fbpx

Як захистити бізнес від спроб фішінгу

Phishing-scams-blog[1]

Фішінг – це один з найбільш розповсюджених видів інтернет-шахрайства. Цей термін походить від англійського слова fishing, що означає «риболовля». Подібно до того, як рибалка намагається впіймати рибу за допомогою наживки, хакери прагнуть здобути ваші персональні дані, використовуючи у якості «гачка» електронний лист. Мета кіберзлочинців – виманити у довірливих користувачів цінну інформацію, як то коди доступу до онлайн-банкінгу, паролі від електронної пошти тощо.

Шахраї постійно удосконалюють свої методи, але загальна модель залишається незмінною протягом багатьох років. Фішінг-листи «маскуються» під повідомлення від осіб або організацій, яким ви довіряєте, наприклад, від банку, обслуговуючої компанії, реальної людини, та містять посилання або вкладенні файли.

Звичайно, ваш спам-фільтр забезпечує певний захист від спроб фішінгу, але зловмисники постійно удосконалюють методи. Тому варто подбати про додатковий захист вашої електронної скриньки.

Отже, 6 порад, які допоможуть уникати «гачків» інтернет-«рибалок».

1. Ніколи не переходьте за підозрілими посиланнями..

Відкривати лінки з невідомих електронних листів – точно не найкраща ідея, так само як і заповнювати будь-які форми, що вимагають ваші особисті дані. Якщо ви маєте сумніви, краще зв’яжіться з організацією, від якої, ймовірно, ви отримали листа та впевніться, що це не спроба шахрайства.

2. Оновлюйте версію браузера.

Розробники браузерів слідкують за безпекою власних програмних продуктів та постійно надсилають користувачам патчі, щоб «залатати» прогалини у безпеці, якими можуть скористатися кіберзлочинці. Тому перевіряйте чи використовуєте ви найновішу версію браузера, аби почуватися впевненішими.

3. Використовуйте брандмауери.

Існує два типи брандмауерів – для робочого столу та мережевий. Для того, щоб мінімізувати ризик спроб фішінгу, використовуйте обидва.

4. Захищайте облікові записи за допомогою багатоступеневої аутентифікації.

Не обмежуйтесь лише паролем та додайте облікові дані для доступу. Сучасні технології дозволяють використовувати відбитки пальців або розпізнавач обличчя. Це допомагає захистити ваші облікові записи на випадок, якщо пароль або ім’я користувача стануть здобиччю хакерів.

5. Створюйте резервні копії даних.

Та зберігайте ці копії у безпечному місці. Ви можете скопіювати важливі файли у хмару та тримати їх поза домашньою мережею.

6. Встановлюйте сучасні надійні інструменти кібербезпеки.

Вчасно оновлюйте системи захисту аби бути впевненими, що ви використовуєте останню версію, яка може впоратися з новими кібер загрозами.

Фішінг, як вид шахрайства, нікуди не зникне, але в наших силах мінімізувати ризики для бізнесу та швидко нейтралізувати наслідки, якщо спроба все ж таки буде вдалою. Протистояння кіберзлочинцям – це нескінченний процес. Тому коли йде мова про безпеку мереж компанії та збереження конфіденційної бізнес інформації, кращий варіант – це співпраця з Інтернет сервіс провайдером, який професійно розробить стратегію кібербезпеки для вашої організації, підбере найкращі інструменти та забезпечить безперебійний моніторинг периметру в режимі 24*7*365.

Klik Solutions має неабиякий досвід у питаннях кібербезпеки та знає, як прогнати хакерів з ваших нічних жахіть.

Про те, як надійно захистити ваш бізнес, ви можете дізнатися тут +38044 344 07 10

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті