fbpx

5 речей, які ви маєте знати про брандмауери

Брандмаури

Чимало компаній зволікають із належним захистом внутрішніх мереж через те, що не знають з чого почати. Але в питаннях кібербезпеки відтермінування може дорого коштувати. Тому давайте розглянемо основи надійного захисту вашої інформації. На першій лінії оборони будь-якої мережі є правильно налаштовані брандмауери. Це узагальнююча назва фізичних пристроїв або певних технологій, які фільтрують мережевий трафік за певними критеріями, налаштованими користувачем. Незважаючи на те, що цей спосіб захисту виник доволі давно, брандмауери продовжують ефективно виконувати свої захисні функції.

Що потрібно пам’ятати?

1. Брандмауери мають бути належним чином налаштовані.

Не достатньо просто встановити брандмауер, вам доведеться витратити час та зусилля на його налаштування. Варто приділити увагу формуванню списків контролю доступу (Access Control Lists або ACL), що визначають, якій інформації ви довіряєте у власній мережі та за її межами. Правила брандмауера зазвичай дозволяють створювати білі або чорні списки та блокувати певні веб-сайти чи IP-адреси.

2. Брандмауери потребують постійного оновлення.

Це стосується як версій, яким ви користуєтесь, так і власне налаштувань. Правила, згідно яких працює брандмауер, потрібно актуалізувати, щоб гарантувати вчасне виявлення будь-яких загроз. Експерти рекомендують оновлювати налаштування щонайменше раз на півроку.

3. Не всі брандмауери однакові.

Брандмауери наступного покоління (Next Generation Firewalls) мають розширений функціонал, зокрема, антивіруси, функцію фільтрації веб-контенту, контроль додатків, виявлення та захист від вторгнень тощо. Але іноді такий набір уповільнює роботу мережі. Щоб цього уникнути, потрібно правильно налаштувати брандмауер, що є досить складним завданням.

4. Нові тренди – нові виклики.

Популярність хмарних технологій та роботи з використанням власної техніки працівників, в тому числі смартфонів, зростає. Відповідно, поняття периметру мережі стає дедалі більш розпливчастим. Мобільні пристрої, не обладнані брандмауерами, потенційно можуть стати джерелом ризику, уникнути якого можна шляхом встановлення відповідного програмного забезпечення на персональну техніку співробітників.

5. Більше, ніж кібер безпека.

Окрім головної захисної функції брандмауери мають ще кілька переваг. Вони дозволяють контролювати та переглядати звіти про мережевий трафік, що вкрай необхідно, якщо ви маєте справу з певними галузевими вимогами, як, наприклад, у сфері охорони здоров’я. Брандмауер дає змогу фільтрувати контент та працювати віддалено, не переймаючись питаннями безпеки.

Технології не стоять на місці, вони постійно розвиваються та пропонують нові можливості. Це забезпечує прогрес, але додає складності щодо підтримки належного рівня кібер безпеки. Довірте захист вашого бізнесу професіоналам та назавжди позбудьтеся страхів щодо кібер атак.

Зв’яжіться з експертами Klik Ukraine Support просто зараз!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті