fbpx

Предмети повсякденного вжитку, які можуть спричинити крадіжку особистих даних

Предмети повсякденного вжитку, які можуть спричинити крадіжку особистих даних

Чи замислювалися ви над тим, які предмети повсякденного вжитку можуть призвести до крадіжки ваших особистих даних? «Розумна» дитяча іграшка, відро для сміття, що стоїть надворі – чи можуть ці «невинні» речі стати джерелом інформації, на яку полюють злочинці? Ще й як! Зазвичай користувачі зосереджуються на захисті комп’ютерів, ноутбуків, смартфонів, забуваючи про інші пристрої, які можуть «зламати» хакери.  

Ось шість поширених предметів повсякденного вжитку, через які злочинці можуть отримати доступ до вашої конфіденційної інформації. 

  1. Старі смартфони 

Ми купуємо нові смартфони приблизно раз на два з половиною роки. А отже, чимало старих девайсів містять наші особисті дані. Це банківські додатки, застосунки з інформацією про здоров’я, цифрові документи, фото і відео тощо.

У сучасному світі все більше конфіденційної інформації зберігається на смартфонах, яка, відповідно, може потрапити до рук кіберзлочинців. Перед тим, як позбутися свого старого смартфону, переконайтеся, що ви належним чином видалили з нього усю інформацію. А також правильно утилізуйте електроніку та в жодному разу не викидайте пристрої, як звичайне сміття. 

  1. Бездротові принтери. 

Більшість сучасних принтерів – бездротові, а це означає, що вони є частиною вашої домашньої чи робочої мережі. Звичайно, друкувати, не підходячи до принтера, зручно.

Але той факт, що ваш принтер підключений до Інтернету, може поставити безпеку ваших даних під загрозу. Ми друкуємо конфіденційні документи, приміром, податкові декларації або контракти, але при цьому не розглядаємо принтер як джерело небезпеки. Тим часом хакери можуть викрадати інформацію навіть з друкарок, і проникати до мережі через принтер. Тому завжди вчасно встановлюйте оновлення для принтерів та вимикайте їх, коли не використовуєте. 

  1. USB накопичувачі 

Чи знаходили ви коли-небуть загублені USB-накопичувачі? Припустимо, ви знайшли такий та хочете повернути його власнику.

Але спочатку вам треба переглянути інформацію, яка на ньому записана, щоб знайти хазяїна. Ніколи цього не робіть. Це давній трюк хакерів: вони підкидають флешки із зловмисним програмним забезпеченням та крадуть інформацію з вашого комп’ютера, як тільки ви підключите до нього USB-накопичувач. 

  1. Старі жорсткі диски 

Подібно до смартфонів, жорсткі диски ваших комп’ютерів, які вже відслужили своє, повинні бути почищені належним чином.

Не забувайте, що особисті дані можуть зберігатися у системних і програмних файлах. Крім того, історія браузера містить інформацію про ваші пошуки, паролі, кредитні картки, використані для онлайн купівель тощо. Для правильного видалення інформації зі старих жорстких дисків, найкраще звернутися до ІТ фахівця.  

  1. Сміттєвий бак. 

Так, злочинці шукають інформацію не лише в Інтернеті. Ви навіть не уявляєте, скільки особистої інформації можна знайти…на смітнику. Старі чеки, адреси та телефони на пакунках з доставкою, протерміновані кредитні картки, підписані конверти та багато іншого. Користуйтеся шредером для знищення документів або предметів, які містять інформацію про вас.  

  1. Дитячі іграшки та пристрої IoT 

Електронні дитячі годинники, розумні іграшки, Барбі з підключенням до Wi-Fi… Все це – знахідка для хакерів. Приміром, було виявлено, що Hello Barbie від Mattel дозволяє викрадати особисту інформацію.  

Хакери навіть можуть використовувати вбудовані в іграшки мікрофони, щоб прослуховувати ваші розмови. Діти полюбляють футуристичні іграшки, але, перш ніж приносити їх і дім, ви – дорослі – повинні подбати про безпеку. Кіберзлочинці знають, що зламати іграшку IoT досить просто, тому часто це роблять. Обов’язково встановлюйте оновлення для «розумних» іграшок та перевіряйте домашні мережі на предмет зламу. 

Не залишайте питання безпеки вашого дому поза увагою. Зверніться до нас та заплануйте аудит кібербезпеки вашого помешкання вже сьогодні! 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті