fbpx

Як створювати змістовні дашборди у Microsoft Power BI 

Як створювати змістовні дашборди у Microsoft Power BI 

Візуалізація даних – потужний інструмент для викладення складної інформації у доступному форматі та простій і зрозумілій формі. Проте недостатньо просто створити графік або діаграму. Для максимально ефективного використання даних, потрібні докладні звіти, які демонструватимуть динаміку. Повноцінні змістовні дашборди допомагають відповідальним особам зрозуміти ключові тенденції та виявити закономірності. Аналітичні графіки та гістограми презентують лише певний момент у часі, без можливості оцінити ситуацію в динаміці. А це може призвести до неправильних висновків. Для того, щоб створювати цілісні та інформативні звіти, потрібний інструмент, який дозволяє співставляти дані. Один з них – Microsoft Power BI

Що таке Microsoft Power BI? 

Microsoft Power BI — це інструмент для бізнес-аналітики. Він дозволяє підключати багато джерел даних до однієї інформаційної панелі. Використовуючи Power BI, ви можете легко моделювати та цілісно візуалізувати дані. Платформа працює з понад 500 різними джерелами даних, приміром, Salesforce, Excel, Azure тощо. Користувачам доступні готові шаблони звітів, завдяки яким можна заощаджувати час. Команди можуть спільно працювати над інформаційними дашбордами та ділитися ними в режимі онлайн. 

Поради щодо кращої візуалізації даних з використанням Microsoft Power BI 

Для того, щоб почати працювати з Microsoft Power BI необхідно: 

  • Встановити програмне забезпечення та зареєструватися 
  • Синхронізуватися з джерелами даних 
  • Почати використовувати інструментарій платформи для створення звітів. 

Але для створення дійсно інформативних та корисних візуалізацій даних, потрібно знати дещо більше. Тримайте поради та найкращі практики щодо використання Microsoft Power BI для максимальної ефективності.  

Зважайте на свою аудиторію.  

Розробляйте ваші дашборди, орієнтуючись на кінцевого користувача. Що саме хоче побачити ваша аудиторія: показники прибутковості, обсяг продажів або інформацію, яка допоможе підвищити продуктивність роботи? Використовуйте чіткі та лаконічні фрази, ефективну візуалізацію. Це допомагає виділити ключову інформацію з масиву даних. Формуйте звіти з урахуванням рівня технічної експертизи та бізнес цілей вашої аудиторії. 

Уникайте зайвих ускладнень. 

У багатьох випадках менше означає більше. Якщо ваш дашборд виглядає переповненим, можливо, ви додаєте забагато даних. А це, в свою чергу, ускладнює його читабельність. Залиште лише найважливіші показники та метрики. Шукайте способи об’єднувати різні набори даних в один звіт, наприклад, використовуючи стовпчасті діаграми. Інформаційні панелі повинні відображати важливі дані на одній сторінці, тому уникайте необхідності скролити екран. 

Експериментуйте з типами діаграм. 

Експериментуйте з представленням даних різними способами. Спробуйте стовпчасті, кругові та інші типи діаграм, щоб знайти ту, яка найкраще підходить для ваших задач. Запитайте вашу цільову аудиторію, яка користуватиметься вашими дашбордами, який тип діаграм їм найбільше підходить. 

Відкрийте для себе Power Query. 

Power Query — це двигун для підготовки даних, який може заощадити  чимало вашого часу. Він використовується в таких інструментах Microsoft, як Power BI та Excel. 

З Power Query ви зможете: 

  • Підключати широкий діапазон джерел даних до вашого дашборду. 
  • Попередньо переглядати запити даних. 
  • Створювати інтуїтивно зрозумілі запити. 
  • Визначати об’єм, варіативність та швидкість даних. 

Використовуйте підказки Bing для побудови карт 

Bing і Power BI інтегруються, дозволяючи використовувати потужність картографування Bing для покращення вашого геокодування. Наприклад, якщо ви хочете нанести міста на карту, назвіть стовпці відповідно до географічного позначення. Це допоможе Bing точно визначити, що ви шукаєте. 

Скажіть користувачам, що саме вони бачать. 

Типовий коментар, який часто можна почути під час презентації звітів: «На що я дивлюся?» Розкажіть своїй аудиторії, що означають дані, використовуючи такі функції, як підказки та текстові поля, щоб пояснити контекст. Лише одне-два речення можуть заощадити комусь 5-10 хвилин на спроби зрозуміти, про що йдеться. Володіння контекстом також може допомогти швидше прийняти рішення, уникнути плутанини або неточної інтерпретації даних.  

Використовуйте прийоми акцентування. 

Зазвичай люди читають зліва направо і зверху вниз. Тож помістіть найважливішу діаграму у верхній лівий кут. За нею – наступну за важливістю інформацію. Якщо ви хочете підкреслити певні цифри – збільште розмір шрифту, або використайте жирний шрифт. Допускається також виділення кольором: приміром, коли йдеться про «Високий, Середній, Низький» рівні. Наприклад, низький рівень аварій може бути зеленим, середній — жовтим, а високий — червоним. Це надає більше візуального контексту для даних. 

Потрібна допомога з Power Bi чи іншими продуктами Microsoft? 

Ми допоможемо вам з використанням будь-яких інструментів Microsoft 365, Power BI тощо. Зв’яжіться з нами та почніть використовувати потужніть продуктів Microsoft на повну. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті