fbpx

5 актуальних тенденцій у галузі кібербезпеки в 2021 році

Тренды кибер безопасности

Кібербезпека є найактуальнішою проблемою сучасності. І корпоративні, і приватні користувачі роблять усе можливе, аби запобігти витокам конфіденційних даних та зменшити потенційні ризики. Нещодавно Gartner назвав кібербезпеку та відповідність галузевим нормативним актам найбільшими проблемами корпорацій.

До актуальних тенденцій кібербезпеки варто віднести розширення можливостей для кібератак, ріст застосування програм-вимагателів та атаки на найважливіші об’єкти інфраструктури через цифрові системи управління. Розглянемо детальніше, як ці загрози впливають на бізнес та приватних осіб, та виявимо способи, які допоможуть вам почуватися безпечніше.

1. Розширення можливостей для кібератак.

У 2020 році відбулася стрімка цифровізація бізнесу та зросла популярність віддаленої роботи. За оцінками експертів, діджитал трансформація випередила час майже на сім років. Але це, в свою чергу, створило нові лазівки для хакерів. Кіберзлочинці швидко адаптували свою тактику та почали користуватися цими змінами, констатує Nasdaq. Нові кіберзагрози також пов’язані з поширенням Інтернету речей (IoT), який повністю змінив динаміку кібератак. За оцінками експертів, у світі налічується понад 50 мільярдів підключених до Інтернету пристроїв, що відкриває хакерам необмежений простір для злочинних дій.

2. Програми-вимагателі очолюють список кіберзагроз.

Програми-вимагателі (ransomware) – це тип шкідливого програмного забезпечення, який блокує користувачам та системним адміністраторам доступ до файлів або цілих мереж. Як тільки така програма потрапляє до системи, кіберзлочинці вимагають від жертви сплати викупу. Станом на 2020 рік середній розмір викупу становив $440 000 доларів. Глобальні збитки, яких зазнав бізнес від застосування програм-вимагателів, зросли з 11,5 мільярдів доларів у 2019-му до 20 мільярдів доларів у 2020 році. Найефективнішими способами мінімізації ризиків є навчання та тренінги для користувачів, автоматизація резервного копіювання, розробка плану реагування на кіберзагрози та безперервний моніторинг пристроїв у системі.

3. Високий попит на послуги Центрів моніторингу інформаційної безпеки.

Центри моніторингу інформаційної безпеки (Security Operation Centers або SOC) забезпечують спостереження, виявлення та реагування на спроби кібератак в режимі реального часу. Ключовою перевагою SOC є комплексний підхід до забезпечення кібербезпеки. Для малого та середнього бізнесу співпраця з Центрами моніторингу інформаційної безпеки є найвигіднішим з економічної точки зору рішенням. Адже, місячна абонплата за послуги SOC значно нижча, ніж витрати на створення та функціонування власного відділу інформаційної безпеки.

4. Зростання популярності XDR.

Розширена система виявлення та знешкодження загроз або XDR – нове слово у кібербезпеці. Це інтегроване рішення, яке забезпечує моніторинг даних на рівні хмари, кінцевих пристроїв та додатків, а також виконує функції автоматизації та аналітики для активного пошуку та запобігання потенційним кіберзагрозам. Застосування цього інструменту значно підвищує ефективність ІТ команд та дає можливість не витрачати час на виявлення інциденту, а детальніше сконцентруватися на його аналізі та нейтралізації наслідків.

5. Кіберзагрози найважливішим інфраструктурним об’єктам.

«Кібератаки на найважливіші інфраструктурні об’єкти стали досить частим явищем у таких галузях, як енергетика, охорона здоров’я та транспорт», – зазначено у звіті «Глобальні ризики-2020». Хакери шукають незахищені точки у промислових мережах, підключених до Інтернету. Нещодавня атака на Solar Winds підтвердила масштаб загроз.

Перелічені тенденції – це лише верхівка айсбергу. Цифровізація та впровадження хмарних технологій набирають обертів, а отже, власники бізнесів будуть змушені активно шукати дієві методи захисту від дедалі складніших кібератак. Співпраця з досвідченими експертами з кібербезпеки зробить цей процес ефективнішим та легшим. Дізнайтеся більше, про наші послуги та подбайте про надійний захист вашого бізнесу.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті