fbpx

Як знизити ризики від втрати вашого мобільного пристрою?

Як знизити ризики від втрати вашого мобільного пристрою?

Мало що викликає в нас таку ж сильну паніку, як втрата вашого мобільного пристрою чи ноутбука. Ці пристрої відіграють значну роль у нашому повсякденному житті. Ми довіряємо їм особисті фінанси, фотоархіви, робочі матеріали, родинні відео, доступ до облікових записів в соцмережах та хмарного сховища тощо. Інформація, яку ми зберігаємо на мобільних пристроях, навіть більш приватна та конфіденційна, ніж вміст наших гаманців, і в рази цінніша за власне телефон, планшет або ноутбук. Саме через це загублений або викрадений девайс є приводом до неабиякого занепокоєння.

Щороку приблизно 70 мільйонів смартфонів зникають внаслідок крадіжки або необережного поводження, і лише 7% з них повертаються до власників. Ще одне досить поширене явище – крадіжки на робочому місці. Приблизно 52% усіх викрадень мобільних пристроїв стається саме в офісах. Зникнення робочого смартфону або ноутбуку може мати ще більш катастрофічні наслідки, адже під загрозою опиняється конфіденційна інформація компанії та доступ до внутрішніх мереж організації.

Приміром, у 2020 році Lifespan Health System була змушена сплатити штраф у розмірі $1 040 000 за порушення нормативів HIPPA. Це сталося через злам вкраденого ноутбука.

Перші хвилини після втрати вашого пристрою – найважливіші.

Пам’ятайте, важливо не втрачати ані хвилини після того, як ви виявили зникнення вашого ноутбуку чи смартфону – байдуже, чи йдеться про особистий або робочий пристрій. Чим швидше ви діятиме, тим менше шансів отримають злочинці на доступ до ваших особистих даних.

Яка інформація зберігається на вашому пристрої?

Коли ваш девайс потрапляє до рук злочинців, вони практично отримують доступ до скрині зі скарбами. Тільки уявіть, скільки цінної інформації зберігається на смартфонах або ноутбуках:

  • Документи
  • Фото та відео
  • Доступ до усіх додатків, з яких ви не вийшли
  • Паролі, збережені у браузерах
  • Доступ до хмарного сховища, яке синхронізоване з вашим обліковим записом
  • Електронне листування
  • СМС повідомлення
  • Запити на багатофакторну ідентифікацію, надіслані в СМС повідомленнях тощо.

Що потрібно зробити негайно після втрати пристрою.

Як ми вже згадували, коли йдеться про втрату мобільного пристрою, час має вирішальне значення. Чим швидше ви діятимете, тим значніше зменшите ризики викрадення особистої чи ділової інформації.

1. Активуйте функцію «Заблокувати мій пристрій».

Більшість мобільних пристроїв і ноутбуків мають функцію «Заблокувати мій пристрій», яка працює віддалено. Також вам потрібно буде увімкнути функцію «Визначення місцезнаходження», яка сповільнить роботу злочинців, якщо вони вже намагаються отримати доступ до ваших особистих даних.

2. Як щодо функції “Знайти мій пристрій”?

Зазвичай у тому ж самому розділі налаштувань є функція «Знайти мій пристрій». Але використовуйте її обережно, переважно у тим випадках, коли ви вважаєте, що загубили ваш ноутбук або смартфон. Якщо ж ваш девайс викрали, подумайте двічі, перш ніж самостійно зустрітися віч-на-віч із злочинцями

3. Повідомте вашу компанію про зникнення пристрою, якщо він використовується для роботи.

Якщо ви використовуєте мобільний пристрій для роботи, негайно повідомте про його зникнення вашу компанію. Це дуже важливо, навіть якщо ви лише переглядаєте з нього електронну пошту. Чимало компаній використовує диспетчер кінцевих пристроїв та заблокує можливість доступу до внутрішніх мереж з викраденого девайсу.

4. Вийдіть з облікових записів та заблокуйте доступ до інструментів SaaS

Більшість користувачів прагнуть заощадити час та не виходять з облікових записів таких інструментів SaaS, як Microsoft 365, Trello, Salesforce тощо. Якщо ваш пристрій було загублено або викрадено, увійдіть в свій обліковий запис з іншого девайсу, знайдіть ваш зниклий смартфон або ноутбук в списку авторизованих пристроїв та видаліть його з переліку. За можливості також заблокуйте доступ з його використанням. Ці кроки обов’язкові для створення злодіям перешкод у доступі до ваших додатків.

5. Вийдіть з облікових записів та заблокуйте доступ до хмарного сховища.

Не забувайте також про хмарні сховища. Злочинці можуть використати функцію синхронізації з платформою провайдера хмарних послуг для зараження системи шкідливим ПЗ. Якщо ж вони мають на меті перепродаж вашого пристрою, вони можуть видалити всі файли зі хмарного сховища і ви ризикуєте втратити їх назавжди.

6. Активуйте функцію “Очистити мій пристрій».

Сподіваємось, ви регулярно створюєте резервні копії всіх ваших даних. Це гарантує, що ви маєте копії ваших файлів на випадок втрати пристрою. Якщо ви підозрюєте саме викрадення пристрою, скористайтеся функцією дистанційного видалення усіх даних з жорсткого диску. Звісно, для цього потрібно було ввімкнути цю функцію, коли у вас ще був доступ до вашого девайсу.

Потрібні рішення для безпеки мобільних пристроїв?

Незалежно від масштабу вашого бізнесу, керування мобільними пристроями є надзвичайно важливим. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше про наявні рішення безпеки кінцевих точок.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті