Дев’ять важливих порад для безпечного святкового онлайн шопінгу.
Сезон святкових покупок «на низькому старті». На жаль, його з нетерпінням чекають і кіберзлочинці, для яких численні онлайн транзакції – це чудова нагода для незаконного збагачення. Купуйте розумно та безпечно, і тоді ніщо не зіпсує ваш передсвятковий настрій. Пам’ятайте, що профілактика – найкраще лікування, тому подбайте про захист вашої платіжної інформації та особистих даних заздалегідь. Ось кілька важливих порад для безпечного святкового онлайн шопінгу.
Перевіряйте наявність оновлень для ваших пристроїв перед здійсненням покупок.
Комп’ютери, планшети та смартфони, які працюють на старому програмному забезпеченні, вразливі до кіберзагроз. Цей той випадок, коли ігнорування оновлення iPhone, яке триває 10 хвилин, може коштувати вам дуже дорого.
Хакери часто використовують слабкі місця операційних систем наших пристроїв. Оновлення ж містять виправлення для всіх відомих вразливостей, тобто знижують ризики. Обов’язково встановіть всі доступні оновлення, перш ніж робити онлайн покупки.
Не переходьте на веб сайти за посиланнями з електронних листів.
Передсвятковий час – це сезон розквіту фішингу. Тому не натискайте посилання, які ви отримали в електронних листах, як би швидко, просто та надійно це не виглядало. Натомість введіть адресу потрібного сайту в адресний рядок браузера. Для того, щоб швидше переходити на потрібні вам ресурси, зберігайте їх у закладках браузеру. Це безпечніше, ніж використовувати посилання з SMS або електронної пошти.
Використовуйте додаток Wallet
Вводити дані ваших кредитних карток завжди ризиковано. А якщо ви робите це на незнайомому веб ресурсі, ризик збільшується в рази. Тому усюди, де тільки можливо, купуйте за допомогою додатку Wallet або PayPal. Таким чином ви уникаєте необхідності передавати реквізити
платіжних картки безпосередньо продавцю. Натомість гарантом їхньої безпеки виступає провайдер додатку (Apple Pay, Google Pay PayPal тощо).
Видаліть усі збережені платіжні картки після оформлення замовлення
Чимало веб-сайтів (і навіть Amazon) автоматично зберігають дані вашої платіжної картки. Це робить більш зручним здійснення наступних покупок, але наражає вас на суттєву небезпеку. Якщо хакер отримає доступ до вашого пристрою або облікового запису, він зможе безперешкодно робити покупки.
Крім того, онлайн магазини також можуть стати жертвою кібератаки, внаслідок якої платіжна інформація клієнтів опиниться в руках кіберзлочинців. На жаль, це стається частіше, ніж хотілося би. Тому, чим менше баз даних містить вашу платіжну інформацію, тим краще для вашої безпеки. Не забувайте видалити дані платіжної картки з сайту після оформлення замовлення. Для цього перейдіть до налаштувань вашого облікового запису.
Переконайтеся, що сайт використовує протокол HTTPS (з “S” у кінці)
Протокол HTTPS вже став стандартом для веб-сайтів. Це означає, що веб сайт шифрує дані, які передані через нього. Наприклад, ваше ім’я, адреса та платіжна інформація. НІКОЛИ не робіть покупки на сайтах, які не використовують протокол HTTPS. Додатковою ознакою безпеки є невеличка іконка замку на початку адресного рядка.
Уважно перевіряйте URL-адреси сайтів
Всі ми припускаємося помилок, особливо коли набираємо текст на відносно невеликому екрані смартфону. Одна лише помилка в адресі сайту може призвести до фатальних наслідків. Ви можете помилково потрапити на «сайт двійник», приміром, Amazonn(dot)com.
Хакери купують домени, що схожі на реальні ресурси популярних рітейлерів та розміщують на них сайти-копії. Користувачі, які роблять помилку при введенні адреси, потрапляють у ці пастки. Тому, перед тим, як робити покупки, приділіть додаткові кілька секунд перевірці адреси веб сайту.
Ніколи не робіть покупки в Інтернет через відкриті мережі Wi-Fi
Будьте впевнені, що в передсвятковий сезон хакери масово вийдуть на полювання на простори відкритих мереж Wi-Fi. Вони відслідковують пристрої, що підключаються до мереж у громадських місцях, та тільки й чекають слушної нагоди, щоб атакувати нас. Ніколи не купуйте нічого в
Інтернеті, якщо ви підключені до відкритої мережі Wi-Fi. Натомість використовуйте безпечніший мобільний інтернет від вашого оператора.
Очікуйте електронні листи та SMS зі спробами видати себе за певний бренд
Фішингові атаки були дуже поширені минулого року в передсвятковий сезон. Кількість доменів, створених для фішингових атак, збільшилася на 397%. Хоча загроза фішингу існує не тільки в передноворічний період, напередодні свят потрібно бути максимально обережними. Хакери знають, що бренди розсилають електронні листи клієнтам, у яких повідомляють про акції, підтверджують замовлення, доставку тощо. Такі листи кіберзлочинці використовують як шаблони. Вони вправно маскуються під Target, UPS, Amazon та інших відомих гравців ринку. Їхня мета – змусити вас перейти на шкідливий веб-сайт. Це ще одна причина, чому варто вводити адреси веб сайтів у рядок пошуку, а не переходити за посиланнями з електронних листів та SMS.
Налаштуйте банківські сповіщення та перевіряйте стан рахунку
Регулярно перевіряйте свій банківський рахунок та звертайте увагу на будь-які підозрілі транзакції. Автоматизуйте процес моніторингу шляхом налаштування банківських сповіщень через додаток онлайн-банкінгу.
Наприклад, чимало банків пропонують налаштувати сповіщення про такі операції, як:
- покупки, що перевищують певну суму
- покупки, здійснені за межами країни.
Чи впевнені ви у безпеці вашого мобільного пристрою?
Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв здатне зруйнувати ваш святковий шопінг. Чи надійно захищений ваш мобільний пристрій від спроб хакерів атакувати вас? Ми можемо допомогти перевірити стан безпеки ваших девайсів.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу