fbpx

Як Метавсесвіт змінить бізнес? 

Як Метавсесвіт змінить бізнес?

Метавсесвіт – новий актуальний тренд сьогодення. Але чи матиме він вплив на цілий бізнес ландшафт, чи стосуватиметься лише компаній, які працюють з соцмережами?  

Як стверджує генеральний директор Apple Тім Кук, метавсесвіт наступає! За його словами, «зовсім скоро життя важко буде уявити без доповненої реальності». Ми не знаємо, чи йдеться про короткострокову або довгострокову перспективу, але бізнес має бути готовим до такого сценарію.

  

Отже, що таке Метавсесвіт? Перш за все, це – загальний термін, саме тому ми пишемо його з маленької літери. Метавсесвіт – це наступне покоління Інтернету, який перетвориться на віртуальне тривимірне середовище, мережу пов’язаних між собою веб сайтів.  

Чи Facebook/Meta винайшли метавсесвіт? Ні. 

Ідея пов’язаних тривимірних імерсійних світів існує вже кілька десятиліть. Її розвивали компанії, що розробляють онлайн ігри. Проте їхні технології менш пов’язані між собою.  

До прикладів ранніх спроб реалізації метавсесвіту належить виведене з ужитку програмне забезпечення Adobe Atmosphere. Цей тривимірний імерсійний світ дещо випередив час (можливо, саме тому це ПЗ існувало недовго) та давав можливість спілкуватися між собою у віртуальному просторі. 

Із розвитком технологій настає час метавсесвіту. Тепер у нас є швидкісний Інтернет та величезні обчислювальні потужності. Більшість сучасних девайсів підтримують 3D.  

То ми вже готові до метавсесвіту? Не зовсім, але цей тренд набирає обертів. Нещодавно Microsoft оголосила про партнерство з Metа щодо виведення програм M365 у метавсесвіт. Це означає абсолютно новий формат співпраці. За прогнозами Microsoft, близько 50% покоління Z і мілленіалів планують частково виконувати свою роботу у метавсесвіті вже у найближчі два роки. 

Який вплив матиме метавсесвіт на вашу компанію? 

Враховуючи те, що компанії на кшталт Microsoft бачать майбутнє у AR/VR технологіях, вони ймовірно стануть нашою новою реальністю. Тому, ви маєте всі підстави очікувати, що метавсесвіт тим чи іншим чином вплине і на ваш бізнес протягом найближчих кількох років. Ось приклади того, як це може статися. 

Розміщення реклами 

На початку розвитку Інтернету компанії не одразу усвідомили та оцінили його потенціал. Сьогодні ж більшість бізнесів не уявляють роботи без веб сайту, який є джерелом лідів та конверсії у продажі.  

Якщо метавсесвіт стане новою тривимірною ітерацією Інтернету, він може трансформувати підхід до реклами у віртуальному просторі. Чому б не замислитися над створенням VR-сайту або виставкового залу вже зараз?  

Обслуговування клієнтів 

Зі зростанням популярності соцмереж компанії зрозуміли, що це – ефективний засіб зв’язку з клієнтами. 79% споживачів очікують отримати відповідь від бізнесу у соцмережах протягом дня після звернення. Щоб задовольнити цю потребу, багато компаній нарощують присутність у соціальних мережах, які є чудовим інструментом для маркетингу та комунікації з клієнтами. Метавсесвіт може стати наступним етапом подібної взаємодії. Якщо люди почнуть використовувати віртуальний простір, вони чекатиму на присутність у ньому представників бізнесу – подібно до того, як це зараз відбувається із соцмережами. Отже, компанії повинні знати про способи використання метавсесвіту по мірі проникнення цієї технології у життя. Одним із методів проактивного вивчення потенціалу метавсесвіту є включення питання про віртуальну реальність в анкету для клієнта. 

Тренінги для персоналу 

Однією з беззаперечних переваг метавсесвіту є можливість проведення більш ефективних тренінгів у віртуальному просторі. Спеціалісти у різних галузях – від лікарів до операторів устаткування – матимуть можливість відпрацьовувати свої навички у віртуальному світі без страху зробити фатальну помилку. Проаналізуйте, які типи навчання необхідні вашим співробітникам, потім співставте їх з можливостями, які пропонує метавсесвіт. 

Більш ефективна робота у розподілених командах  

Кількість віртуальних конференцій різко зросла під час пандемії. Сьогодні віртуальні зустрічі у Teams або Zoom вже стали звичною справою. Онлайн зустрічі наступного покоління можуть перенестися до віртуального світу. Як ми зазначали раніше, Microsoft вже працює над адаптацією своїх програм до метавсесвіту. Кілька аватарів, тримірне приміщення, і віртуальна зустріч проходитиме у зовсім іншій атмосфері. Ще одне потенційне застосування інструментів метавсесвіту може покращити ефективність роботи проєктувальників та архітекторів. Уявіть, що ви зможете прогулятися тривимірною конструкцією будівлі ще до того, як вона буде зведена.  

Чи готовий ваш бізнес до наступного кроку цифрової трансформації? 

Чи маєте ви чіткі плани цифрової трансформації на наступні 12 місяців? А як щодо трьох років? Якщо ви не знаєте, з чого почати ми можемо допомогти. Зв’яжіться з нами та призначте зустріч з консультантом з цифрової трансформації бізнесу. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті