fbpx

Попереджений значить озброєний: чому саме вразлива кібербезпека бізнесу

кибербезопасность бизнеса

Швидкий розвиток та поширення Інтернету зіграли на користь сучасного бізнесу: цифровізація надала компаніям шанс значно покращити рівень обслуговування клієнтів, автоматизувати рутинні операції та запропонувати нові цікаві сервіси. Пандемія COVID-19 стала додатковим каталізатором – протягом минулого року 65% людей в усьому світі зазначили, що проводили онлайн більше часу, ніж будь-коли раніше. Але у кожної медалі є два боки. Поряд із перевагами значно зросли й кіберризики. Спробуємо визначити найслабші ланки у кіберзахисті будь-якого бізнесу.

1. Людський фактор

Як правило, компанії та організації інвестують кошти в певні аспекти захисту конфіденційної інформації, як наприклад VPN, шифрування даних, антивірусні програми, але недооцінюють важливість тренінгів з кібербезпеки для працівників. Разом з тим, причиною понад 95% інцидентів є людський фактор. Хакери знають, що саме співробітники компаній є «ключем» до конфіденційних даних та, вдаючись до шахрайських дій, намагаються отримати від них потрібну інформацію. Наразі арсенал кіберзлочинців не обмежується лише фішинг-листами та шкідливим програмним забезпеченням. Хакери постійно вдосконалюють злочинні методи, саме тому надійна кібербезпека неможлива без регулярного навчання працівників основам безпечної поведінки в Інтернеті.

remote work

2. Ненадійні паролі

Експерти з кібербезпеки рекомендують створювати надійні, унікальні паролі для кожного облікового запису і ніколи не використовувати один і той самий пароль для різних додатків чи поштових скриньок. Надійний пароль має містити не менше десяти знаків, включно з великими і малими літерами та спеціальними символами. Окрім пароля усі робочі облікові записи мають бути захищені двофакторною автентифікацією. Власникам бізнесу варто донести до усіх співробітників інформацію про небезпеку використання паролів від особистих екаунтів для будь-яких робочих облікових записів. Обов’язкова зміна паролів кожні 30-60 днів робити захист надійнішим.

3. Невчасне встановлення оновлень

Вчасне оновлення програмного забезпечення є надзвичайно важливим. Розробники постійно удосконалюють програмні продукти, роблячи їх більш надійними з точки зору кібербезпеки. Патчі, які випускають компанії-виробники ПЗ, мають на меті зниження кіберризиків, а тому мають бути вчасно встановлені. Отже, хоча оновлення потребують часу і певних зусиль, вони захищають ІТ-системи компаній та організацій від кібератак. Пам’ятайте про це та робіть оновлення вчасно.

4. Непрямі загрози

Нажаль, не всі ризики можна легко контролювати. Багато компаній стикається з кіберзагрозами, причинами яких є прогалини в кібербезпеці бізнес партнерів або постачальників програмного забезпечення. І хоча атака на ланцюг постачання не є новим терміном у лексиконі хакерів, даний вид загрози набув надзвичайного поширення саме зараз. За допомогою невеликого фрагменту коду, непомітно «вписаного» в програму, хакери можуть перетворити продукт надійного постачальника на троянського коня та створити загрозу для сотень або навіть тисяч користувачів. Найвідоміші успішні атаки на ланцюг постачання – це нещодавні напади на компанію Solar Wings з понад 18000 жертв та USAID.

5. BYOD або використання власних пристроїв для роботи

Практика BYOD (використання власних пристроїв з робочою метою) набуває дедалі більшої популярності, оскільки вона підвищує мобільність та гнучкість й дозволяє ефективніше організувати віддалену роботу. Проте деякі компанії не в повній мірі розуміють усі ризики, пов’язані з цією практикою. Власні пристрої співробітників навряд чи мають такий самий рівень безпеки, як корпоративні, їх легше «зламати». Тому організації, які обрали практику BYOD повинні запроваджувати сувору політику щодо кібербезпеки та слідкувати за її дотриманням.

remote work 2

Пам’ятайте, що гарантувати 100% кібербезпеку неможливо, але цілком реально значно зменшити ризики та мінімізувати наслідки потенційних кібератак. Для цього важливо приділяти увагу регулярному навчанню працівників та налагодити партнерство із надійним ІТ сервіс провайдером. Зв’яжіться з нами для ознайомлення з широким вибором сервісів для забезпечення надійної безпеки вашого бізнесу.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті