fbpx

Ви стали жертвою кібер атаки. Що робити?

Хакерська атака – це неприємний досвід з непередбачуваними наслідками. Додатково ускладнює ситуацію той факт, що досить часто жертви навіть не підозрюють про те, що кібер зловмисники вже отримали доступ до їх ІТ систем, облікових записів чи персональних даних. Отже, як тільки ви помітили ознаки підозрілих активностей у ваших облікових записах, дійте негайно. У стресовій ситуації легко розгубитися, тому ми склали перелік найважливіших заходів, які мають бути вжиті одразу.

1. Змініть пароль на надійніший.

Це найперший та найважливіший крок. Переконайтеся, що ваш новий пароль до облікового запису, який було «зламано», не пов’язаний із попереднім та досить складний. Використовуйте менеджер паролів, який генерує унікальні комбінації з великих та малих літер, а також цифр та символів. Перевірте усі свої облікові записи і переконайтесь, що ви не використовуєте той самий пароль для кількох екаунтів.

2. Поінформуйте про небезпеку адресатів з вашого списку контактів.

Після того, як ваш обліковий запис було «зламано», хакери отримують доступ до адресної книги та списку контактів у соціальних мережах. Вони можуть спробувати атакувати ваших друзів та знайомих, надіславши їм програму вірус у повідомленні начебто від вашого імені. Тому якнайшвидше попередьте їх про небезпеку та застережіть від відкриття листів і повідомлень, які надходять з вашого облікового запису.

3. Перевірте ваш комп’ютер на наявність шкідливих програм.

Після цього потрібно переконатися, що ваш пристрій – комп’ютер, ноутбук або смартфон – не «заражений» шкідливим програмним забезпеченням. Сучасні антивірусні програми та детектори шкідливого програмного забезпечення дозволяють швидко та надійно просканувати ваші пристрої та виявити віруси, які причаїлися на жорсткому диску та тільки й чекають слушної нагоди для атаки.

4. Встановіть багатофакторну авторизацію.

Багатофакторна авторизація посилює ступінь захисту вашого облікового запису. Цей метод контролю доступу вимагає від користувача надати додаткове підтвердження особи. Зазвичай це код з СМС-повідомлення, надісланого на мобільний телефон, відбиток пальця або push повідомлення. Сьогодні багатофакторна авторизація –  це один з основних компонентів стратегії кібер безпеки.

5. Пильно наглядайте за вашими рахунками.

Витокі даних не завжди помітні з першого погляду. Часто кіберзлочинці використовують доступ до вашого банківського рахунку для здійснення фінансових операцій: покупок, сплати рахунків тощо. Більшість банків відстежують підозрілу активність, але ви можете перевіряти виписки самостійно, щоб виявити несанкціонований доступ.

6. Створіть резервну копію даних та перевстановіть операційну систему.

У деяких складних випадках вам необхідно бути вжити радикальних заходів, як наприклад, перевстановлення операційної системи. Це непросте завдання навіть для користувачів «просунутого» рівня, адже після кібератаки важливо переконатися, що заражені файли не було скопійовано до оновленої системи. Тому краще зверніться по допомогу до професіоналів.

7. Розпочніть співпрацю з провайдером ІТ послуг.

Останній та, напевно, найважливіший крок – переконатися, що ви надійно захищені у майбутньому. Після кібератаки професіональні технічні експерти вашого ІТ сервіс провайдера допоможуть швидко відновити системи, забезпечити їхнє подальше надійне функціонування, проведуть необхідні тренінги щодо кіберзагроз та методів їх уникнення. Це критично важливо, особливо коли мова йде про бізнес. Ставки занадто високі, щоб ризикувати.

Співпраця з ІТ сервіс провайдером – це спокій та впевненість у надійному захисті. Зв’яжіться з нами та отримайте консультацію щодо кіберзахисту найвищого рівня в режимі 24/7/365.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті