fbpx

Помилкам тут не місце: поради з налаштування домашніх систем безпеки 

Помилкам тут не місце: поради з налаштування домашніх систем безпеки 

Світовий ринок систем безпеки для дому зростає як на дріжджах. В період з 2021 по 2022 рік ми спостерігали зростання на 21.6%, а до 2026 року експерти прогнозують щорічне зростання ще приблизно на 20.1%. Спостерігати за власними вхідними дверима ще ніколи не було так легко. Тому споживачі все частіше обладнують помешкання домофонами та іншими системами безпеки. Завдяки хмарним технологіям власники помешкань можуть спостерігати за будь-яким куточком квартири чи будинку з будь-якої локації.

Сусіди часто обмінюються знімками з камер спостереження у будинкових чатах в соцмережах: душевний спокій за помірною ціною, чому би й ні?

Але майте на увазі, що попри переваги, домашні камери спостереження можуть стати джерелом неабиякої небезпеки для вас і вашої родини. Досить часто покупці систем безпеки концентруються на їхньому функціоналі, забуваючи про безпеку самого пристрою.

«Страшилки» про хакерські атаки на відеокамери ширяться мережею: тут і незнайомці, які спілкуються з дітьми через злам камер, тощо.

Компанія виробник домофонів Ring зазнала кібер атаки у 2019 році. Внаслідок цього стався витік персональних даних понад 3000 користувачів, включно з паролями та іменами.

Звичайно, подібні інциденти – не привід відмовлятися від використання систем безпеки. Але подбати про додаткову безпеку ніколи не завадить.

Ось, що ви можете зробити для того, щоб мінімізувати шанси хакерів зламати вашого цифрового охоронця.

Переконайтеся у надійному захисті вашого маршрутизатора

Ви отримуєте доступ до відеокамери безпеки через Інтернет, а отже будь-які команди та дані передаються через маршрутизатор. Переконайтеся, що він належним чином захищений, адже саме через роутери хакери намагаються отримати доступ до пристроїв, які підключені до мережі. Переконайтеся, що протокол безпеки маршрутизатора не нижче WPA2, а ще краще обрати наступне покоління – WPA3. Встановіть для вашого маршрутизатора надійний пароль зі щонайменше 12 символів. Зловмисне програмне забезпечення може зламати пароль з 8 символів миттєво, а ось підбір «ключика» до 12-символьного паролю з хоча б однією великою літерою, цифрою та спеціальним знаком триватиме 34 000 років.

Змініть ім’я користувача та пароль, встановлені за замовчанням

Не забувайте про надійний пароль для облікового запису адміністратора системи безпеки. Ви також повинні якомога швидше після придбання пристрою змінити ім’я користувача та пароль, встановлені за замовчанням. Стандартні паролі відомі хакерам і вони починають спроби зламу саме з них.

Переконайтеся, що система використовує SSL/TLS чи інше шифрування

Якщо ви не хочете, щоб кадри з ваших камер спостереження транслювалися та перехоплювалися, переконайтеся, що ваша система безпеки підтримує SSL/TLS або інший стандарт шифрування. SSL – це скорочення від Secure Sockets Layer, а TLS – від Transport Layer Security. Без шифрування хакери можуть легко отримати доступ до вашого пристрою.

Вчасно оновлюйте програмне забезпечення

Якщо у вашої системи безпеки є функція автоматичного оновлення, увімкніть її. На жаль, багато користувачів не замислюються про оновлення програмного забезпечення свого пристрою і це робить його більш уразливим для кібер атак. Оновлення містять важливі виправлення безпеки, саме тому варто встановлювати їх одразу. Автоматизація – найкращий спосіб не пропустити нічого важливого.

Встановіть різні рівні доступу для різних користувачів

Якщо доступ до вашої системи безпеки мають кілька членів родини, встановіть для них різні рівні доступу. Права адміністратора не потрібні їм усім. Хакери ж полюють саме на обліковий запис з правами адміна. Надання прав доступу нижчого рівня, наприклад, «перегляд без права змінювати налаштування» позитивно впливатиме на рівень захисту.

Увімкніть функції безпеки камери

У систем безпеки є чимало корисних функцій, проте виробники не вмикають їх усі за замовчанням. Частину ви повинні активувати власноруч. Якщо ви не впевнені, які саме функції вам знадобляться, ми з радістю допоможемо. Зауважте, що деякі системи безпеки мають широкий спектр інструментів для обміну інформацію, які можуть стати мішенню для хакерів.

Переконайтеся у надійному захисті вашого мобільного пристрою

Переважна більшість користувачів переглядає камери безпеки зі смартфонів. Якщо ви серед них, переконайтеся, що ваша операційна система оновлена до останньої версії. Кіберзлочинці можуть отримати доступ до ваших систем безпеки саме через незахищені мобільні пристрої.

Перевірте, чи маєте ви:

  • Мобільний антивірус
  • DNS фільтр
  • Блокування екрану
  • Автоматичне оновлення

Потрібна допомога із захистом хмарних систем безпеки?

Зв’яжіться з нами та замовте консультацію. Ми з радістю допоможемо вам переконатися у цілковитій безпеці ваших цифрових охоронців.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті