Як захистити вашу цінну інформацію від хакерів
Світ стрімко оцифровується, відповідно й кібератаки стають дедалі більш поширеними, небезпечними та руйнівними. В наш час недостатньо просто знати про небезпеку, потрібно бути проактивними в питаннях безпечного користування Інтернетом. Бути #CyberSmart. Перечитайте ці прості поради та не забувайте слідувати їм у повсякденному житті.
1. Захищайте усі пристрої, які підключені до Інтернету.
Пам’ятайте, що кібератаки загрожують не лише комп’ютерам та смартфонам, але й будь-яким пристроям, з Wi-Fi модулем, а це – бездротові камери спостереження, телевізори з системою Smart TV, принтери, музичні системи, радіо няні, системи «розумний дім» та багато іншого. Найкращий спосіб захистити такі пристрої – це регулярно оновлювати їх операційні системи.
2. Встановлюйте багатофакторну ідентифікацію.
Багатофакторна ідентифікація – це підтвердження особи користувача двома чи більше способами. Найрозповсюдженіші з них – розпізнавання обличь чи відбитку пальця, SMS-код, push-повідомлення. Оберіть найзручніший для вас спосіб та використовуйте його для захисту вашої конфіденційної інформації, зокрема доступу до онлайн банкінгу та інших важливих додатків.
3. Використовуйте надійні паролі.
Не варто недооцінювати роль надійного пароля у захисті від кіберзлочинців. Звичайно, навіть найскладніший пароль не захистить від прицільних атак досвідчених хакерів, але він значно мінімізує шанси стати випадковою жертвою. Надійний пароль має складатися щонайменше з 12 до 15 символів, містити великі й малі літери та цифри. Оскільки категорично заборонено використовувати той самий пароль для кількох облікових записів, а запам’ятати усі – доволі складно, ви можете скористатися менеджером паролів для генерації та надійного зберігання ваших «цифрових ключів».
4. Регулярно створюйте резервні копії даних.
В ідеальному випадку вам потрібно мати три копії усіх ваших даних: оригінал, та дві резервні копії на різних носіях, один з яких обов’язково має бути за межами вашої основної ІТ інфраструктури. Сьогодні існує багато варіантів автоматизації резервного копіювання даних, зокрема такі, які відстежують зміни та зберігають лише оновлені версії файлів.
5. Завантажуйте додатки виключно з перевірених джерел і перевіряйте права доступу.
Завантаження мобільних додатків лише з App Store або Google Play допомагає зменшити ризик зараження вашого смартфону вірусами. Крім того, відповідально ставтеся до надання прав доступу до інформації, який запитує той чи інший додаток. Наприклад, якщо калькулятор просить доступ до списку ваших контактів або геолокації, це – привід замислитися.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday