fbpx

Що таке SIEM і чому вона потрібна вашому бізнесу

SIEM Ukraine

Спрощено, SIEM – це спеціальне програмне забезпечення, яке в режимі реального часу аналізує сигнали та попередження, які надходять від програм та мережевого обладнання. Ця система зберігає та  обробляє дані й застосовує аналітику для виявлення тенденцій, загроз та розслідування інцидентів. SIEM є дуже надійним та ефективним засобом, коли йдеться про запобігання загрозам.

Як працює ця система?

Програмне забезпечення SIEM збирає дані журналів подій, агреговані пристроями безпеки та хост-системами, антивірусними програмами, брандмауерами тощо, а потім об’єднує їх на єдиній централізованій платформі. Коли система отримує попередження про загрозу або виявляє щось підозріле, вона створює попередження та визначає рівень небезпеки на основі певних критеріїв. Тобто система виявляє загрози та запобігає ним, завчасно створюючи сповіщення про небезпеку. SIEM дозволяє фахівцям з кібербезпеки отримати інформацію про зловмисників, зрозуміти їх методи та тактику, а також дозволяє організаціям та компаніям якнайшвидше реагувати на активність хакерів, оновлюючи аналітичні дані в режимі реального часу. Після того, як програмне забезпечення визначає загрозу, вразливість, атаку чи підозрілу поведінку, воно створює сповіщення для оперативного реагування.

Чому застосування системи управління подіями та інформаційною безпекою важливе для бізнесу?

Кількість даних, якими оперує середньостатистична сучасна компанія, занадто великий для того, щоб обробляти їх мануально. Але й це не основна причина, чому SIEM настільки важливий. Отже, як саме ця система допомагає бізнесу протистояти кіберзагрозам?

1. Виявлення інцидентів

SIEM виявляє навіть ті інциденти, які могли б залишитися непоміченими. Система аналізує записи журналів подій для виявлення ознак підозрілої активності. За її допомогою можна реконструювати хронологію атаки, щоб точно визначити її походження, ступінь небезпеки та передати відповідну інформацію до органів безпеки.

2. Відповідність галузевим стандартам

Використання SIEM допомагає компаніям дотримуватися галузевих стандартів, зокрема PCI, DSS, GDPR, HIPAA та SOX. Своєчасне виявлення кіберзагроз дозволяє бізнесу забезпечувати відповідний високим галузевим стандартам захист даних.

3. Керування інцидентами

SIEM покращує управління інцидентами, дозволяючи визначати маршрут атаки у мережі, ідентифікувати місця, які були атаковані, та вмикати автоматизовані механізми для протистояння спробам зламу. І великі підприємства, і малі компанії можуть використовувати систему для детального моніторингу привілейованих облікових записів, які зазвичай мають розширені права доступу до конфіденційних даних, та сповіщати про спробу виконати дії, на які певний користувач на має прав.

У Klik Ukraine Support ми дбаємо про захист наших клієнтів. Ми використовуємо SIEM для моніторингу систем безпеки та детального аналізу даних. За статистикою, 43% малих та середніх бізнесів не мають надійного захисту від кіберзагроз. Рішення Klik поєднують ряд можливостей SIEM з власною унікальною технологією, яка пропонує комплексний захист для організацій та допомагає їм швидко зростати.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті