9 термінів з галузі кібербезпеки, які повинні знати власники бізнесу
Переважна більшість власників бізнесу головним чином зосереджуються на розвитку компанії, досягненні стратегічних цілей, вдосконаленні продуктів та послуг – і такий підхід є абсолютно логічним. Але також не варто забувати про кібербезпеку, адже загрози хакерських атак та витоків конфіденційних даних у сучасному цифровому світі стрімко зростають. Неналежна увага до захисту корпоративних мереж та інформації може призвести до фатальних наслідків. За статистикою, понад 60% представників малого бізнесу, які стають жертвами хакерів, припиняють діяльність протягом шести місяців після усіпшної кібератаки.
Ми не заохочуємо вас перекваліфіковуватися на експерта з кібербезпеки, але важливо розуміти базові поняття з галузі охорони даних, аби розпочати ефективно захищати власний бізнес.
Ось дев’ять найважливіших термінів, які ви повинні знати.
1. Віртуальна приватна мережа або VPN.
Цей інструмент забезпечує конфіденційність в Інтернеті та дозволяє створити приватну мережу на базі загальнодоступного Інтернет з’єднання. VPN маскує ваш Інтернет-протокол і забезпечує безпечний та зашифрований зв’язок. VPN – це must-have для усіх, хто дбає про безпеку в мережі.
2. Шифрування.
Процес перетворення даних або тексту у невпізнаваний («зашифрований») формат. Широко використовується для захисту ділового листування та конфіденційної інформації, адже дозволяє переглядати файли та тексти лише тим користувачам, яким вони призначені.
3. Шкідливе програмне забезпечення та програми вимагачі.
Шкідливе програмне забезпечення – це програми, призначені для пошкодження або блокування пристроїв користувачів, викрадення конфіденційних даних з комп’ютерів та мереж або надання кіберзлочинцям доступу до систем жертв. Програма вимагач блокує доступ до системи до моменту сплати фінансового викупу.
4. Фішинг.
Походить від англійського слова, яке означає “риболовля”. У якості «гачка», на який має «клюнути» потенційна жертва, зловмисники використовують електронні листи, що маскуються під повідомлення з вартих довіри джерел. На відміну від більшості інших кібератак, за допомогою фішингу хакери намагаються спонукати користувачів добровільно ділитися конфіденційними даними.
5. Брандмауер.
Його можна порівняти з парканом, який оточує ваш будинок, захищаючи його. Брандмауери – це перша лінія оборони мережі компаній, один з найдавніших засобів захисту від спроб зламу. Належним чином налаштовані брандмауери і сьогодні є основою кібербезпеки, адже саме вони обмежують вхідний та вихідний мережевий трафік за певними критеріями, вибраними користувачем.
6. Віруc.
Це тип шкідливої програми, яка здатна до самодублювання та поширення з одного пристрою на інші, подібно до вірусів, які атакують людський організм. Терміни «вірус» та «шкідливе програмне забезпечення» часто помилково використовуються як взаємозамінні. Зауважте, що вірус є різновидом шкідливих програм, але не всі шкідливі програми є комп’ютерними вірусами.
7. Багатофакторна автентифікація або MFA.
Форма автентифікації користувача, яка вимагає двох або більше факторів підтвердження особи. Наприклад, ім’я користувача та пароль плюс код із текстового повідомлення, перехід за певним посиланням, відбиток пальця або розпізнавання обличчя.
8. BYOD (Візьміть з собою власний пристрій).
Практика, яка дозволяє працівникам використовувати власні пристрої в робочих цілях. Оскільки все більше і більше організацій переходять на роботу з дому, BYOD набирає популярності. У багатьох випадках ця практика підвищує продуктивність праці, але її недоліком є те, що доступ до корпоративних мереж через персональні пристрої може бути ризикованим.
9. Тестування на проникнення (penetration testing).
Метод виявлення слабких місць у системах захисту шляхом імітації кібератаки. Він дозволяє виявити вразливості, якими можуть скористатися кіберзлочинці для атак. Результати тестування на проникнення використовуються для коригування політики безпеки.
Це лише короткий огляд базових понять кібербезпеки. Найкращим варіантом надійного захисту вашого бізнесу є делегування комплексних складних завдань з кібербезпеки професіоналам. Довіртеся нашим досвідченим фахівцям та почувайтеся захищеними в режимі 24/7.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday