fbpx

Зосередьтеся! Сім порад, які допоможуть сфокусуватися на роботі.

як сфокусуватися на роботі

В епоху надшвидкого розвитку технологій та перебування в безперервному потоці інформації нам важче, ніж будь-коли, зосереджуватися. Для ІТ спеціалістів уміння сфокусуватися на поточній задачі та систематизувати інформацію є надзвичайно важливим, адже їх робота містить як технічну, так і творчу складову. Універсального рецепту, як вимкнути усі зовнішні подразники та зосередитися на роботі, не існує, але сім простих порад допоможуть вам звести до мінімуму певні фактори, які негативно впливають на продуктивність.

1. Приберіть усе, що вас зазвичай відволікає.

Це цілком очевидно: ваші шанси бути більш продуктивними помітно вищі, коли навколо немає відволікаючих факторів. За можливості, відкладіть подалі смартфон або вимкніть не пов’язані з роботою push-сповіщення на кшталт Viber, WhatsApp чи Телеграм. Не піддавайтеся спокусі переглядати соціальні мережі під час роботи, але якщо ж руки так і тягнуться поскролити стрічку, ймовірно, вашому мозку просто потрібна перерва.

2. Робіть короткі перерви.

Наш мозок здатен ефективно працювати над певною задачею не більше двох годин поспіль. Тому через кожні 60-90 хвилин зосередженої роботи рекомендується робити невеликі перерви. Даючи мозку можливість «перемикнутися», ви допомагає йому працювати ефективніше та поглянути на поточну задачу під іншим кутом.

3. Розставляйте пріоритети

Пріоритезуйте задачі з вашого списку – це допоможе систематизувати план дій та побачити ширшу, повнішу картину. Для розстановки пріоритетів можна скористатися будь-яким зручним способом: від записів у блокноті до використання інструментів керування задачами, таких як Jira, Trello, Asana тощо, які дозволяють встановлювати рівень терміновості для кожного завдання.

4. Організуйте свій робочий простір.

Те, що нас оточує, неабияк впливає на роботу мозку. Організуйте зручне та затишне робоче місце і підтримуйте там порядок – це допоможе залишатися зосередженими. По можливості намагайтеся обрати для роботи тихе місце, де вас мінімально відволікатимуть колеги чи члени родини, якщо ви працюєте вдома.

5. Не забувайте про фізичну активність.

Фізичні вправи стимулюють роботу вашого мозку, а регулярна фізична активність покращує пам’ять, психічне здоров’я та загальну здатність до фокусування. Тому, коли вам потрібен стимул для мозку, не поспішайте до кавоварки, натомість спробуйте вийти на прогулянку.

6. Пам’ятайте про важливість повноцінного сну.

Багато хто недооцінює значення нічного сну, проте це велика помилка. Нестача якісного сну негативно впливає не тільки на вашу продуктивність, а й на загальний стан здоров’я. Намагайтеся спати не менше восьми годин, щоб бути у найкращому фізичному та моральному стані.

7. Уникайте багатозадачності.

Багатозадачність — це радше небезпечний міф, а не приклад для наслідування. Для досягнення найкращого результату варто зосереджувати увагу на одному завданні, перемикаючись на інше лише після виконання попереднього. Це підвищить якість вашої роботи.

Залишатися зосередженим – задача «із зірочкою», проте, сподіваємося, ці прості поради допоможуть вам  виробити власну тактику боротьби із відволікаючими факторами. Це ж, у свою чергу, є запорукою уникнення стресу, вигоряння та отримання задоволення від робочого процесу.

Виникли питання?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БЛОГ

Останні статті