fbpx

Знайомтеся: Microsoft Windows 11

Introducing Windows 11-1

5 жовтня 2021 року Microsoft презентував нову версію операційної системи Windows 11. Оновлений дизайн, корисні інструменти для підвищення продуктивності та додатки, без яких ми вже не уявляємо робочого процесу – все це міститься у новій Windows 11. Основну увагу розробники приділили оновленню дизайну операційної системи, а ось функціонально Windows 11 дуже подібна до своєї «попередниці» – Windows 10. Тому перехід на оновлену ОС не викликатиме труднощів у користувачів. 

Що нового? 

Windows 11 має оновлені панель задач, меню «Пуск» та файловий менеджер. Протягом десятиліть кнопка «Пуск» була розташована в нижньому лівому кутку екрану. В оновленій версії вона знаходиться по лівому краю відцентрованих іконок. Щоправда, параметри панелі задач дозволяють змінити її розташування.  

Кнопки панелі задач – меншого розміру порівняно з Windows 10. 

Меню «Пуск» в Windows 11 зазнало значних змін. Іконки закріплених додатків знаходяться у верхній частині панелі. Документи та застосунки, які використовуються найчастіше або були щойно закриті, розташовані під ними. 

Нова панель віджетів у Windows 11 надає інформацію про новини, погоду, результати спортивних подій, вартість акцій тощо. 

Суттєвих змін зазнав також інтерфейс Налаштування, але користувачам, як і раніше, доступні Світла та Темна теми дисплею, які можна обрати в меню Персоналізація – Вибір кольорів. 

Новий інструмент Snap Layoutsякий з’являється на панелі задач як опція, дозволяє оптимізувати робочий стіл для підвищення продуктивності. Ви можете обрати найзручніший для вас макет – два вікна, розташовані поруч одне з одним, три вікна – два менших та одне велике тощо. 

З Windows 11 ви можете підключитися до MS Teams лише в один клік. Використовуючи чат MS Teams ви можете зв’язатися з ким завгодно найзручнішим для вас способом – подзвонити, написати текстове повідомлення, поспілкуватися в чаті або з відео – просто з вашого робочого столу. Чат та дзвінки вбудовані в панель задач та можуть бути легко інтегровані з Outlook та календарем для того, щоб ви не пропустили жодного важливого дзвінка та могли підключитися до Teams просто та швидко. 

Для любителів комп’ютерних ігор Windows 11 презентує Auto HDR та DirectStorage. Перша технологія дозволяє розширити кольорову гамму, а друга підвищує швидкість завантаження ігор завдяки обминанню центрального процесору. Вбудований додаток Xbox пропонує доступ до колекції ігор Xbox Game Pass. 

Динамічне оновлення, реалізоване у Window 11 подовжує роботу акумуляторної батареї ноутбуку, зменшуючи високу частоту оновлення екрана, коли це не потрібно. ОС також підтримує набагато швидший стандарт Wi-Fi 6E. 

Які системні вимоги для встановлення Windows 11? 

Системні вимоги для Windows 11 доволі низькі – 1GHz центральний процесор, 4GB RAM, 64GB пам’яті та 64-бітний процесор. Вам знадобиться комп’ютер з чіпом безпеки TPM та функцію Secure Boot. Модель центрального процесора має бути порівняно новою – не старіше за чотири роки. Для того, щоб перевірити чи відповідає ваш комп’ютер системним вимогам для Windows 11, скористайтеся додатком від Microsoft – PC Health Check app

Підбиваємо підсумки. 

Підбиваємо підсумки. 

У Windows 11 збережено найкращі функції Windows 10, але нова версія ОС має більш привабливий та сучасний інтерфейс. Основними «плюсами» Windows 11 є: 

  • Новий привабливий дизайн 
  • Ширші можливості для компонування вікон 
  • Оновлення ігрового відео 
  • Покращені можливості для використання кількох моніторів. 

Разом з тим, нова версія операційної системи вимагає «свіжого» центрального процесора та до деяких змін інтерфейсу потрібно звикнути. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті