Чи ви все ще вірите у поширені технологічні міфи?
Сьогодні технології відіграють величезну роль у нашому житті. Але – на диво – паралельно з прогресом та швидким темпом впровадження інновацій існує чимало застарілих міфів.
Чи можна залишать смартфон заряджатися на ніч? Чи вразливі комп’ютери Mac до вірусів? А як щодо 5G та випромінювання від вишок?
Поширені технічні міфі породжують чимало непорозумінь та можуть навіть зашкодити повноцінному використанню ваших пристроїв. У цій статті ми розвінчуємо найпопулярніші міфи, які продовжують циркулювати в суспільстві, та розповіжаємо, що ж відбувається насправді.
Міф 1. Якщо залишити пристрій заряджатися протягом ночі, це пошкодить акумулятор.
Мабуть, це найпоширеніший технічний міф усіх часів: термін роботи акумулятора скоротиться, якщо заряджати смартфон протягом цілої ночі. Але він застарів. Сучасні смартфони, ноутбуки та інші пристрої оснащені вдосконаленими системами керування акумуляторами, які попереджують надмірне заряджання. Як тільки ваш пристрій досягне максимальної ємності заряду, ці системи автоматично припинять заряджання, навіть якщо пристрій залишається підключеним до джерела живлення. Більш того, залишать пристрій «на зарядці» на ніч навіть рекомендовано: до ранку ви отримаєте повністю готовий до роботи гаджет.
Міф 2: Використання режиму «Інкогніто» забезпечує повну анонімність.
Багато користувачів вважають, що використання режиму інкогніто в веб-браузерах гарантує повну анонімність, тому вони почуваються в цілковитій безпеці під час серфінгу в цьому режимі. Але це не зовсім так. Дійсно, режим анонімного перегляду більш конфіденційний. Наприклад, у більшості випадків, під час використання режиму Інкогніто ваш пристрій не зберігає:
- Історію перегляду
- Файли Cookies
- Тимчасові файли
Проте, він не приховує ваші дії від інтернет-провайдера (ISP), який може відстежувати вашу IP-адресу та моніторити вашу поведінку в Інтернеті з метою збору даних.
Прагнете забезпечити цілковиту анонімність? Подумайте про використання віртуальної приватної мережі (VPN) або інших спеціалізованих інструментів.
Міф 3. Комп’ютери Mac мають імунітет до вірусів.
Інший поширений міф стверджує, що комп’ютери Mac стійкі до вірусів і шкідливих програм. Так, дійсно, колись комп’ютери Mac були менш вразливі до кіберзагроз порівняно з ПК під керуванням Windows. Але імунітетом це важко назвати. Адепти цього міфу оперують статистикою: мовляв, у 2022 році 54% усіх заражень зловмисним програмним забезпеченням сталося в системах Windows, і лише 6,2% – у macOS. Проте, врахуйте також рівень розповсюдження операційних систем: станом на січень 2023 року близько 74% настільних ПК працювали на Windows, в той час як ринкова доля Mac становила лише 15%. З урахуванням цього, статистика вразливості практично «вирівнюється»: коефіцієнт заражень на одного користувача на Mac становить 0,075, а Windows – 0,074. Отже, обидві системи потенційно однаково вразливі, навіть якщо кількісно Mac «відстає».
Зі зростанням популярності комп’ютерів Mac зростає й зацікавленість хакерів в атаках на ці пристрої. Вже давно існує шкідливе програмне забезпечення, розроблене спеціально для Mac. Тому користувачі повинні вживати належних запобіжних заходів, незалежно від операційної системи, встановленої на їх пристроях.
Встановлюйте надійне антивірусне ПЗ та вчасно завантажуйте усі оновлення, випущені для вашої ОС. Будьте обережні, завантажуючи файли або відкриваючи підозрілі посилання. Важливо знати про потенційні ризики та підвищувати обізнаність про навички безпечної роботи онлайн. Це стосується як користувачів Mac, як і будь-якої іншої ОС.
Міф 4. Більше мегапікселів означає кращу якість зображення.
Коли мова заходить про камери смартфонів, на поверхню спливає ще один міф: чимало людей вважають, що більша кількість мегапікселів означає кращу якість зображення. Це поширена помилка. Мегапікселі є важливим фактором у формуванні якості зображення, але не є єдиним. До уваги треба брати також:
- Розмір окремих пікселів
- Якість об’єктива
- Алгоритми обробки зображень
- Якість зображення при слабкому освітленні
Камера з більшою кількістю мегапікселів може створювати більші за розміром зображення, але не гарантувати надзвичайної чіткості або точності кольорів. Виробники зазвичай дотримуються балансу між кількістю пікселів та іншими факторами, що визначають якість зображень, для досягнення оптимального результату. Отже, вибираючи смартфон, або фотокамеру, беріть до уваги весь спектр факторів, не зосереджуйтесь виключно на кількості мегапікселей.
Вмійте відрізняти правду від вигадки.
У світі, де технології є невід’ємною частиною нашого життя, ви повинні вміти відрізняти правду від вигадки. Розвінчання поширених технічних дає можливість приймати зважені рішення та ефективніше використовувати наявні технології.
Потребуєте експертної допомоги?
Якщо вам потрібна допомога з вирішенням будь-яких технічних питань – від встановлення антивірусу до корпоративної мережі, ми радо вам допоможемо – просто зв’яжіться з нами, а ми зробимо все інше.
БЛОГ
Останні статті
-
Шість застарілих технологічних інструментів, які вже не варто використовувати.
-
З якою періодичністю потрібно проводити тренінги з кібербезпеки для співробітників?
-
Як використання методу SLAM допомагає у виявленні спроб фішингу.
-
Ознаки того, що ваш комп’ютер може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням
-
ТОП-5 атак на мобільні пристрої, на які вам потрібно звернути увагу.
-
ТОП-5 помилок в кібербезпеці, через які ваші дані наражаються на небезпеку.
-
PPC-кампанії для сегменту B2B: поради щодо ефективної лідогенерації.
-
Як знайти ІТ сервіс провайдера для малого та середнього бізнесу?
-
Блог Артура: Кібератаки на державному рівні. Як захиститися.
-
Чому кібербезпека кінцевих точок є критично важливою для захисту вашого бізнесу