fbpx

Дев’ять порад від Агенції Національної безпеки (NSA) щодо надійнішого захисту вашої домашньої мережі. 

Дев’ять порад від Агенції Національної безпеки (NSA) щодо надійнішого захисту вашої домашньої мережі. 

У сучасному світі, коли технології стали невід’ємною частиною нашого життя, захист домашніх мереж набув надзвичайного значення. Адже ваші особисті дані не повинні стати здобиччю хакерів. На жаль, кіберзагроз все важче уникати: від фішингу до смішингу (SMS-фішинг) кіберзлочинці чатують на нас усюди. Часто вдома люди ще менше захищені, ніж на роботі. Саме через це ті з нас, хто працює віддалено наражає на небезпеку не лише особисті дані, але й конфіденційну бізнес-інформацію. 

У 46% компаній стався принаймні один інцидент щодо кібербезпеки протягом двох місяців після переходу на віддалену роботу. Існує чимало простих та дієвих способів підвищення безпеки домашньої мережі. Агенція Національної Безпеки США (NSA) надає дев’ять рекомендацій, якими ви можете скористатися просто зараз. 

1. Змініть паролі та імена користувачів, встановлені за замовчуванням. 

Першим кроком для захисту вашої домашньої мережі є зміна облікових даних, встановлених за замовчанням. Стандартні паролі та імена користувачів добре відомі хакерам та не сумнівайтеся, що саме з паролю «123456» або QWERTY почнеться спроба зламу. Змініть облікові дані одразу, як тільки ви встановите нове обладнання. Переконайтеся, що нові паролі є надійними. 

2. Увімкніть шифрування даних. 

Шифрування – це процес кодування інформації, для того, щоб вона потрапляла до рук лише тих осіб, для яких вона призначена. Більшість сучасних маршрутизаторів підтримують такі протоколи шифрування, як WPA2 або WPA3. Переконайтеся, що ви використовуєте останній стандарт шифрування, тобто WPA3, який використовується в маршрутизаторах Wi-Fi 6. 

3. Оновіть прошивки. 

Прошивка — це програмне забезпечення для маршрутизаторів та інших супутніх пристроїв. Виробники випускають оновлення прошивки, щоб усунути вразливості безпеки та додати нові функції. Оновлення прошивки роутера є важливим для захисту вашої домашньої мережі. Перевірити наявність оновлень ви можете на сайті виробника вашого маршрутизатора. Не забувайте робити це регулярно, адже більшість користувачів оновлюють прошивку роутера лише під час підключення, а потім ніколи не повертаються до цього питання. Встановіть нагадування в календарі та принаймні раз на місяць перевіряйте обладнання на наявність оновлень.  

4. Увімкніть брандмауер. 

Брандмауер — це основа мережевої безпеки. Система, яка відстежує та контролює вхідний та вихідний мережевий трафік. Увімкнення брандмауера на маршрутизаторі допоможе захистити вашу мережу від несанкціонованого доступу. Більшість сучасних роутерів мають вбудований брандмауер, який вмикається через веб-інтерфейс маршрутизатора. 

5. Вимкніть функції, якими ви не користуєтесь. 

Більшість маршрутизаторів обладнані низкою функцій, встановлених та увімкнених за замовчуванням, зокрема обмін файлами, віддалене керування та потокова передача даних. Вимкніть функції, якими ви не користуєтесь: це зменшить ризик використання їх хакерами у якості лазівки до вашої мережі. 

6. Захистіть бездротову мережу Wi-Fi 

Захист бездротової мережі – це один з найважливіших кроків, який складається з кількох етапів: 

  • зміна стандартної назви мережі (SSID) 
  • вимкнення показу її назви 
  • увімкнення фільтрації MAC-адреси 
  • вимкнення WPS (Wi-Fi Protected Setup). 

Ці кроки допоможуть запобігти несанкціонованому доступу до вашої мережі Wi-Fi. Якщо вони здаються вам складними, ви можете звернутися до нас по допомогу. Це заощадить ваш час та гарантуватиме надійний захист.  

7. Встановлюйте надійні паролі. 

Паролі є важливим компонентом кібербезпеки. Використання слабких паролів або паролів, які легко вгадати, робить вашу мережу вразливою. Переконайтеся, що ви використовуєте надійні паролі для маршрутизатора та усіх підключених пристроїв. Надійний пароль має містити не менше 12 символів, та складатися з комбінації малих та великих літер, спецсимволів та цифр.  

8. Створіть гостьову мережу. 

До вас або ваших дітей приходять гості, яким потрібен доступ до мережі Wi-Fi? Створіть для них окрему гостьову мережу, яка дасть їм можливість користуватися інтернетом, але не даватиме доступ до основної домашньої мережі.  

9. Обмежте фізичний доступ до маршрутизатора та інших пристроїв. 

Фізичний доступ до маршрутизатора та інших підключених пристроїв може також становити загрозу. Переконайтеся, що ви розмістили роутер у безпечному місці, наприклад у кімнаті з обмеженим доступом. Також перевірте, чи вимкнено доступ до його веб-інтерфейсу. Це особливо актуально, якщо у вас є діти, які можуть порушити налаштування. 

Не відкладайте кібербезпеку на потім. 

Безпека вашої домашньої мережі має важливе значення для захисту ваших особистих даних від хакерів. Дотримуючись цих порад, ви можете краще захистити свою мережу.  

Хочете заощадити час і доручити нам подбати про вашу надійну безпеку? Немає нічого простішого – зв’яжіться з нами якнайскоріше та не турбуйтеся про захист даних. 

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті