТ-криміналістику на період розслідування інциденту
  • Юридичні витрати
  • Викупи хакерам

Обсяг та вартість витоків даних продовжують зростати. У 2021 було зареєстровано рекордну кількість витоків даних за всю історію кіберзлочинів. А у першому кварталі 2022 року кількість інцидентів зросла на 14% порівняно з попереднім роком. Нажаль, ніхто не може почуватися в безпеці. Навіть малі бізнеси є мішенями кіберзлочинців. Часто наслідки для малих підприємств є навіть більш руйнівними, ніж для великих корпорацій. Приблизно 60% невеликих компаній закриваються протягом 6 місяців після вдалої кібер атаки.

Зростання небезпеки та збільшення витрат на протидію хакерам призвели до суттєвих змін на ринку страхування кібер ризиків. Індустрія страхування кібербезпеки постійно розвивається. Підприємствам необхідно йти в ногу із цими тенденціями, щоб почуватися захищеними.

Ось деякі свіжі тренди в галузі страхування кібер ризиків.

Зростання попиту на страхування кібер ризиків

Середня вартість витоку даних у світі сьогодні становить $4,35 мільйона. У США цей показник майже більший $9,44 мільйона. Оскільки ці витрати продовжують зростати, зростає й попит на страхування кібер ризиків. Компанії усвідомлюють, що страхування кібер ризиків не менш важливо за турботу про професійну репутацію. Без цього захисту лише одна вдала атака може стати кінцем цілого бізнесу. Зі зростанням попиту, збільшується і пропозиція, а отже – серед розмаїття варіантів можна відшукати пропозиції страхових компаній, які підійдуть саме вам.

Збільшення вартості полісів

Зі збільшенням кількості кібератак зростає і обсяг страхових виплат. Але збільшується і вартість полісів. У 2021 році ціна на поліси страхування кібер ризиків зросла на приголомшливі 74%. Це зростання спричинене збільшенням витрат на юридичний супровід, судові позови, виплати викупів хакерам тощо. Страхові поліси дорожчають, але стають все більш необхідними.

Зникнення деяких типів відшкодувань

Певні типи полісів стає все важче знайти. Наприклад, деякі страхові компанії відмовляються від покриття «атак, спонсорованих урядом», тобто з боку урядів певних країн, які мають тісні зв’язки з хакерськими угрупуваннями. У 2021 році 21% атак, спонсорованих урядом, були спрямовані на споживачів, а 79% – на підприємства. Отже, якщо ви бачите, що страховий поліс не покриває ці типи атак, будьте уважні. Деякі страхові компанії припинили виплати за ураження програмами вимагачами. У період з 1 по 2 квартал 2022 кількість подібних атак зросла на 24%. Страхові компанії відмовляються брати відповідальність за такі атаки, якщо ІТ інфраструктура клієнта не відповідає певним вимогам та не містить стратегію резервного копіювання та відновлення.

Сувора перевірка на відповідність вимогам страхувальників

Те, що ви маєте намір застрахувати кібер ризики, не означає, що ви відповідатиме вимогам страхувальника. Відбір стає дедалі жорсткішим, адже страхові компанії не хочуть ризикувати. Це особливо актуальне для компаній із слабкими кібер безпеки.

Страхувальники, зокрема, беруть до уваги:

  • Мережеву безпеку
  • Наявність та вживання багатофакторної ідентифікації
  • BYOD та політику безпеки пристроїв
  • Розширений захист від загроз
  • Автоматизація кібер безпеки
  • Наявність стратегії резервного копіювання та аварійного відновлення
  • Адміністративний доступ до систем
  • Тактика анти-фішингу
  • Тренінги з кібер безпеки для співробітників

Під час подання заявки на страхування вам часто потрібно буде заповнити довгу анкету, яка містить запитання про поточний стан вашої кібербезпеки. Гарна ідея заповнювати опитувальник разом із вашим ІТ сервіс провайдером. Під час заповнення ви можете знайти пункти, які варто вдосконалити аби зменшити ризики, що – в свою чергу – може зменшити вартість вашого полісу.

Отже, перш ніж подавати заявку на страхування кібер ризиків, варто провести оцінку поточного стану кібер безпеки. Це допоможе заощадити час і гроші, а також зміцнити захист від кібератак.

Потрібна допомога зі страхуванням кібер ризиків?

Страхування кібер ризиків – непроста справа. Всього лише кілька відповідей, які не задовольнять страхувальника, можуть значно підвищити вартість вашого полісу. Перш ніж замовляти страховку, зв’яжіться з нами. Ми допоможемо отримати оптимальну пропозицію і максимальний захист.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті