fbpx

Як нові вимоги SEC щодо кібербезпеки можуть вплинути на ваш бізнес?

Як нові вимоги SEC щодо кібербезпеки можуть вплинути на ваш бізнес?

Кібербезпека вийшла на перший план для бізнесів в усьому світі, адже з розвитком технологій еволюціонують і загрози. Враховуючи це, Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) запровадила нові правила стосовно кібербезпеки, які вплинуть на компанії та бізнес-діяльність. Ці правила є відповіддю на зростаючу складність та підступність кіберзагроз, а також необхідність компаній захищати власну та клієнтську конфіденційну інформацію. Читайте далі, щоб дізнатися більше про нові правила SEC та їх потенційний вплив на ваш бізнес. 

Нові вимоги SEC щодо кібербезпеки

Нові правила SEC наголошують на важливості превентивних заходів для підвищення безпеки бізнесів, які працюють у цифровому середовищі. Однією з центральних вимог є своєчасне повідомлення про інциденти, що стосуються кібербезпеки. Другою – оприлюднення комплексних рішень кібербезпеки. Правила стосуються компаній, зареєстрованих у США, а також іноземних приватних підприємців, зареєстрованих у SEC.

Звітність про інциденти кібербезпеки

Перше правило — повідомлення про інциденти кібербезпеки, які вважаються «суттєвими», має відбуватися через заповнення нового пункту 1.05 форми 8-К. Протягом чотирьох днів від визнання кібер інциденту «суттєвим», компанія має повідомити про нього, вказавши характер, масштаб та горизонт впливу. У повідомленні має міститися інформація про матеріальні наслідки інциденту, окрім тих випадків, . коли розкриття інформації становить загрозу національній безпеці.

Розкриття протоколів кібербезпеки

Це правило стосується додаткової інформації, яку компанії відтепер зобов’язані надавати під час щорічного заповнення форми 10-K. Зокрема:

  • Внутрішні процеси оцінки, виявлення та управління суттєвими ризиками, пов’язаними з кіберзагрозами.
  • Ризики, пов’язані з кіберзагрозами, які можуть суттєво вплинути на компанію.
  • Яким чином Рада директорів здійснює нагляд за ризиками кібербезпеки.
  • Роль та досвід керівництва компанії в оцінці та управлінні загрозами кібербезпеці.

Потенційний вплив нових правил на ваш бізнес

Чи підпадає ваш бізнес під дію нових вимог SEC? Якщо так, то, можливо, настав час для чергової оцінки кіберризиків? Тестування на проникнення та оцінювання готовності протистояти кіберзагрозам допоможуть виявити прогалини у захисті вашого бізнесу та знизити ризик кіберінцидентів і порушень нормативних вимог.

Яким чином нові правила SEC можуть вплинуть на бізнес?

  • Посилення нормативних вимог.

Бізнесам доведеться мати справу з дотриманням ще більшої кількості нормативних вимог через приведення їхніх політик кібербезпеки у відповідність до нових вимог SEC. Це може призвести до необхідності значною мірою переглянути існуючи практики та підходи, а отже вимагатиме значних ресурсів та часу. Це стосується як великих корпорацій, так і малого бізнесу. 

  • Підвищена увага до реагування на інциденти

Нові правила наголошують на важливості планів реагування на інциденти. Бізнесам доведеться інвестувати у надійні протоколи безпеки, зокрема для оперативного виявлення кібер інцидентів, реагування та відновлення після них. Ці протоколи повинні містити чіткі процедури сповіщення регулюючих органів, клієнтів, партнерів та усіх залучених сторін у разі витоку даних.

  • Ретельний відбір постачальників 

Компанії часто покладаються на сторонніх постачальників для надання різноманітних послуг. Нові правила SEC наголошують на необхідності того, щоб підприємства оцінювали кібербезпеку потенційних партнерів, а це потребує більш уважного та ретельного відбору. Робота з існуючими постачальниками також має бути переглянута з точки зору відповідності правилам кібербезпеки. А у разі виявлення невідповідності це означає пошук нових партнерів. 

  • Вплив кібератак на довіру інвесторів

Порушення кібербезпеки можуть підірвати довіру інвесторів та завдати шкоди репутації компанії. Враховуючи увагу SEC до кібербезпеки, інвестори, ймовірно, звернуть увагу на відповідність новим правилам. Компанії з надійними програмами кібербезпеки потенційно матимуть вищий рівень довіри, що, у свою чергу, призведе до збільшення інвестицій.

  • Впровадження інновацій в галузі кібербезпеки

Оскільки бізнеси прагнутимуть відповідати новим вимогам SEC, вони активніше впроваджуватимуть інновації. Ймовірно це призведе до сплеску попиту на новітні рішення у сфері кібербезпеки та активізуватиме інновації в цій галузі. Це, в свою чергу, пришвидшить розробку новітніх продуктів та рішень у галузі цифрової безпеки.

Нові правила SEC приносять, як виклики, так і нові можливості

Нові вимоги SEC щодо кібербезпеки знаменують собою важливу віху в боротьбі з кіберзагрозами. Хоча ці правила складні та вимагають ресурсів для їх впровадження, вони також відкривають можливості зміцнити захист бізнесів, підвищити довіру клієнтів та інвесторів. Компанії, які активно впроваджуватимуть ці зміни, відповідатимуть правилам регулюючих органів та почуватимуться захищеними у цифровому світі. А це означає стабільність бізнесу та інвестицію у довгостроковий успіх.

Вам потрібна допомога із дотриманням нормативних виток щодо безпеки даних?

Ми можемо вам допомогти! Наші кваліфіковані фахівці з кібер безпеки орієнтуються у всіх тонкощах актуальних нормативних вимог та володіють сучасним інструментарієм для забезпечення вашої безпеки у діджитал світі. 

Зателефонуйте нам сьогодні та отримайте безкоштовну консультацію.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті