Як не стати жертвою крадіжки коштів через онлайн банкінг: корисні поради.
Інтернет докорінно змінив наше життя. Зокрема, завдяки мережі доступ до наших коштів на банківських рахунках значно спростився. Нам більше не потрібно йти до відділення банку, щоб здійснити будь-яку операцію: відкрити депозит, отримати кредит або зробити переказ. Все це сьогодні можна зробити за допомогою смартфону та банківського додатку.
Близько 73% людей у світі користуються тією чи іншою формою онлайн-банкінгу принаймні раз на місяць. Це швидко та зручно, як ніколи раніше. Проте, така зручність має зворотній бік: за необачність у користуванні онлайн-банкінгом декому доводиться в буквальному сенсі платити дорогу ціну.
У 2021 році кількість випадків шахрайства через злам облікових записів зросла на 90%, а злочинів, пов’язаних із відкриттям нових рахунків – на 109%. Зручність користування онлайн-банкінгом зростає, як і пов’язані з банківською діяльністю кіберзлочини.
Навіть коли хакери отримують доступ до вашого облікового запису в соцмережах, це стає проблемою. Уявіть собі, що станеться, якщо злочинець зламає ваш онлайн-банкінг. Ймовірність фінансових втрат, які не підлягають відшкодуванню, зростає у геометричній прогресії.
У цій статті ми розглянемо помилки, через які облікові записи користувачів онлайн-банкінгу наражаються на небезпеку, а потім дамо кілька важливих порад щодо кращого захисту вашого банківського рахунку.
Помилки, які роблять ваш онлайн-банкінг вразливим
Відсутність багатофакторної ідентифікації
Багатофакторна ідентифікація (2FA) — це простий і ефективний метод захисту вашого облікового запису. Якщо її увімкнути, для входу до вашого екаунту потрібен буде ще один крок. Зазвичай це введення одноразового паролю з SMS, розпізнавання обличчя тощо.
Чимало користувачів не вмикають багатофакторну ідентифікацію через те, що не знають про неї або вважають її занадто складною. Проте, саме цей метод значно ускладнює задачу зловмисникам, які полюють на ваш банківський рахунок.
Потрапляння на гачок фішингу
Існує кілька різновидів фішингового шахрайства, пов’язаного з онлайн-банкінгом. Хакери надсилають електронні листи від імені вашого банку, обіцяючи неймовірно привабливі умови кредитування або високі відсотки за депозитами тощо. Деякі такі листи можуть містити інформацію про підозрілу активність у вашому обліковому записі. Але якщо ви натиснете на посилання, ви потрапите на підроблену веб-сторінку, подібну до сайту вашого банку, але розроблену з метою збору паролів. Це лише кілька прикладів, насправді в арсеналі хакерів чимало інструментів для нелегального отримання ваших персональних даних. Будьте уважні!
Використання простих паролів
Якщо пароль вашого облікового запису легко запам’ятати, його також легко вгадати. Використання ненадійних паролів є поширеною помилкою, яка дозволяє багатьом кіберзлочинцям отримувати доступ до онлайн-банкінгу жертв. Пам’ятайте, що надійний пароль:
- Має бути не коротшим за 10 символів
- Містити щонайменше 1 цифру
- Містити щонайменше 1 спеціальний символ
- Містити щонайменше одну велику літеру
- Не повинен містити особисту інформацію, яку легко вгадати, наприклад, дату вашого народження.
Завантаження небезпечних мобільних додатків
Віруси та злочинне ПЗ часто ховається в шкідливих мобільних додатках. Ці програми можуть виглядати ,як щось просте, приміром, диспетчер завдань. Але після встановлення ці додатки полюють на будь-яку інформацію у вашому смартфоні, яку можуть використати хакери, включно з паролями до онлайн-банкінгу.
Вхід до облікового запису через загальнодоступні мережі Wi–Fi
Один із надійних способів власноруч віддати свій пароль до онлайн-банкінгу хакерам – це ввійти в систему під час підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi. Хакери сканують публічні точки доступу і виловлюють інформацію, яка передається ними. Ніколи не вводьте паролі та особисті дані, коли ви підключені до загальнодоступних мереж.
Поради щодо підвищення безпеки онлайн-банкінгу
Увімкніть багатофакторну ідентифікацію
Увімкніть багатофакторну ідентифікацію у додатку вашого банку. Цей інструмент також називають двоступенева верифікація. Згідно даних Microsoft, його використання зменшує ризик зламу облікового запису на 99.9%.
Увімкніть сповіщення від вашого банку
Якщо хакери отримали доступ до вашого облікового запису, потрібно діяти якомога швидше. Негайно повідомте про це ваш банк. Щоб вчасно помітити підозрілу активність на вашому рахунку, увімкніть сповіщення про вхід до облікового запису, перекази, витрати або перевірку балансу.
Встановіть антивірус та DNS фільтри на ваші стаціонарні та мобільні пристрої
Важливо мати надійне антивірусне програмне забезпечення на вашому ПК та мобільному пристрої. Проте чимало користувачів не захищають смартфони належним чином, незважаючи на те, що за їх допомогою ми здійснюємо чимало покупок та банківських операцій. Гарна ідея – використання DNS фільтру, який захищає вас від переходу на небезпечні фішингові сайти, блокуючи їх.
Пройдіть тренінг із протидії спробам фішингу
Чи вмієте ви розпізнавати фішинг? А чи слідкуєте за новими інструментами в арсеналі хакерів? Ви можете захистити себе, пройшовши відповідний тренінг з протидії спробам фішингу. Чимало з них доступні у відкритому онлайн доступі, якщо ж вам потрібні більш «просунуті» або комплексні рішення, зв’яжіться з нами для отримання консультації.
Ефективний захист від онлайн загроз для вашої родини та бізнесу
Прагнете безпеки для вас, родини, компанії, бізнесу? Ми пропонуємо широкий спектр сучасних рішень для того, щоб ви почувалися в безпеці у цифровому просторі. Зв’яжіться з нами: ми знаємо все про кібербезпеку.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу