fbpx

Готуємо девайси до поїздки: 8 основних технічних перевірок. 

Готуємо девайси до поїздки: 8 основних технічних перевірок. 

У будь-яку поїздку ми неодмінно беремо з собою наших електронних асистентів – смартфони, ноутбуки, планшети. Більшість людей навіть не виходить за хлібом без одного зі звичних девайсів, що вже й казати про кількаденні подорожі. Як упевнитися, що прикрі технічні проблеми або навіть гірше – кібератаки та витоки даних – не зруйнують ваші плани? Перегляньте перелік основних технічних перевірок, які варто зробити перед тим, як вирушати в дорогу.

Перевірте список додатків.

Чи сиділи ви коли-небудь в залі очікування аеропорту та дивувалися, що зона посадки виглядає напрочуд порожньою? Потім ви раптово з’ясовували, що ваш вихід на посадку було змінено, але чомусь ви дізналися про це останніми. Як інші пасажири отримали інформацію раніше за вас? Ймовірно, їм надіслали сповіщення у спеціальному додатку авіакомпанії.

Перед тим, як вирушати в дорогу, заздалегідь складіть перелік програм та застосунків, які можуть вам знадобитися та завантажте їх ще вдома. Пам’ятайте, що користуватися загальнодоступними мережами Wi-Fi для встановлення додатків та ПЗ – ризикована ідея.

Що саме може стати вам в нагоді?

  • Додатки авіакомпаній
  • Додатки для залізничного та автобусного транспорту
  • Додатки готелів та кемпінгів
  • Віртуальні гіди
  • Карти
  • Прогноз погоди

Переконайтеся у наявності зарядних пристроїв та адаптерів

Люди щодня гублять сотні зарядних пристроїв в аеропортах, готелях, на вокзалах та в потягах. Тому, заздалегідь подбайте про резервні зарядки для ваших електронних помічників, адже в сувенірних магазинах в зоні вильоту вони коштуватимуть набагато дорожче. Пам’ятайте також про адаптери до джерел живлення – у різних країнах вони можуть відрізнятися за вольтажем та формою штекерів.

Подбайте про запасний акумулятор

Переносний акумулятор – павербанк – це чудовий спосіб уникнути необхідності користуватися загальними зарядними станціями. По-перше, ви не завжди матимете до них доступ, по-друге, USB-порти в людних місцях – аеропортах, торговельних центрах, вокзалах тощо – це магніт для хакерів, які використовують їх для полювання на ваші паролі та особисті дані.

Перевірте тарифний план вашого мобільного оператора

Якщо ви плануєте виїжджати за кордон, перевірте тарифний план вашого мобільного оператора аби упевнитися, що ви залишатиметесь на зв’язку. Дізнайтеся про вартість послуг у роумінгу та наявність пропозицій для подорожуючих. Альтернативним варіантом використанню мобільних мереж є додаток VoIP, завдяки якому ви зможете спілкуватися з офісом, друзями та родиною, але лише за наявності Інтернет з’єднання.

Встановіть VPN

Безкоштовний Wi-Fi – це бонус, коли ви в дорозі, але разом з тим ще й джерело неабиякої небезпеки. Ніхто не може гарантувати, що одночасно з вами до тієї самої мережі не підключилися зловмисники, які полюють на ваші особисті дані. Набагато надійнішим варіантом є використання мобільного інтернету або віртуальної приватної мережі (VPN). Тарифи VPN недорогі та зберігають ваші дані в зашифрованому вигляді, навіть якщо ви підключені до загальнодоступної мережі Wi-Fi.

Подбайте про резервні копії даних

На жаль, під час подорожей трапляються прикрі випадки. Електронні пристрої залишаються у загублених валізах, ламаються, стають здобиччю крадіїв тощо. За статистикою, 10% усіх крадіжок ноутбуків відбувається в аеропортах. Не втрачайте всі свої дані разом із пристроєм! Перед поїздкою створіть резервні копії важливих файлів та додатків у хмарі або локальному сховищі. Таким чином ви гарантуєте безпеку даних, і у разі форс-мажору без зайвих роздумів скористаєтеся функцією «Стерти всі дані з пристрою».

Забезпечте додатковий захист вашого пристрою

Посилити безпеку ваших електронних девайсів – це завжди гарна ідея. Коли ми в дорозі, ми фокусуємося на інших речах, тому не завжди маємо час подбати про оновлення антивірусу або фільтрацію спаму.

Встановіть програми, які робитимуть це замість вас, зокрема:

  • Оновіть антивіруси
  • Активуйте DNS фільтри
  • Увімкніть функцію блокування екрану смартфону
  • Вимкніть функцію спільного доступу
  • Перевірте VPN
  • Активуйте функцію Find-My-Device («Знайти мій пристрій»)

Робіть подвійні перевірки.

Що мається на увазі? Допомога одне одному. Коли ви виходите з транспорту, переконайтеся, що усі ваші друзі, колеги або родичі не забули їхні електронні пристрої. Якщо ви подорожуєте наодинці, попросіть знайомих або родину надіслати вам повідомлення з переліком необхідних дій, як-то ввімкнути VPN, не забути зарядний пристрій або перевірити бекап. Звучить банально, але це працює.

Подбайте про безпеку ваших електронних пристроїв просто зараз.

Не залишайте свої пристрої незахищеними. Якщо у вас не вистачає часу або навичок для підвищення рівня безпеки, зверніться до нас, ми допоможемо.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті