fbpx

Internet Explorer вже в минулому: дізнайтеся більше про перехід на Edge.

Internet Explorer вже в минулому: дізнайтеся більше про перехід на Edge.

Наприкінці 1990-х та на початку 2000-х років Internet Explorer (IE) був практично єдиною точкою входу в Інтернет. Протягом десятиліть ІЕ домінував у сфері веб-браузерів. Проте поява нових технологій, зокрема Google Chrome, спричинила зниження його популярності. У 2014 році доля Internet Explorer все ще становила близько 59% світового ринку, тоді як частка Chrome складала не більш ніж 21%. Але вже за два роки ІЕ помітно відстав від Chrome та іншого новачка – Safari. А цього року ера легендарного браузера завершилася: 15 червня 2022 року Microsoft припинила підтримку Internet Explorer.  

Чим довше певна технологія супроводжує нас, тим більше ми звикаємо до неї, але еволюція неминуча. До речі, ще один з наших улюбленців – Adobe Flash Player – теж нещодавно став історією. 

Доля ІЕ була визначена ще у 2015 році, коли Microsoft випустила новий браузер Edge, який став офіційним «спадкоємцем» Intenet Explorer та саме його почали встановлювати в ОС Windows. 

Отже, життєвий цикл ІE добіг кінця. Що далі? 

Microsoft перенаправлятиме користувачів у режим IE в Edge

За словами Microsoft, тепер, коли підтримка IE офіційно припинена, ті користувачі, які відкриватимуть застарілий браузер, будуть перенаправлені у Microsoft Edge з режимом IE. Цей режим було додано для полегшення переходу: він дозволяє користувачам відвідувати застарілі сайти, які найкраще працювали з ІЕ. Для цього використано движок Trident MSHTML з IE11. В режимі IE ви все одно бачитимете значок Internet Explorer на вашому пристрої. Але якщо ви його відкриєте, ви фактично опинитесь у Microsoft Edge.  

У майбутньому Microsoft видалить ярлики Internet Explorer

Microsoft ще не позбулася ярликів IE, які наразі залишаються і на панелі задач, і в меню «Пуск» у Windows. Але в наступному оновленні їх вже не буде. 

Edge буде імпортувати дані з браузера IE 

А як щодо ваших уподобань, паролів та інших налаштувань, які ви зберегли в IE? Microsoft Edge імпортує їх, включно з історією пошуку. Пізніше ви зможете отримати доступ до них в розділі налаштувань Microsoft Edge. 

Що вам потрібно зробити зараз, коли Internet Explorer більше не підтримується? 

Видаліть цей браузер. 

Зберігати у вашій системі застарілу технологію, яка більше не підтримується, доволі ризиковано. Кіберзлочинці полюбляють використовувати старі інструменти, які не отримують жодних оновлень безпеки. Це залишає вашу мережу незахищеною від спроб зламу. 

Застарілі технології обходяться підприємствам приблизно на 47% дорожче, у порівнянні з оновленими інструментами, якщо стається витік даних. Отже, вам слід перенести збережену інформацію в Microsoft Edge (або в інший надійний браузер), а потім видалити IE з усіх своїх пристроїв. 

Переконайтеся, що ваші співробітники знають, як використовувати режим IE в Edge.

Сценарій, якого підприємства хочуть уникнути, подібний до того, що сталося з багатьма організаціями в Японії. Чимало користувачів у державному секторі та серед корпоративних клієнтів не були готові до виводу IE з експлуатації. ІТ відділи та служби підтримки почали отримувати численні звернення про допомогу. Незважаючи на те, що користувачі були завчасно попереджені, ті, кому Internet Explorer був потрібний для роботи, залишилися розгубленими. Це, зокрема, клієнти державних установ, фінансових організацій тощо. Усі вони намагалися в останню хвилину з’ясувати, що ж робити. І все це сталося через брак відповідної комунікації, належного інформування про зміни та тренінгів щодо переходу на нову технологію. Звісно, режим IE в Edge дозволив уникнути цілковитого хаосу, але без відповідного навчання понад 20% користувачів не розуміли, як діяти. Тому переконайтеся, що ваша команда володіє усією необхідною інформацією та знає, що робити. Крім того, компанії можуть автоматизувати запуск режиму IE для внутрішніх користувачів. 

Навчіть співробітників функціям Microsoft Edge. 

Microsoft Edge має багато переваг перед IE та іншими браузерами. Він швидший і оперативніший, ніж Internet Explorer, а також має комплексні засоби контролю безпеки (включаючи моніторинг зламу пароля). Він має низку унікальних функцій, зокрема «Колекції». Проте, опанування нових функцій потребує часу, тому переконайтеся, що ваші співробітники мають можливість навчитися використовувати усі переваги нового браузера. Витратьте час на правильний перехід і навчіть своїх співробітників користуватися функціоналом Edge, і ви відчуєте різницю. 

Потрібна допомога в оновленні цифрових інструментів? 

Не панікуйте, коли технологія, яку ви використовуєте, застаріває. Ми можемо допомогти вам завчасно здійснити плавний перехід на нові інструменти. Зверніться до нас по технологічну консультацію. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті