fbpx

Круті функції Windows 11, через які ви закохаєтеся в цю операційну систему 

Круті функції Windows 11, через які ви закохаєтеся в цю операційну систему

Корпорація Microsoft представила операційну систему (ОС) Windows 11 понад рік тому. На перший погляд, вона не надто відрізняється від попередньої версії, Windows 10, проте при більш детальному вивченні, користувачі можуть відкрити для себе безліч нових корисних функцій. Поки що Windows 11 програє по популярності Windows 10: станом на листопад 2022 понад 69% користувачів все ще надавали перевагу звичній «десятці», тоді як 16% вже оновилися до 11 версії. Отже, чи варто переходити на нову ОС? Чи доведеться наново звикати до власного робочого столу? Гарна новина: Windows 11 не надто візуально відрізняється від попередньої ОС, проте має чимало переваг, які позитивно впливають на продуктивність та безпеку. 

Отже, представляємо деякі з найкрутіших функцій Windows 11, яких немає у Windows 10. 

Snap Layouts 

Більшість користувачів працює з більш ніж однією програмою одночасно. Переключатися з одного вікна на інше – теж доволі звична практика. Проте це забирає багато часу (68% користувачів стверджують, що витрачають близько 30 хвилин на день лише на перемикання між вікнами), а спроби паралельно розмістити два відкриті вікна на екрані в більшості випадків лише нервують –колесо прокрутки постійно губиться, ви не можете отримати доступ до потрібного елементу, поки не встановите потрібний розмір тощо.  

Ці проблеми вирішує функція Snap Layouts у Windows 11. Наведіть курсор миші на піктограму розгортання у верхній частини вікна  та отримайте доступ до Snap Layout. Потім оберіть область, яка потрібна вам для роботи, та вона закріпиться у спеціальному місці. 

Майстер пошуку (Master Search)

Вам потрібно швидко знайти документ, веб-сайт, зображення чи програму? Майстер пошуку стане в нагоді: просто клікніть іконку пошуку на робочому столі, введіть ключове слово та отримайте результати в пошуковому рядку.

Після цього ви можете деталізувати пошук, приміром запитавши про певний тип файлів, які ви шукаєте (документи, програми, зображення тощо). На додачу Microsoft щодня пропонує незвичайні теми в пошуковому рядку: ви можете більше дізнатися про космічний телескоп Джеймса Вебба, день кави та інші цікавинки. 

Clipchamp Video Editor

В останньому оновленні для Windows 11 Microsoft дарує користувачам безкоштовний відеоредактор Clipchamp, який значно спрощує редагування відео.

Вам більше не потрібно завантажувати додаткове програмне забезпечення. У Clipchamp є чимало функцій, які зазвичай користувачі отримують лише в платних версіях програмних продуктів, такі як ефекти, шаблони, зміна розміру відео, зелений фон тощо. 

MS Teams відео, аудіо та повідомлення 

Під час пандемії відео дзвінки стали невід’ємною частиною робочого процесу. Але далеко не всі програми для відеозв’язку прості у використанні. У Windows 11 доступна попередньо встановлена Microsoft Teams, що позбавляє вас необхідності інсталювати програму самотужки. Більше того, ви можете запросити на відео- чи аудіодзвінок навіть користувача, який не має облікового запису Microsoft. Це значно спрощує роботу. Ще одна корисна функція Teams  – можливість відправляти з її допомогою SMS-повідомлення. Отже, ви можете відправити повідомлення просто з робочого столу, якщо під рукою немає телефону.  

Спеціальні можливості 

У Windows 11 є кілька функцій, які спрощують користування комп’ютером людям з обмеженими можливостями. Проте, кожен з нас також може використовувати їх у разі потреби. Чотири нові функції операційної системи – це:  

– «Живі» субтитри для всієї системи 

– Фокус-сесії 

– Голосовий доступ 

– Більш природні голоси екранного диктора, вбудованого у Windows засобу читання з екрану. 

Колекції  у Microsoft Edge 

Microsoft Edge – це браузер за замовчанням для Windows, який точно вартує вашої уваги, зокрема через функцію «Колекції». Вона стане в нагоді тим, кому важко підтримувати лад у безлічі закладок. В Edge все просто: натисніть значок «плюс» у верхній частині вікна браузера та отримайте доступ до панелі колекцій. Додайте нову тему та впорядковуйте ваші збережені веб сторінки. Колекції легко переглядати та видаляти, коли вони вам більше не потрібні.  

Microsoft Defender SmartScreen 

Фішинг все ще є загрозою номер один безпеці в Інтернеті. Цей метод використовується для багатьох різних кібератак, від зараження програмами-вимагачами до крадіжки персональних даних. Значна кількість фішингових повідомлень спрямовує користувачів на шкідливі веб-сайти, але ви навіть не здогадуєтесь про це, допоки не потрапите на гачок.  

У Windows 11 є функція Microsoft Defender SmartScreen, яка допомагає захиститися від небезпечних фішингових сайтів. Додаток перевіряє URL-адреси в реальному часі за актуальним списком фішингових сайтів, який постійно оновлюється в режимі реального часу. Microsoft Defender SmartScreen попередить вас про потенційну небезпеку.  

Потрібна професійна допомога з оновленням до Windows 11?

Деколи нам потрібний новий ефективніший інструмент, але бракне ресурсів для його пошуку, встановлення та налаштування. Якщо вам потрібна професійна допомога із переходом на Windows 11, зверніться до нас і ми подбаємо про решту. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті