Що таке хмарні технології та як вони працюють?
Хмарні технології – це головний тренд сьогодення як для бізнесу, так і для кінцевих користувачів. Незважаючи на те, що поняття «хмара» й досі залишається не до кінця зрозумілим багатьом людям, більшість з нас активно використовує хмарні рішення у повсякденному житті. Наприклад, під час перевірки власної сторінки в Instagram, операцій з Інтернет-банкінгом або перегляду нової серії улюбленого серіалу на YouTube. Отже, як відбувається ця магія?
Що таке хмарні технології?
Загалом поняття «хмара» стосується сукупності серверів, доступ до яких здійснюється через Інтернет, а також програмного забезпечення та баз даних, які працюють на цих серверах. В основі хмарних обчислень – використання Інтернету для виконання задач, які зазвичай користувачі виконують на персональних комп’ютерах. Це стосується будь-чого – від простого зберігання інформації до складної обробки даних, яка потребує розгалуженої мережі обчислювальних потужностей. Хмарні сервери розташовані в центрах обробки даних по цілому світі. Користувачам і компаніям, які обрали хмарні технології, не потрібно самостійно обслуговувати фізичні сервери або запускати програмні додатки на власних девайсах.
Хмарні технології надають користувачам можливість отримувати доступ до тих самих файлів та програм практично з будь-якого пристрою. Ось чому ви можете увійти у свій обліковий запис у соціальних мережах, використовуючи новий телефон замість старого, і все одно матимете доступ до вашої стрічки, фотографій, відео тощо. Так само це працює для електронної пошти, наприклад, Gmail, для пакетів офісних додатків, таких як Microsoft Office 365 та файлових сховищ на кшталт Dropbox або Google Drive.
Для компаній перехід на хмарні обчислення – це можливість оптимізувати ІТ-витрати, наприклад, уникнути необхідності інвестувати значні кошти в дороге обладнання. Подібна економія особливо відчутна в масштабах малого бізнесу. Хмарні технології також полегшують роботу міжнародних компаній, адже їх співробітники та клієнти можуть отримати доступ до тих самих документів та програм з будь-якої локації.
Запам’ятайте три найважливіші абревіатури: SaaS (програмне забезпечення як сервіс), PaaS (платформа як сервіс) та IaaS (інфраструктура як сервіс). Незважаючи на те, що сервісні моделі стрімко розвиваються, ці три залишаються основними.
SaaS дає можливість кінцевим користувачам використовувати програмне забезпечення через Інтернет.
PaaS – це Інтернет-простір, призначений для розробників, у якому вони можуть створювати онлайн-додатки або програми.
IaaS – це сервіс для крупних гравців ринку, таких як Amazon або Google, за допомогою якого вони надають потужну обчислювальну інфраструктуру іншим компаніям.
Хмарне сховище та хмарні обчислення
Ви, певно, хочете запитати – де ж зберігаються мої дані? Запам’тайте два слова – дата центр. Клієнти надсилають свої файли на сервер, який обслуговується провайдером хмарних послуг, замість того, щоб зберігати ці дані на власних жорстких дисках. Все, що ви завантажили в хмару або те, що ви запускаєте у хмарі, зберігається на певних серверах, розміщених у великих дата центрах. Найчастіше – це цілі кампуси, в яких розташовано безліч таких серверів. Центри обробки даних належать постачальникам хмарних послуг, які відповідають за підтримку роботи серверів та їх обслуговування.
Чи безпечно зберігати конфіденційні дані у хмарі?
Провайдери хмарних послуг дбають про власну ділову репутацію, а тому найважливішим пріоритетом для них є безпека та надійне зберігання даних клієнтів. До того ж власне технологія хмарних обчислень має багато переваг, коли йдеться про кібер безпеку.
- Хмарні технології зменшують ймовірність пошкодження, втрати або викрадення інформації. Жорсткі диски або ноутбуки можуть зламатися чи стати здобиччю злочинців. З хмарою цього не станеться: навіть якщо ви зламали свій пристрій, або загубили його, ви зберігатимете доступ до файлів та додатків.
- Хмарні технології – це доступ до сучасних дата центрів, які обслуговує команда найкращих, висококваліфікованих IT фахівців. Вони вчасно оновлюють системи та постійно моніторять периметр для уникнення спроб кібератак.
- Хмарні технології захищають інформацію багатоступеневою автентифікацією, що зокрема містить імена користувачів та паролі, а також використовують надійне шифрування для уникнення перехоплення даних.
- Провайдери хмарних послуг створюють кілька резервних копій даних та зберігають їх у різних місцях для мінімізації ризиків.
Звідки взялась назва «хмара»?
Це давній сленговий термін. На самих початках епохи Інтернету сервери та мережеву інфраструктуру позначали на технічних діаграмах у вигляді хмаринки. З часом все більше обчислювальних процесів переходило до серверно-інфраструктурної частини Інтернету, а слово «хмара» почали використовувати як скорочену назву місця, в якому відбуваються обчислювальні процеси.
Як бачите, хмарні технології – це нескладно, зручно та вигідно. Саме тому багато компаній обирають міграцію до хмари. А співпраця з професійним постачальником хмарних послуг допоможе вам максимально ефективно використовувати можливості хмарних обчислень. Дізнайтеся більше про послуги Molnii та зв’яжіться з нами для отримання детальнішої інформації.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
ШІ в безпеці кінцевих точок: чому важливо співпрацювати з MSSP
-
ТОП-7 стратегій для зміцнення захисту кінцевих точок у 2024 році
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу