fbpx

10 найбільших помилок малих бізнесів щодо кібербезпеки.

10 найбільших помилок малих бізнесів щодо кібербезпеки.

Кіберзлочинці можуть здійснювати дуже складні та руйнівні атаки. Проте, найбільша кількість вдалих нападів є результатом саме слабкого захисту. Це особливо актуально для малих та середніх бізнесів, власники яких найчастіше зосереджені на розвитку компанії, а не на забезпеченні надійного кіберзахисту. Чимало хто припускає, що хакери не зацікавляться невеликим бізнесом або що витрати, пов’язані з потенційними витоками даних, не настільки великі. Проте кіберзлочинці вважають інакше: малі компанії є дуже привабливими цілями для них саме через слабкий захист. 

Лише замисліться над цими цифрами: 50% малих та середніх бізнесів стають жертвами кібератак, а 60% з них згодом змушені припинити діяльність. Ви не маєте платити таку дорогу ціну. Але є й гарна новина: більшість вдалих атак є результатом людських помилок, а отже покращення «кібергігієни» може суттєво знизити ризики. Але перш, ніж вирішити проблему, спочатку необхідно її виявити. Давайте перевіримо, чи припускаєтесь ви якихось з перелічених нижче помилок?

1. Недооцінювання загроз.

Однією з найбільших помилок кібербезпеки є недооцінка загроз. Чимало власників бізнесу вважають, що їхня компанія занадто мала, щоб бути мішенню хакерів, проте це хибна та небезпечна думка. Кіберзлочинці часто розглядають малий бізнес як легку жертву. Вони вважають, що компанії не вистачає ресурсів та досвіду для ефективного захисту від атак. Важливо розуміти, що жоден бізнес не є занадто маленьким для кіберзлочинців. Будьте проактивними у справі кібеззахисту, це надзвичайно важливо. 

2. Нехтування навчанням співробітників.

Коли ви востаннє проводили тренінги з протидії кібератакам для своїх співробітників? Невеликі бізнеси часто нехтують подібним навчанням, адже припускають, що їх команда і без того діятиме обережно. Але людська поведінка залишається найбільшим ризик-фактором. Ваші співробітники можуть ненавмисно відкрити шкідливі посилання або завантажити заражені файли. Тренінги з кібербезпеки допомагають їм:

  • Розпізнавати спроби фішингу.
  • Розуміти важливість надійних паролів.
  • Бути в курсі нових методик соціальної інженерії, яку використовують кіберзлочинці.

3. Використання слабких паролів.

Слабкі паролі є поширеним «головним болем» малих та середніх бізнесів. Чимало співробітників використовують паролі, які легко вгадати. 64% користувачів перевикористовують той самий пароль для кількох облікових записів, а це фактично віддає конфіденційну інформацію вашої компанії просто в руки хакерів. Заохочуйте використання надійних унікальних паролів. Впроваджуйте багатофакторну автентифікацію (MFA), де тільки це можливо для посилення безпеки.

4. Ігнорування оновлень програмного забезпечення

Ще одна помилка – неспроможність підтримувати програмне забезпечення та операційні системи в актуальному стані. Кіберзлочинці часто використовують відомі вразливості у застарілому програмному забезпеченні для отримання доступу до систем. Малому бізнесу слід регулярно оновлювати програмне забезпечення для усунення відомих недоліків безпеки. Це також стосується операційних систем, веб-браузерів та антивірусних програм.

5. Відсутність плану резервного копіювання даних.

Невеликі компанії можуть не мати розроблених та затверджених планів резервного копіювання та відновлення даних. Деколи вони вважають, що це непотрібна річ, адже навряд чи він їм знадобиться. Проте втрата даних може статися з різних причин: від кібератак до стихійних лих та людських помилок. Тому регулярно створюйте резервні копії важливих даних та перевіряйте їх, щоб переконатися у можливості швидкого та простого відновлення інформації у разі потреби.

6. Відсутність офіційної політики безпеки.

Малий та середній бізнес часто не має офіційної політики щодо кібербезпеки та чітко прописаних процедур. А саме через відсутність формального підходу команда не знає, наприклад, як поводитися з конфіденційними даними, як безпечно використовувати корпоративну техніку або як реагувати на інциденти у галузі кібербезпеки. Невеликим компаніям слід подбати про опис певних процедур та донесення їх до команди. Політика безпеки має містити, зокрема, процеси: 

  • Керування паролями
  • Обробки даних
  • Звітування про інциденти
  • Безпеки віддаленої роботи тощо.

7. Ігнорування мобільної безпеки

Оскільки чисельність співробітників, які використовують мобільні пристрої для роботи, зростає, мобільна безпека стає все більш важливою. Невеликі компанії часто не беруть до уваги цей аспект кібербезпеки. Впроваджуйте рішення для керування мобільними пристроями (MDM). Вони забезпечують дотримання політик безпеки на пристроях, які використовуються для роботи.

8. Нездатність регулярно моніторити мережі.

У малого та середнього бізнесу може не бути ІТ-персоналу, який би моніторив ІТ мережи на предмет підозрілої активності. Це може спричинити затримку виявлення порушень безпеки. Встановіть інструменти моніторингу мережі або розгляньте можливість аутсорсингу таких послуг. Це може допомогти вашому бізнесу оперативно виявляти потенційні загрози та реагувати на них належним чином.

9. Відсутність плану реагування.

Припустимо, атака сталася. Команди, у яких немає плану реагування на інциденти, можуть запанікувати та чинити неефективні дії. Натомість наявність комплексного плану реагування значно полегшує задачу та знижує градус стресу.  Розробіть та регулярно оновлюйте план реагування на кібератаки, який, зокрема, міститиме процедури ізоляції, процес комунікації та визначатиме ролі кожного з членів команди. 

10. Впевненість, що малому бізнесу не потрібні ІТ-сервіс провайдери

Кіберзагрози постійно розвиваються. Регулярно з’являються нові методи атак. Малим бізнесам зазвичай важко йти в ногу з часом та слідкувати за появою нових кіберзагроз. Разом з тим вони не користуються послугами професійних ІТ-сервіс провайдерів, адже вважають їх занадто дорогими. Проте це не так. Існує чимало пакетів розроблених спеціально для малих та середніх бізнесів. Співпраця з MSP – це ефективний захист вашої компанії від кібератак, а також оптимізація витрат за рахунок перерозподілу ресурсів.

Не ризикуйте власним бізнесом! Дізнайтеся більше про ІТ послуги для малого та середнього бізнесу: це доступно, ефективно та легко! 

Зв’яжіться з нами для отримання безкоштовної консультації!

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті