Мобільні віруси наступають у 5 разів інтенсивніше: як захиститися?
Експерти з кібербезпеки оприлюднили тривожну статистику щодо мобільних пристроїв. За перші кілька місяців 2022 року кількість атак шкідливих програм на смартфони зросла на 500%. Проте, навіть попри таку масштабність, чимало людей все ще не знають, як захистити свої мобільні девайси.
З роками мобільні телефони перетворилися на комп’ютери з малими дисплеями. Але користувачі все ще значно більше опікуються захистом стаціонарних ПК та ноутбуків, ніж портативних девайсів. І дарма – понад 60% «цифрових» злочинів здійснюється саме через мобільні пристрої. За умови відсутності належного захисту, смартфони – це джерело неабиякої небезпеки. Отже, настав час змінити сприйняття наших мобільних телефонів і забезпечувати їм такий самий рівень захисту, як і нашим комп’ютерам.
Поради для покращення захисту вашого смартфону
Встановіть антивірусні програми для мобільних пристроїв
Так, вашому мобільному телефону також потрібен антивірус! Зловмисне програмне забезпечення може заражати смартфони та планшети, тому ви повинні встановити надійний додаток для захисту від шкідливого ПЗ. Але остерігайтеся безкоштовних пасток. Подарунки – це чудово, але не тоді, коли йдеться про кібербезпеку. Досить часто хакерські «несподіванки» чатують на користувачів саме всередині безкоштовних додатків
Не завантажуйте додатки з невідомих джерел
Довіряйте тільки перевіреним джерелам і завантажуйте додатки тільки від офіційних розробників. До надійних джерел належать, зокрема:
- Apple App Store
- Google Play
- The Microsoft Store
- Amazon Appstore
Ви можете також перевірити репутацію розробника того чи іншого застосунку в Інтернеті. Пам’ятайте, якщо ви завантажите небезпечну програму на свій пристрій, ви можете заразити його шкідливим ПЗ, яке залишиться у вашому смартфоні навіть після видалення додатку.
Не думайте, що всі електронні листи – безпечні
Перевіряти електронну пошту на смартфоні, а не на ПК, доволі зручно. Проте під час перегляду електронних листів на мобільному часто виникає оманливе відчуття безпеки. Але ризики отримати фішинговий email нікуди не зникають. Тому, не забувайте про обережність, особливо коли отримуєте листа від незнайомого відправника. На смартфоні важко навести курсор на посилання, щоб подивитися URL, не переходячи за ним. Якщо ви маєте сумніви, краще перевірте підозрілий лист з вашого комп’ютера.
Стережіться SMS фішингу, або «Смішингу»
У березні 2022 року SMS спам зріс на 30%, перевищивши за темпами зростання автоматичні виклики. Що ж таке «Smishing»? Простими словами – це фішингові атаки, які здійснюються через текстові повідомлення на мобільний телефон. Зазвичай вони містять посилання, перехід за якими не принесе вам нічого доброго. Часом, хакери можуть запропонувати вам вислати особисту інформацію у відповідь на повідомлення. Остерігайтеся SMS повідомлень з невідомих номерів, ігноруйте інформацію про доставку, якщо ви нічого не замовляли та не надсилайте жодної особистої інформації в SMS.
Видаляйте старі додатки, якими ви більше не користуєтесь
Приблизно 2,6 мільйона додатків не оновлювалися протягом року або довше. Деякі з них вже навіть не підтримуються розробниками. Якщо такі програми все ще встановлені на ваших смартфонах, позбудьтеся них негайно.
Хакери полюють на різні слабкі місця наших девайсів, включно з додатками, для яких тривалий час не випущено патчів. Перегляньте власну бібліотеку додатків, оновіть або видаліть застарілі.
Оновлюйте свій пристрій
До речі, про оновлення. Не забувайте регулярно оновлювати операційну систему вашого смартфону, як тільки отримаєте сповіщення від виробника про доступність нової версії. Причина та сама – у кожній новій версії ОС розробники виправляють знайдені вразливі місця, які хакери можуть використати для атаки на ваші пристрої. Якщо ви використовуєте різні девайси, приміром, для роботи, доцільно включити їх до вашого плану керованих ІТ послуг.
Користуйтеся VPN, коли підключаєтесь до громадський мереж Wi-Fi
Загальнодоступні мережі Wi-Fi небезпечні! Більшість людей це розуміє, але багато хто все одно час від часу підключається до них через необхідність: нестачу даних у роумінгу або повільний мобільний Інтернет. Ви не можете повністю уникнути ризиків, але можете зменшити їх, якщо скористаєтесь програмою VPN, яка пересилає ваші дані через захищений сервер у зашифрованому вигляді.
Ми пропонуємо рішення з мобільної безпеки, які захистять вас
Не чекайте на кібератаку, щоб подбати про захист вашого смартфону. Ми можемо автоматизувати вашу мобільну безпеку таким чином, що вам більше не доведеться про неї хвилюватися. Зв’яжіться з нами для детальної консультації.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Технологічні тренди 2025 року, які зроблять революцію в галузі медицини
-
Основи безпечного онлайн шопінгу під час розпродажів Black Friday