fbpx

Основні правила кібербезпеки для захисту вашого бізнесу

правила кібербезпеки

Місяць підвищення обізнаності про правила кібербезпеку триває. Як забезпечити надійний захист вашого бізнесу від кіберзлочинців? Сьогодні це питання турбує більшість власників та керівників компаній.

Цифровізація, яка надає бізнесу відчутні конкурентні переваги за рахунок підвищення гнучкості, вищої якості обслуговування клієнтів та можливості запропонувати їм нові послуги, також підвищує кіберризики.

Перегляньте ТОП-7 порад щодо протистояння кібер злочинцям.

1. Створіть резервну копію даних та пересвідчіться, що ви використовуєте надійне рішення для їх відновлення.

Експерти з кібербезпеки прогнозують, що програми-вимагачі зберігатимуть статус найбільшої загрози для будь-якого бізнесу у світовому масштабі в 2022 році. Саме тому надзвичайно важливо обрати ефективне та надійне рішення для резервного копіювання й захисту конфіденційних бізнес даних. Автоматизуйте резервне копіювання та пам’ятайте правило 3-2-1: завжди робіть три копії даних, зберігайте їх на двох різних носіях, один з яких тримайте поза межами офісу. Ви можете створити резервну копію ваших даних за допомогою хмарних сервісів, наприклад, OneDrive for Business від  Microsoft, Google Drive Enterprise, Dropbox Business тощо. В найкращому випадку обране рішення має виконувати шифрування даних під час передачі та зберігання та підтримувати багатофакторну ідентифікацію користувачів.

2. Не ігноруйте оновлення.

Щоразу, коли компанії-розробники програмного забезпечення знаходять помилку або загрозу безпеці у своїх програмах чи додатках, вони розсилають клієнтам оновлення, які усувають проблему. Завжди перевіряйте, чи оновлене ваше програмне забезпечення до останньої версії для забезпечення надійного захисту. Більшість оновлень можна запланувати на неробочий час.

3. Захистить вашу мережу за допомогою VPN.

Віртуальна приватна мережа або VPN – це ключовий компонент у захисті корпоративної мережі. VPN шифрує інтернет-з’єднання та дані, які передаються через вашу мережу. Більшість VPN-сервісів додатково обладнані вбудованою функцією відключення обладнання від мережі після розриву захищеного з’єднання. Tech Radar назвав Perimeter 81 (Pricing Plans | Perimeter 81), NordLayer (https://nordlayer.com/ ) та Twingate (https://www.twingate.com/ ) найкращими VPN для бізнесу цього року.

4. Регулярно проводьте тренінги з кібербезпеки для ваших співробітників.

Статистично доведено, що саме люди – найслабша будь-якого ланцюжка кіберзахисту. Близько 95% вдалих атак спричинені людським фактором. Хакери знають про це, тому використовують співробітників компаній у якості «точки входу»: вони намагаються отримати конфіденційні дані за допомогою фішингових листів та вірусів. Їх методи постійно еволюціонують та стають все витонченішими. Саме тому неможливо забезпечити надійний захист без регулярного ознайомлення співробітників з актуальними кібер ризиками.

5. Використовуйте багатофакторну ідентифікацію (MFA).

Багатофакторна ідентифікація або MFA – це процес надання доступу до програми, системи або додатку з багатоступеневим підтвердженням особи користувача. Наприклад, система може запитувати пароль та код доступу, відправлений на ваш мобільний телефон перш, ніж авторизувати доступ. Багатофакторна ідентифікація забезпечує додатковий захист, ускладнюючи задачу хакерам.

6. Користуйтеся надійними сучасними інструментами кібербезпеки.

Кіберзагрози не стоять на місці, вони стають все більш руйнівними та складними. Тому основний акцент кібербезпеки змістився із захисту на запобігання. Цього можна досягти завдяки цілодобовому моніторингу ІТ інфраструктури та використанню сучасних інструментів аналізу для своєчасного виявлення потенційної загрози. Klik Solutions нещодавно випустила три нові пакетні пропозиції для клієнтів. Їх основний фокус – комплексна кібербезпека за підтримки партнера – компанії Sophos.

7. Скористайтеся можливістю страхування бізнесу від кібератак.

Страхові компанії все активніше пропонують та розвивають таку послугу. Пам’ятайте, що збитки від кібератак не обмежуються лише витратами на нові ноутбуки та оновлення антивірусних програм. Страховий поліс допоможе вам почуватися впевненіше, та, у разі потреби, страхова компанія відшкодує витрати на відновлення бізнесу. Проте дуже важливо уважно вивчати умови договорів та розуміти, на які саме випадки розповсюджується їх дія.

І на завершення – бонус! Саме зараз ви маєте унікальну можливість замовити безкоштовне онлайн оцінювання готовності вашої компанії до протистояння кібератакам. Експерти Klik допоможуть вам перевірити стан вашої ІТ інфраструктури та виявити недоліки, які потрібно виправити. Ознайомтеся з деталями пропозиції та не зволікайте!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті