fbpx

Що таке «втома від додатків» та як вона загрожує вашій кібербезпеці? 

Що таке «втома від додатків» та як вона загрожує вашій кібербезпеці? 

Кількість додатків і веб-інструментів, якими регулярно користуються співробітники, продовжує стрімко зростати. Більшість компаній щоденно працює з 40-60 різними цифровими інструментами, при цьому 71% команд вважає, що така кількість додатків не спрощує, а навпаки ускладнює роботу.  

Додатки, які ми використовуємо, надсилають нам чимало сповіщень: про нові повідомлення в чаті, наявність оновлень, термінові задачі, системні помилки тощо. Так звана «втома від додатків» вже є реальною проблемою, яка поступово переходить на новий рівень та становить загрозу кібербезпеці. Чим більше користувач перевантажений сповіщеннями, тим більша ймовірність пропустити щось дійсно важливе. 

Лише уявіть собі кількість цифрових сповіщень, які надходять нам від: 

  • Програм на комп’ютерах 
  • Веб-інструментів SaaS 
  • Веб-сайтів, на яких дозволені сповіщення 
  • Поштових серверів 
  • Інструментів для командної роботи 
  • Мобільних телефонів 

Дехто отримує дубльовані сповіщення на двох різних пристроях і це тільки посилює проблему. Розфокусування уваги призводить до втрати пильності, негативно впливає на продуктивність та становить загрозу кібербезпеці. На додачу, кожна нова програма або додаток вимагає встановлення окремого паролю. В середньому, працівники вже мають 191 пароль й протягом місяця використовують 152 з них. 

Як втома від додатків загрожує компаніям? 

Співробітники починають ігнорувати оновлення 

Коли вашу роботу постійно переривають сповіщення, у вас може виникнути відчуття, що ви чогось не встигаєте. Це призводить до ігнорування невеликих та нетермінових задач, таких, як встановлення оновлень.

Особливо, якщо ви не впевнені, скільки часу триватиме перезавантаження системи. Проте, ігнорування оновлень є вкрай небезпечним, адже більшість з них містить важливі виправлення для систем безпеки. Якщо вчасно їх не встановити, пристрій та ціла мережа опиняються в зоні підвищеного ризику.  

Співробітники повторно використовують паролі (і досить часто вони слабкі) 

Ще одна загроза безпеці через перевантаженість додатками полягає у повторному використанні паролів. Чим більше облікових записів SaaS потрібно створити користувачам, тим вища ймовірність того, що вони перевикористовуватимуть паролі. За статистикою, це трапляється у 64% випадків. Хакери можуть легко зламати слабкі паролі, або отримати ваші паролі внаслідок витоку даних. 

 

Співробітники вимикають сповіщення 

Деякі сповіщення можна вимкнути. Наприклад, чи справді вам потрібно миттєво знати про чергову відповідь у груповому чаті? Але вимикати важливі сповіщення системи безпеки небезпечно. Тому в жодному разі не вимикайте усі сповіщення. Приміром, про свіжі оновлення антивірусу ви повинні дізнаватися якомога швидше. 

Яка протидіяти втомі від додатків? 

Викреслити додатки з сучасного життя вже неможливо, але можна впорядкувати їхнє використання за допомогою дієвої стратегії. Врешті решт, люди керують технологіями, а не навпаки. 

Оптимізуйте свої бізнес-додатки 

І з точки зору продуктивності, і з точки зору безпеки: чим менше додатків, тим краще. Чим менше у вас програм, тим менше ризик. Крім того, вам потрібно буде зберегти або запам’ятати менше паролів та переглядати меншу кількість сповіщень. Передивіться список інструментів, які ви використовуєте в роботі та видаліть зайві, або такі, що дублюють функції одне одного. Поміркуйте про використання платформ на кшталт Microsoft 365 або Google Workspace: вони пропонують широкий вибір інструментів, але для доступу до них користувачам потрібен увійти в систему лише один раз. 

Доручіть налаштування сповіщень ІТ команді 

Користувачам важко визначити, які типи сповіщень є найважливішими. Доручіть це ІТ команді: ваші працівники будуть отримувати сповіщення, але їх кількість не буде надмірною.  

Автоматизуйте оновлення програм 

Найкращою практикою кібербезпеки є автоматизація оновлень пристроїв і програмного забезпечення. Це підвищує продуктивність вашої команди та прибирає непотрібні сповіщення. Автоматизація оновлень пристрою за допомогою рішення для керованих служб покращує безпеку та зменшує ймовірність того, що вразливий додаток поставить під загрозу цілу мережу. 

Спілкуйтеся зі співробітниками щодо використання цифрових інструментів 

Ваші працівники деколи можуть не вимикати дратівливі оновлення через страх потрапити у неприємності. При цьому менеджери можуть навіть не здогадуватися, що якість роботи страждає через надмірну кількість сповіщень. Спілкуйтеся зі співробітниками, обговорюйте ефективне використання інструментів, а також визначайте найкращі способи керування сповіщеннями для більш продуктивного робочого процесу. 

Потрібна допомога в налаштуванні хмарних додатків або оптимізації системи сповіщень?  

Зверніться до нас та отримайте вичерпну консультацію, яка допоможе вам навести лад в цифровому просторі. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті