fbpx

ІТ експерт рекомендує: корисні посилання

5 полезных ссылок

Нажаль, витоки персональних даних з онлайн ресурсів стають дедалі поширенішими. Цьому певною мірою сприяють звички самих користувачів, які зазвичай роками не змінюють паролі до облікових записів у соцмережах, Інтернет-банкінгу та електронної пошти.

1. Have I BeenPwned

Невдовзі після викрадення особисті дані потрапляють на маркетплейси у Даркнеті. Ви можете легко перевірити, чи не виставлені ваші паролі на продаж за допомогою сервісу Have I BeenPwned. І, будь ласка, не використовуйте той самий пароль для усіх ваших облікових записів.

2. Flightradar24 та Wigle.net

Багато з вас, певно, чули про сайт Flightradar24, за допомогою якого можна спостерігати за переміщеннями повітряних суден цивільної авіації в режимі реального часу. Але значно менше людей знає про подібний сервіс, який являє собою геокарту мереж WIFI. Кожна крапка на цій карті позначає місце з доступною мережею WiFI. Система дає можливість пошуку за назвою мережі (SSID). Скоріше за все, ваші домашні та робочі мережі там є також.

3. VirusTotal

Якщо ви отримали підозрілого електронного листа та вагаєтеся чи варто його відкривати, навіть незважаючи на антивіруси, встановлені на вашому комп’ютері, краще не ризикуйте. Збережіть його у невідкритому вигляді та відправте на перевірку до VirusTotal. Десяток антивірусів працює надійніше за один.

4. Downdetector

Маєте проблеми з доступом до деяких популярних веб-сайтів? Не поспішайте телефонувати провайдеру, а спробуйте розібратися самостійно за допомогою цього Downdetector.

5. WaybackMachine

Відчуваєте ностальгію за веб-сайтами, яких вже немає у мережі? WaybackMachine був створений саме для того, щоб вирішити цю проблему. Пам’ятайте: все, що потрапило в Інтернет, залишається там назавжди».

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті