Шість способів уникнути помилок в конфігурації хмари
Неправильна конфігурація хмарних рішень часто залишається поза увагою під час планування стратегій кібербезпеки. Оскільки встановлення та початок роботи з хмарними додатками зазвичай доволі простий, складається хибне враження, що про кібербезпеку не варто навіть турбуватися. Проте це помилка. Безпека у хмарі – спільна відповідальність. Постачальник сервісу дбає про захист серверної інфраструктури, але користувачі несуть відповідальність за правильне налаштування параметрів безпеки в своїх облікових записах. Неправильна конфігурація є причиною номер один витоків даних з хмар. Якщо компанія чи організація припустилася помилки у налаштуваннях, це означає, що хмарний додаток не захищений належним чином. Можливо, співробітники мали забагато дозволів на адміністрування, або функцію безпеки не було увімкнено належним чином – приміром ту, яка забороняє завантаження даних з хмари неавторизованим користувачам. Причиною багатьох негараздів є неправильна конфігурація, тобто налаштування параметрів безпеки у хмарі. У звіті The State of Cloud Security 2021 зазначено, що 45% організацій стикаються з помилками в конфігурації хмарних рішень від 1 до 50 разів на день!
Найпоширенішими причинами неправильної конфігурації є:
- Відсутність належного контролю
- Брак знань про безпеку серед ваших співробітників
- Надмірна кількість хмарних API
- Відсутність адекватного моніторингу хмарного середовища
- Недбалість команди
- Брак досвіду щодо безпеки у хмарі
Скористайтеся наведеними нижче порадами, щоб зменшити ризик витоку хмарних даних і покращити їх захист.
1. Вдосконаліть прозорість вашої хмарної інфраструктури
Чи знаєте ви всі хмарні додатки, якими користуються ваші співробітники? Якщо ні, ви не самотні. За різними оцінками, тіньове ІТ приблизно в 10 разів перевищує обсяг відомого хмарного використання.
Коли працівник використовує хмарну програму без авторизації, це вважається «тіньовим ІТ», тому, що програма знаходиться «в тіні», тобто поза компетенцією ІТ фахівців компанії. Чи можна захистити те, про що не знаєш? Звичайно, ні. Саме тому тіньові хмарні програми є джерелом неабиякої небезпеки. І саме їх найчастіше неправильно налаштовано. Підвищення прозорості хмарної інфраструктури – необхідний крок до безпеки. Один із способів зробити це – через програму безпеки доступу до хмари.
2. Обмежте кількість привілейованих облікових записів.
Запам’ятайте: чим більше привілейованих облікових записів, тим вищий ризик неправильної конфігурації. Кількість користувачів, які можуть змінювати конфігурації безпеки, повинна бути суворо обмеженою. Це допомагає уникнути ризиків, пов’язаних із некомпетентністю. Проведіть аудит привілейованих облікових записів всіх хмарних додатків та скоротіть їх кількість до необхідного для роботи мінімуму.
3. Введіть автоматизовані політики безпеки
Автоматизація допомагає зменшити вплив людського фактору, а автоматизація політик безпеки хмарних додатків допомагає убезпечити їх. Наприклад, якщо ви використовуєте функцію «sensitivity labels» у Microsoft 365, ви можете заборонити можливість копіювання файлів, і це налаштування буде збережено для усіх ваших хмарних додатків. Користувачам не потрібно робити додаткових дій, щоб увімкнути цю функцію.
4. Користуйтеся інструментом аудиту безпеки хмари (наприклад, Microsoft Secure Score).
Наскільки безпечне ваше хмарне середовище? Скільки неправильних конфігурацій вже існує? Важливо володіти цією інформацією для того, щоб мати можливість виправити помилки та зменшити ризики. Використовуйте інструменти для аудиту хмарного середовища, які сканують його та виявляють існуючі проблеми, наприклад Microsoft Secure Score. Обраний інструмент має також рекомендувати кроки для вирішення виявлених проблем.
5. Налаштуйте сповіщення про зміни конфігурацій
Припустимо, ви правильно налаштували параметри безпеки, але як гарантувати, що вони залишатимуться незмінними? Ваші налаштування можуть змінитися через:
- ненавмисні дії співробітника із розширеними правами доступу
- оновлення програмного забезпечення
- функціонування стороннього плагіну
- зловмисні дії хакера, який отримав доступ до привілейованого облікового запису.
Не чекайте на проблеми: увімкніть сповіщення про зміни налаштувань. Ви повинні миттєво отримувати інформацію про будь-які зміни у вашому хмарному середовищі, наприклад, про вимкнення багатофакторної ідентифікації. Це дозволить вашій ІТ команді негайно вжити заходів щодо розслідування та виправлення ситуації.
6. Залучіть фахівця із хмарних технологій для перевірки ваших хмарних налаштувань.
Власники бізнесу, керівники та офіс-менеджери не є експертами з кібербезпеки, тому для перевірки налаштувань хмарних додатків варто залучити професіонала. Досвідчений фахівець з хмарної безпеки – це гарантія захисту ваших даних.
Подбайте про безпеку хмарних додатків та мінімізуйте ризик витоку даних.
Не наражайте ваш бізнес на небезпеку, нехтуючи правильною конфігурацією додатків. Ми з радістю допоможемо вам перевірити надійність захисту та допомогти зменшити ризики, пов’язані з кібербезпекою.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday