fbpx

Смартфон та кіберзагрози: як захистити вашого кишенькового асистента.

смартфон безопасность

Давно минули ті часи, коли основним призначенням моібльного телефону були виключно дзвінки. Сьогодні смартфон – невід’ємний супутник нашого повсякденного життя, який допомагає сплачувати рахунки, бронювати квитки, планувати подорожі, керувати банківськими депозитами, здійснювати онлайн покупки та ще багато іншого. Смартфони розпізнають голос та обличчя власника, мають доступ до наших кредитних карток та зберігають біометричні дані. Мабуть, жоден інший пристрій не знає про нас більше, ніж смартфон. Але, як не дивно, коли йдеться про кібербезпеку, ми насамперед думаємо про комп’ютери, а не про телефони. Між тим, мобільні пристрої, які постійно надсилають та приймають сигнали в мережі, є привабливою мішенню для злочинців. Як захиститися? Ось шість порад, які допоможуть вам убезпечити ваш смартфон.   

1. Регулярно оновлюйте операційну систему та додатки.

Оновлення операційної системи смартфона має критичне значення для безпеки ваших даних. Хакери безперестанку шукають нові лазівки, а отже захист смартфонів також має постійно вдосконалюватися. Нові версії програмного забезпечення містять так звані патчі, які допомагають захистити ваш пристрій від кібератак. Деякі фахівці з кібербезпеки навіть порівнюють встановлення оновлень з вакцинацією, тому що це – найкраща профілактика. Переконайтеся, що ви встановлюєте нові версії операційних систем одразу після їх випуску. Для зручності налаштуйте автоматичне встановлення оновлень.  

2. Уникайте загальнодоступних мереж Wi-Fi або використовуйте VPN. 

Безкоштовний Wi-Fi у громадський місцях відкритий для будь-яких кіберзагроз, пам’ятайте про це та не наражайтеся на небезпеку. По можливості намагайтеся використовувати лише мобільний інтернет та вимикайте Wi-Fi на смартфоні у громадських місцях. Якщо ж вам конче потрібно підключитися до відкритої мережі Wi-Fi, використовуйте VPN-утиліту, яка додатково шифрує ваші дані. 

3. Встановлюйте надійні паролі. 

Не будьте легковажними, коли йдеться про паролі. Надійний пароль, який містить щонайменше 10-15 символів, зокрема великі та малі літери, цифри та спеціальні знаки, значно ускладнює задачу хакерів. Використовуйте генератори паролів, щоб придумати надійну комбінацію символів, та не забувайте змінювати паролі раз на 6-12 місяців, або коли дізнаєтеся про атаку на будь-який з додатків, який ви використовуєте. Коли це можливо, додатково використовуйте двохфакторну автентифікацію. 

4. Перевіряйте права доступу для додатків. 

Уважно перевіряйте права доступу до інформації, які ви надаєте додаткам. Якщо застосунок просить надати доступ до даних, які не мають прямого відношення до його функцій, це підозріло. Наприклад, калькулятору не потрібен доступ до вашого списку контактів або геолокації. Крім того, важливо стежити за роботою вашого смартфона після завантаження нових додатків. Якщо ви помітили значне скорочення ресурсу роботи акумулятора вашого смартфону, це може вказувати на шкідливі програми, які працюють у фоновому режимі. 

5. Завантажуйте програми лише з офіційних джерел. 

Завантаження додатків лише з App Store або Google Play допомагає зменшити ризик зараження вашого пристрою програмами-вимагателями або вірусами. Звичайно, не всі програми в офіційних магазинах варті 100% довіри, але ці платформи докладають зусиль для захисту клієнтів та гарантують відповідність запропонованого контенту певним стандартам захисту даних та якості. 

6. Завжди блокуйте смартфон та активуйте програми захисту вашого пристрою. 

Завжди використовуйте пароль для розблокування смартфону. Якщо ви не найбільший шанувальник паролів, використовуйте альтернативні методи, такі як сканування відбитку пальця або Face ID. Переконайтеся, що програми, які містять ваші особисті дані та фінансову інформацію, захищені додатковими паролями або біометричними даними. Для захисту особистої інформації у випадку втрати чи викрадення смартфону, ви можете скористатися функцією видалення всіх даних після певної кількості невдалих спроб введення паролю. 

Кібербезпека – це не легко. Якщо вам важко зорієнтуватися у розмаїтті загроз та методів захисту, Klik завжди готовий допомогти вам. Безпека та комфорт наших клієнтів – це наши пріоритет. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті