fbpx

Чи не час відмовитися від паролів на користь більш надійних ключів доступу? 

Чи не час відмовитися від паролів на користь більш надійних ключів доступу? 

Паролі – це найпопулярніший та найчастіше вживаний метод ідентифікації користувача, проте і найменш надійний. Паролі можна зламати, вгадати, викрасти. Крім того, через велику кількість додатків, чимало людей використовують той самий пароль для різних облікових записів або встановлюють прості комбінації символів, а це робить їх вразливими до кібератак.  

61% усіх витоків даних відбуваються з використанням викрадених або зламаних паролів для входу. Останнім часом з’явилося більш надійне рішення – ключі доступу. Вони безпечніші та зручніші, ніж паролі.  

Що таке авторизація за допомогою ключів доступу? 

Ключі доступу генерують унікальний код для кожної спроби входу. Він створюється з використанням комбінації інформації про користувача та пристрій, який використовується для входу. Коду доступу перевіряються сервером. Ключ доступу можна порівняти із цифровим паспортом.

При цьому, ім’я користувача та пароль при вході вводити не потрібно. Ця технологія заснована на веб-аутентифікації (WebAuthn). Це основний компонент FIDO2, протоколу аутентифікації. Замість використання унікального пароля він використовує криптографію з відкритим ключем для перевірки особистості користувача. Ключ аутентифікації зберігається на пристрої користувача – комп’ютері, смартфоні тощо. Потім він використовується сайтами, до яких можна увійти за допомогою ключів доступу. 

Переваги використання ключів доступу замість паролів 

  1. Посилена безпека. 

Однією з переваг ключів доступу є те, що вони більш безпечні, ніж паролі. Ключі доступу складніше зламати, особливо якщо ключ генерується з комбінації біометричних даних користувача (розпізнавання обличчя або сканування відбитків пальців) і даних пристрою (MAC-адреса або місцезнаходження). Це значно ускладнює задачу хакерів, які полюють на ваші облікові записи.  

  1. Зручність. 

Ще одна перевага ключів доступу полягає у зручності. Користувачам не треба запам’ятовувати багато складних паролів. До того ж, люди часто забувають паролі, а потім скидають їх та замінюють на нові. В середньому, процедура заміни пароля триває майже 4 хвилини. Ключі доступу вирішують цю проблему, полегшуючи вхід у ваші облікові записи. Це зменшує ймовірність забування або втрати паролів. 

  1. Стійкість до фішингу 

Фішинг є досить поширеною формою кібер шахрайства: зловмисники надсилають жертвам електронні листи, у яких повідомляють про злам або несправності з їхніми обліковими записами. Користувачі натискають посилання, яке веде їх на фальшиву сторінку, створену для викрадення їх паролів. Якщо ж замість паролю людина авторизується за допомогою ключа безпеки, фішингова схема не спрацює. Навіть отримавши пароль, хакери не зможуть отримати доступ до облікового запису без ключа доступу. 

А як щодо недоліків? 

Ключі доступу здаються майбутнім технології аутентифікації. Але наразі є деякі проблеми, з якими ви можете зіткнутися. 

  1. Ключі доступу ще не досить широко розповсюджені 

Одним із головних недоліків є те, що ключі доступу ще не набули широкого поширення. Багато веб-сайтів і хмарних служб все ще не запровадили можливість авторизації за допомогою ключів. Це означає, що користувачам, принаймні поки що, доведеться продовжувати використовувати паролі для деяких своїх облікових записів.  

  1. Ключі доступу потребують додаткового обладнання та програмного забезпечення 

З паролями все просто – вони безкоштовні та легкі у використанні. Ви створюєте їх під час реєстрації на сайті. А ключі доступу потребують додаткового обладнання та програмного забезпечення для створення та перевірки кодів. Для бізнесу це означає додаткові витрати. Але, разом з тим, у довгостроковій перспективі – це економія завдяки покращенню безпеки та підвищення зручності для клієнтів. 

Чи готові ви до впровадження нових методів аутентифікації? 

Ключі доступу є більш безпечною та зручною альтернативою паролям. Їх складніше зламати, і вони забезпечують зручність спосіб входу в облікові записи користувачів. Але ключі доступу ще не набули широкого поширення. Крім того, для їх впровадження потрібні додаткові витрати. Незважаючи на це, ключі доступу мають потенціал для покращення кібербезпеки та підвищення продуктивності. 

Потрібна допомога щодо захисту ваших облікових записів або даних ваших клієнтів? 

Якщо ви мрієте бути на крок попереду кібер загроз, треба діяти рішучо та вчасно. Зв’яжіться з нами для безкоштовної консультації. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті